723 Shares 9753 views

Potrzeby rodzinne: formy, typy, motywy, sposoby racjonalnej realizacji

Każda osoba jest częścią jednej jednostki społecznej – rodziny. We wszystkich grupach społecznych wielkość i liczba osób może różnić się w różnych granicach: od 2 osób (żona i mąż) i więcej. Ale aby ta komórka była korzystna nie tylko w procesie prokreacji, ale jako źródło postępu społecznego, naukowego i społecznego, trzeba wiedzieć, jakie są potrzeby rodziny. Jakie są aspekty tej koncepcji? Jakie istnieją potrzeby ? Jaka jest ich specyfika i różnorodność?

O potrzebach

Jeśli mówimy o tym, co ta koncepcja reprezentuje, to we wszystkich słownikach świata jedna idea narasta: jest świadoma potrzeba posiadania dobra materialnego lub duchowego. Starając się zidentyfikować potrzeby rodziny, należy rozważyć racjonalność ich stosowania. Nie każdy może zdecydować się na siebie, jedno czy drugie jest potrzebne.

Zestaw niezbędnych rzeczy dla rodziny składa się z wielu czynników. Nabycie rzeczy ma wpływ na osiągnięciu postępu naukowego, poziomu bezpieczeństwa ludzi, poziomu materialnego rozwoju społeczeństwa. Ale racjonalność konsumpcji nie polega na ograniczeniu liczby takich korzyści, ponieważ wraz z rozwojem dóbr przemysłowych stają się coraz większe wymagania stawiane przez osoby. Ale w tym samym czasie wszystkie pragnienia w sprawach odnoszą się do materialnego składnika, którego możliwości dla każdej komórki społeczeństwa są zupełnie inne. Ktoś może pozwolić dziecku drogie zabawki, a ktoś zapewnia członkom rodziny jedynie podstawowe potrzeby i jedzenie. Są jednak potrzeby i duchowe – takie są emocje, wrażenia, komunikacja, a można je bez inwestowania.

Zużycie

Dlatego, w celu określenia potrzeb rodziny, każda osoba powinna poznać zasięg najważniejszych rzeczy i wartości duchowych, bez których nie ma możliwości ich istnienia. Zwykle to wydarzenie odbywa się na spotkaniu rodzinnym, gdzie wszystkie wnioski każdego członka rodziny są wysłuchane, a znaczenie i konieczność każdego przejęcia jest podświetlona. Rzeczy i wartości najbardziej potrzebne są zakupione w pierwszej kolejności, a te, które mają niewielkie znaczenie będą w trybie gotowości. To budżet każdego człowieka wpływającego na racjonalność konsumpcji. Potrzeby rodziny są określone przez podział priorytetów, ponieważ jeśli nie ustalisz takich norm, to nie ma wystarczającej ilości wynagrodzenia, aby uzyskać to, czego chcesz. Aby zapewnić, że budżet jest wystarczający nie tylko w nadchodzącym miesiącu, ale także od lat, konieczne jest określenie następujących rzeczy i wartości w trzech grupach priorytetowych:

  • Bez których nie można w najbliższej przyszłości bezczynnie;
  • Co można poczekać;
  • Z którego można odmówić.

Planowanie zakupu

Aby zrozumieć to, czego naprawdę potrzebuje, wystarczy wejść do normalnego domu. Potrzeby technologiczne rodziny opierają się na dobrze uformowanej formie nabywania konkretnej rzeczy. Na przykład na podstawowe potrzeby trzeba poświęcić więcej uwagi i uzyskać przede wszystkim (ciepłe ubrania na zimę). Rzeczy, które odgrywają taką samą funkcję, ale mają nadmierną wartość, warto kupić w przypadku, gdy wykonuje się pierwszy element (istnieje możliwość wydawania pieniędzy na coś piękniejszego i ekskluzywnego). Kiedy budżet rodzinny jest nadwyżki, możesz sobie pozwolić na luksusowe towary (kupić drogie kino domowe lub biżuterię).

Pragnienia dla dzieci: jak sprawić, aby ich potrzeby były umiarkowane?

Jednak zmieniają się potrzeby społeczne rodziny, w zależności od składu. Na przykład młode małżeństwo, które przeprowadziło się do nowego domu, musisz zaplanować zakup mebli, bez którego nie możesz tego zrobić. Młodzi rodzice muszą najpierw zrozumieć życzenia dziecka (jedzenie, koi, ubrania, wózek spacerowy). Potrzeby dzieci w rodzinie nie różnią się znacznie od pragnień rodziców, ale czasami są sytuacje "nacisku" na dziecko w miejscach publicznych. Na przykład kolega z klasy ma kosztowne pojemne i duże plecaki. Jeśli masz taką samą funkcjonalność w szafie, potrzeba innego dziecka na zakup tego samego plecaka zwiększy się znacznie, jeśli nagle w klasie uczniowie będą ograniczać komunikację z nim. Tutaj konieczne jest prawidłowe oszacowanie rozsądności zakupu. Kolejny przykład: dzieci stale rosną, ze względu na ich potrzebę regularnych nowych ubrań (odpowiednia dla rozmiaru butów i odzieży) rośnie, a dopełnienie takich potrzeb musi nastąpić w pierwszej kolejności.

Organizacja potrzeb

Wszystkie potrzeby członków rodziny podzielone są na kilka kategorii: według sfer działalności, w zależności od potrzeb, według znaczenia, poprzez rolę funkcjonalną, pod względem potrzeb. Ale głównym punktem do rozważenia jest to, jak powstaje pragnienie zakupu czegoś. Pierwszym etapem jest moment spotkania z przedmiotem, a drugi – moment po spotkaniu z tym lub innym. Wszystko, co przyczynia się do przejęcia tej rzeczy, jest motywacja, bodziec do działania. Źródłem motywu mogą być moda, porady krewnych, a nawet naśladowanie kogoś.

Motywy dla pojawienia się potrzeb i wyników ich realizacji

Eksperci uważają, że częste spotkania z "pożądanymi" przedmiotami, ale jeszcze nie nabyte, zwiększają ich potrzebę. Na przykład, regularne zakupy zmuszają mózg do skupienia się na rzeczach, które dana osoba jeszcze nie ma. Tak więc potrzeba zakupu wzrasta. Aby zorganizować budżet rodzinny i zaspokajać potrzeby każdego członka rodziny, musisz prawidłowo przydzielić i zidentyfikować racjonalność przyszłych zakupów. Jeśli potrzeba jest niezbędna i wymaga wczesnego wdrożenia, należy ją wykonać z największą możliwą prędkością, ponieważ brak realizacji potrzeby powoduje depresję i stres.