769 Shares 4569 views

Autobusy NefAZ-5299: opis, modyfikacje

Autobus NefAZ-5299 – jeden z najbardziej popularnych form transportu publicznego w Rosji. Rówieśnikiem nowego wieku, urodzony w Neftekamsk Automobile Plant, za nadal młodym życiu był sprzedawany na dużym parkingu w całym kraju ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy.

Opis autobus

Ilustracyjne do oceny wiarygodności i uruchomiony autobus wydajność NefAZ-5299 jest to, że opiera się na sprawdzone szafie, a ładunek off-road seryjny KamAZa-5297. bezdętkowe koła, felgi stalowe, całkowicie metalowy korpus z żebra usztywniające rurki kwadratowy, podwójny obieg powietrza układu hamulcowego, urządzenia sterowania i monitorowania, zgodnie z międzynarodowymi standardami, Wspomaganie kierownicy – nie jest niczym nowym, ale jest trwałe i bezpieczne.

Standardowa magistrala zainstalowany przed blokowaniem hamulców.

kabiny kierowcy jest oddzielony od przedziału pasażerskiego partycji ochrony szkła przed hałasem i wyposażony w głośnik. Zestaw korekt i amortyzację fotela kierowcy nie jest tak nowoczesny, jak chcielibyśmy, ale niech się za kierownicą jest dość wygodne.

Drzwi wejściowe z kabiny poprzez mechanizmy pneumatyczne.

Wentylacja – naturalne poprzez włazów dachowych (z miasta autobusem trzy) i szyb bocznych.

Ciepło z gazu lub cieczy grzejnik pomocniczy, który jest również wyjściowy podgrzewacz silnika, równomiernie rozmieszczone na kabinie, ponieważ składniki układu są usytuowane na obwodzie w autobusie.

Ilość miejsc i całkowitej pojemności wewnętrznej zależy od modyfikacji autobusowego NefAZ-5299.

Charakterystyka techniczna autobusu

Wymiary wzoru podstawowego – 11700 x 2500 x 3100 mm. Rozstaw osi wynosi 5840 mm. Masa własna autobusu – od ponad dekady, jak i pełne – osiemnaście ton. Obciążenie jest rozłożone równomiernie wzdłuż osi: 6,5 tony – z przodu i 11,5 ton – do tyłu.

Prześwit wynosi 285 mm, a promień skrętu minimum – 12 metrów.

Maksymalna prędkość miejskiej bazie autobusu z silnikiem Diesla – 74 kilometrów na godzinę. Suburban przyspieszył do 96 km / h, a powyżej tej prędkości na większości dróg i rosyjski jest wymagany.

Silniki do autobusów

Na NefAZ-5299 ustawić kilka rodzajów silników wykorzystujących różne paliwa.

To działa na olej napędowy silnik Cummins pojemności 6ISBe270B 270 litrów. a. i objętość 6,7 litra. sześciocylindrowy silnik wyposażony w turbosprężarkę. Zużycie paliwa wynosi 24 litrów na 100 km, objętość zbiornika paliwa – 250 l. Silnik Diesla zgodny z normami ochrony środowiska EURO-3. Przekładnia może być ręczny lub automatyczny cztery etap.

Modyfikacje, które działają na gaz ziemny odpowiadają wyższych norm środowiskowych Euro-4 i Euro-5.

Gazowe działa osiem silnik KAMAZ 820.61-260 pojemności 260 litrów. a. tom 11,76 L z turbosprężarki.

Silnik sześciocylindrowy silnik Mercedes-Benz M 906 LAG / EEV / 1 nieco mocniejszy niż – 280 l. a. mniejszą wielkość 6,9 tys. l.

Silnik Yuchai YC6G260N-50 objętości sześciocylindrowy 7,8 l daje maksymalną pojemność 247 litrów. a.

Objętość gazu i układ cylindra z ośmiu pojemników 984 litrów. Zbiorniki na skroplony gaz znajdują się na dachu autobusu NefAZ-5299 (zdjęcie jest przedstawiony poniżej).

