605 Shares 3093 views

Wąskie oko. Psychologia spojrzenia. Oczy – lustro duszy

Uważa się, że pogląd nie tylko może powiedzieć wiele o osobie. Jeśli spojrzysz uważnie, możesz zrozumieć, co czuje, jaki stosunek ma do rozmówcy, o co martwi. Ale to jest bardzo subtelna psychologia. Aby nauczyć się "czytać" osobę przez oczy, konieczne jest uwzględnienie kierunku wyglądu, wielkości źrenicy i dynamiki jej zmiany, położenia powiek, czasu kontaktu wzroku, itp. Są to bardzo indywidualne momenty. Są jednak poglądy typowe dla większości. I ich znaczenie jest łatwiej wyjaśnić. A teraz chciałbym porozmawiać o wyglądzie znajomym wszystkich. Jego zest jest zwęzony.


Stężenie

Z pewnością każdy wie, jak wygląda skoncentrowana osoba. Jego brwi są zmarszczone, a jego oczy są nieświadomie przytwierdzone do pewnego miejsca w kosmosie. W tej chwili ktoś jest zajęty własnymi myślami, a lepiej nie zakłócać mu informacji ze świata zewnętrznego. Jeśli w tym momencie jest widoczne jedno oko (lub oba), to najprawdopodobniej jest on maksymalnie skoncentrowany na jakimkolwiek pomyśle.

Ważne jest również rozważenie zachowania. Gdyby w czasie koncentracji osoba nie była spokojna, ale odwróciła wzrok, jakby nieświadomie grając na twarzy, czuje niecierpliwe oczekiwania.

Emocje

Należy zauważyć, że zwężenie oka jest często interpretowane jako znak tajnego wyjaśnienia. Zazwyczaj ta metoda jest używana przez przedstawicieli pięknej połowy ludzkości, która lubi flirt i flirt. Często, gdy głowa lekko opiera się na boki, a naroża warg lekko podnosi, tworząc uroczy uśmiech.

Jednakże, wąskie oko może towarzyszyć inne objawy naśladownictwa – podniesiona brew, zmarszczyć czołowe mięśnie. Natychmiast staje się jasne, że ten pogląd wyraża niedowierzanie, agresywność, negatywne intencje, a nawet zagrożenie.

Możesz także wyrazić pogardliwe spojrzenie pogardliwymi oczami. Jest skierowany do interlokatora z góry na dół. I możesz to zrobić, nawet jeśli jesteś poniżej tego. Oczy skierowane od dołu odzwierciedlają pragnienie człowieka, aby zadowolić rozmówcę. Wielu z nich przymknie oczy, gdy potajemnie obserwują lub obserwują kogoś, nie chcąc się złapać.

Okoliczności

Jeśli chcesz wyjaśnić poglądy rozmówcy, musisz wziąć pod uwagę sytuację, w której się objawia. Oczy drugiego człowieka zwęziły się, gdy ktoś mu coś powiedział? Oznacza to, że historia jest dla niego naprawdę interesująca, a on myśli o tym równolegle, może nawet formułuje pytania.

Oglądanie jest skierowane tak, jakby przez przeciwnika? Pokazuje więc jego brak szacunku i wykazuje brak zainteresowania. I czy to celowo. Najczęściej taki wygląd jest skierowany nie nad głową rozmówcy, ale poniżej klatki piersiowej. Taki "punkt orientacyjny" podkreśla jego niską władzę dla osoby.

Ale pogarda, skierowana obok rozmówcy, jest jeszcze gorsza. Ten pogląd wskazuje, że dana osoba nawet nie spróbuje stworzyć zainteresowania stroną przeciwną. To charakteryzuje go jako egocentryczną, samoocentryczną osobę.

Kierunkowość

Chciałabym powiedzieć o niej trochę więcej. Oczy są lustrem duszy, a nawet skupienie oka może powiedzieć o osobowości danej osoby.

Czy spojrzenie jest ustalone gdzieś w nieskończoności? Stąd jego zainteresowania i myśli koncentrują się na tym, co jest bardzo daleko od tematu dyskusji. Najprawdopodobniej ta osoba charakteryzuje się myśleniem spekulatywno-abstrakcyjnym, długimi medytacjami i tak zwanym własnym interesem.

Spojrzenie przez oczy przeciwnika wskazuje na jego wysoką irytację. Z takim spojrzeniem podkreśla on swoją pogardę dla rozmówcy. Jeśli oczy osoby patrzą obok przeciwnika w jakimś konkretnym punkcie, najprawdopodobniej jest introwertykiem. On jest używany do wewnętrznych rozmów z samym sobą i bardzo rzadko wchodzi w kontakt z kimś, nawet jeśli inni próbują z nim porozmawiać.

Ale ludzie, którzy charakteryzują się wyostrzonym położeniem, wyróżniają się zwiększoną obserwacją, konkretnym myśleniem i praktyczną instalacją w życiu. Ich oczy prawie zawsze są lekko zakręcone, ponieważ niemal każda rozmowa, sytuacja czy incydent to dla nich pożywienie dla myśli.

Ruch z oczami

Wygląd jest naprawdę lustrem duszy. Jeśli jest solidny i niezmienny, to osoba, która ma to celowość i pewność siebie.

Jednak zbyt sztywne spojrzenie mówi o czymś innym. Ten pogląd jest charakterystyczny dla osób nienawistnych, wnikliwych, tajemniczych, nieufnych i agresywnych. Mając kontakt z taką osobą, możesz nawet zauważyć, jak bardzo wąskie spektrum ich przeglądu. Taki pogląd, często nazywany przekłuwaniem, jest charakterystyczny dla kryminologów, śledczych i prokuratorów. Towarzyszy mu wyrafinowana lodowa wypowiedź, mająca na celu pokazanie bezdomności i spokoju.

W kilku sytuacjach spisek może być również charakterystyczny dla zwęszczonych oczu. Kiedy ktoś coś sobie wymyśli i chce podzielić się swoimi przemyśleniami z sąsiadem, często demonstruje to z całym jego wyglądem: skłania się do siebie, zwęża wzrok, porusza się do obniżonych tonów.

Inna zwężona mina może być wędrująca. Osoba, która zwęziła oczy i "skanuje" ich rozmówcą, próbuje dać mu szacunek, a tym samym wykazuje zainteresowanie.

Oczy mężczyzny

Tak więc powyższe powiedziano o kierunku wyglądu i innych cech, które mogą pomóc w identyfikacji osobistych cech osoby. Wreszcie warto wspomnieć o męskim wzroku. W końcu wiele dziewczyn interesuje się wiedzą, jak ustalić współodczuwanie.

Jeśli facet wygląda pewnie, wprost w oczy, młoda dama interesuje się nim. I liczy na jej uwagę. Im bardziej wydaje się "drapieżne", tym silniejsze jest jego chęć uzyskania dziewczyny. Spojrzę na nią z boku? Więc chce to dokładnie zbadać. I wzrok z boku, wskazuje, że jeszcze nie określił swoich zamiarów. Albo ma pewne tajemnice.

Ale to nie jest pełne znaczenie ludzkiego spojrzenia. Oprócz powyższego, warto pamiętać: jeśli zmrużone oczy towarzyszy zmarszczonymi brwiami, to najprawdopodobniej zachowanie dziewczyny faceta nie odpowiada.