531 Shares 9231 views

Samochodowa kruszarka do szyszek cedrowych

Od czasów starożytnych orzech sosny słynie z właściwości leczniczych. Proces przygotowania jest dosyć złożony, a główny etap polega na czyszczeniu z muszli. Wcześniej trzeba było robić wszystko ręcznie lub używać najprostszych urządzeń drewnianych, ale dziś są one zastępowane sprzętem mechanicznym, bez którego produkcja przemysłowa jest niemożliwa. Należy zauważyć, że nie ma wad, wśród których dochodzi do uszkodzenia ziaren części stalowych, z powodu których zmniejsza się jakość produktu.


Odmiany

Są specjalne urządzenia, w których ziarna są nasąknięte i podgrzewane do pewnej temperatury, z powodu której wybuchają, ale tracą większość użytecznych właściwości. Mechanizm mierniczy jest najczęstszymi, a podobną zasadą działania jest kruszarka cedrowa, stosowana do ręcznego obierania nakrętki. Projekt urządzenia obejmuje wiele sit, w których posortowane są ziarna różnych kalibrów, po czym kończą się w komorze kruszenia. Otrzymane orzechy zawierają minimalną ilość muszli, którą przesiewa się ręcznie. Warto też zauważyć, że jest to proces bezrobocia. Wszakże użyteczne właściwości to nie tylko jądra, ale również muszle z szyszkami, zawierają dużą ilość witamin i pierwiastków śladowych.

Samochodowa kruszarka do szyszek cedrowych

Zbiór orzecha można robić w miejscu zbioru za pomocą sprzętu do obierania i przedziału zbierającego muszle. Mimo dzisiejszej różnorodności urządzeń, nie zaniedbuj możliwości niezależnej produkcji, ponieważ nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również sprawi, że urządzenie ma optymalny rozmiar i cechy.

Kruszarka do szyszek cedrowych optymalnie nadaje się do obróbki dużych ilości orzecha, jego zasada działania jest podobna do młyna rdzeniowego. Podstawą projektu jest bęben z wieloma metalowymi kołkami zwróconymi w różnych kierunkach. Jest on umieszczony na specjalnym wale, którego obroty są wykonywane za pomocą silnika lub ręcznie. Zebrane stożki umieszcza się w lejce, podczas obracania bębna są one zaciskane stalowymi kołkami i zgniatane. Następnie ziarna zmieszane z powłoką są wysyłane do dalszego przetwarzania.

Jak zrobić kruszarkę szyszek cedru

Produkcja maszyny nie powoduje szczególnych trudności i nie wymaga dużych nakładów. Podstawą budowy jest bunkier, którego ściany mogą być wykonane z kawałków blachy stalowej. Konstrukcja jest połączona ze śrubami M6 i kątami specjalnymi. Należy zauważyć, że montaż jest wykonywany po zainstalowaniu bębna, w przypadku półosi z uprzednio wyciętymi rowkami w ściankach o promieniu około 25 mm. W pobliżu rowków należy spawać śruby mocujące elementy łożysk za pomocą nakrętek.

Do bębna używany jest kawałek metalowej rury, na którym są wkręcane szpilki. Są to pręty stalowe o średnicy 5 mm.

Co musisz wiedzieć

Produkcja obudów łożyskowych powinna być powierzona profesjonalistom, ponieważ są one frezowane jako postacie stałe o złożonym kształcie. Kontrolowana kruszarka do stożków cedrowych ręcznie, używając uchwytu, zamocowanego na prawej połowie osi bębna. Elementy uchwytu mogą być wykonane z kawałków rur o odpowiedniej wielkości. Następnie należy użyć spawarki do niezawodnego połączenia osi, ramienia uchwytu i tulei.

Należy zauważyć, że kruszarka szyszek cedru Może być produkowany nie tylko ze stali, ale także ze stopów aluminium, dzięki czemu całkowity ciężar urządzenia jest znacznie zmniejszony.