W pojazdach miejskich ustawić cztery-biegowa automatyczna, natomiast podmiejskich – pięć prędkości cztery synchronizatora manualną skrzynią biegów.

modyfikacje autobusowych

Popularność autobusie NefAZ-5299 mówi wiele zmian: z początku produkcji, było czterdzieści dwa.

Podstawowy model jest przeznaczony do przewozu pasażerów w mieście. Całkowita pojemność – 105 osób, część może być 25. Na tej magistrali trzy szerokie drzwi w konfiguracji może być silnik wysokoprężny lub gazowy zasilany praktycznie wszystkie modele wyposażone w automatyczną biegów.

Ponadto większość niskopodłogowych autobusów miejskich modyfikacji, są one również wyposażone w system wymuszonej przechylania.

Podmiejskie modyfikacje są mniejszą pojemność – 89 osób, ale są one wyposażone w bardziej komfortowych foteli turystycznych przystosowanych do dalekich podróży.

Intercity NefAZ-5299 z jednymi drzwiami posiada 43 miejsc do siedzenia i wyposażone w przegródki na bagaż. Wygodne fotele samochodowe z oparciami i podłokietnikami pochylających, klimatyzacji i radia zrobić długie podróże nie tak uciążliwe. Oddzielnie produkowane w wersji dla ruchu dalekobieżnego na północy. Ustalono dodatkowe grzejniki wewnętrzne i baterie, elektryczne ogrzewanie Hydrant na paliwo, olej opałowy w zbiorniku przed rozpoczęciem.

Jeśli modyfikacja podmiejskich srednepolnye wszystkim autobusy są nawet w polunizkopolnom i niskopodłogowych wariantach z rampami dla pasażerów niepełnosprawnych oraz specjalne miejsce w komorze środkowej na wózku inwalidzkim.

Konserwacja i naprawa autobusu

Większość komponentów i podzespołów modelu NefAZ-5299 testowany na samochodach produkcyjnych są dobrze znane w tej dziedzinie, więc ich naprawa i konserwacja nie sprawia problemów.

Wysoki stopień standaryzacji nie tylko obniżyć koszty montażu autobusów, ale także łatwiej i taniej naprawy. Kupić części zamienne z autoryzowanych dealerów można Kamaz i ich sieć jest dość obszerna.

Wycieczka na autobus

Suburban NefAZ-5299 jest przeznaczony dla 45 osób, a prawie taka sama liczba pasażerów może stać. Ma dwoje drzwi znajdujące się po przeciwnych stronach ciała, co sprawia, że przejście niewygodnie długo. A jeśli wziąć pod uwagę, że siedzenia z podłokietnikami na tyle szeroki, przejście może być traktowane jako równe i wąskie, gdzie dwóch pasażerów, zwłaszcza w ciepłe ubrania, trudno jest przegapić.

Ponadto autobusy ludzie zwykle idzie w parze z torby na zakupy, które NefAZ-5299 model umieszczone nigdzie. Siedzenia są blisko, stopy na miejsce, a wąska półka nad głowami. Bagażnik w autobusie dostarczonych, ale w praktyce korzystanie z niej wysoce wątpliwa. Korzystanie z nich może pasażerowie podróżujący od początku do końca trasy, kierowca zatrzymuje się na pośredniej nie wyjdzie, aby otworzyć i zamknąć pokrywę.

Co jest wygodne dla pasażerów, więc jest to wielkie otwory drzwiowe, które są dobrze pokryte ciemnym i nisko ustawione etapie – modyfikacja podmiejskich autobusów wszystko srednepolnye.

Charakterystyka autobusowego NefAZ-5299 to bardzo popularne na całym terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przemyślana konstrukcja, sprzęt dla osób niepełnosprawnych w wielu wersjach, odżywki wygodne dla pasażerów, dobra widoczność, nowoczesnej elektroniki i dostatchno wygodne siedzenie – to korzyści dla kierowców.