716 Shares 2607 views

Silikon tworząc własne ręce. formy silikonowe

Formy silikonowe zostały zastosowane w domu dawno temu. Efektywność i łatwość użycia wielokrotnie sprawdziły się. A jeśli wcześniej łatwiej było je kupić w sklepach, teraz produkować formy silikonowe z ich rąk, jak to możliwe i w domu. To bardzo proste i nie operacja robocza jest dostępna nawet dla tych, którzy nie mają pojęcia o budowie lub naprawie.

Czym jest silikon

Materiał ten jest znany ze swoich doskonałych właściwości: elastyczne i giętkie, a jednocześnie trwałe i niezawodne. Jest to wykorzystanie silikonu stało się tak powszechne w naprawie, budownictwie i innych dziedzinach życia.

Przede wszystkim konieczne jest, aby określić, jaki rodzaj informacji może być wykonane z niego. zalewania silikonem używane do produkcji form. W zależności od typu modelu do rozróżnienia pomiędzy różnymi metodami wytwarzania. Aby rozdzielić tworząc przy użyciu jednego sposobu, w produkcji bardziej złożone, takie jak rozszczepiony lub objętości silikonowy materiał wlewa się specjalnie przygotowane do tej matrycy.

Skonstruowany w ten sposób formy różnią uniwersalne zastosowanie. Nadają się do odlewania w nich gipsu stopionego wosku i więcej substancji agresywnych, takich jak żywice, stopionego tworzywa sztucznego lub innych materiałów. Pomimo swojej giętkości, kauczuku silikonowego są odporne nawet betonowych. Łatwość aplikacji wyjaśnia także wielokrotnego użytku.

niezależna produkcja

Najprostszą jest wytwarzanie split kauczuku silikonowego. Jest on wytwarzany przez wtryskiwanie odpowiedniego materiału matrycy do tych celów. Istnieje kilka odmian silikonu, w zależności od zastosowania. Skład głównej kuchennych, które zostaną omówione już jest przekazywane bezpośrednio do przeznaczonej statku. Ale istnieją gatunki, które są stosowane ze specjalnym pędzlem lub szpachelką.

W ten sposób, wszystkie rodzaje silikonu i są podzielone na odlewniczej obmazochnye. Ponadto, kombinacja składająca się z dwóch części, jest wielofunkcyjny. Może być stosowany dla obu form prąd, a do produkcji form, maski i inne przedmioty. Schemat takiego silikonu można wlać wosku, mydła, gips, żywicę i metale, nawet takich jak cyna lub ich stopów. Dzięki niemu można nawet tworzyć sztucznych kamieni i innych obiektów architektury.

Praca z silikonu

Przede wszystkim konieczne jest, aby odtłuścić obiektu z których forma jest usunięta. Zrób sobie regulację pęknięć, wgnieceń, frytki, ponieważ powierzchnia odgrywa ważną rolę. Jeśli są błędy, należy szlifować je kitem lub innej anty-korozji materiałów budowlanych. Przed wylaniem kompozycji silikonowej, pożądane jest, aby spróbować, tak aby nie psują kształt. Aby wypełnić oddzielny podejście dwuskładnikowy. Najpierw trzeba, aby pojemnik, który będzie bezpośrednio wlewa silikonu. W celu wytworzenia matrycy czy któreś z bardzo twardego materiału na ścieranie. Może to być szkło, tworzywa sztuczne, płyty ze sklejki. Można również użyć gotowych skrzynek lub pojemników. Jeżeli matryca być wykonane niezależnie od siebie, to powinna być część kleju uszczelniającego lub zamkniętym materiału.

W dolnej części okna należy umieścić ceramiczny. Wysokość jego warstwy powinna wynosić do połowy wysokości zbiornika. Top glina może mieć rowki, występy i inne wady. Im gładsza powierzchnia będzie, tym lepiej. Na szczycie obiektu gliny jest najprościej, z którego jest planowane formularza odstąpienia. należy najpierw odtłuścić dla lepszej przyczepności do materiału. Po tym my sami w warstwie gliny, małe otwory, aby zapobiec deformacji.

obliczenie

Silikon Produkcja rozpoczyna się od obliczenia niezbędnego materiału do wypełnienia. Dokonaj kalkulacji będzie łatwiejsze, jeśli pojemnika wstępnego napełnienia w piasku lub innego podobnego materiału. W części stałych będzie w przybliżeniu równa ilości wymaganej do wypełnienia kompozycji. Wymieszać formy silikonowe, własnymi rękami gotowane w domu, musi znajdować się w oddzielnym naczyniu.

Skład silikonu

W celu wytworzenia roztworu, która jest niezbędna do wypełnienia matrycy, należy przyjąć tylko dwa materiały – silikon i katalizatora. Sto części z materiału podstawowego, wymagane są dwa lub trzy i pół porcji katalizatora. Ostatnia najdogodniej wprowadza się do mieszaniny za pomocą strzykawki. Kompozycja powinna być dokładnie wymieszano.

Jego hartowania zależy od temperatury. Jeśli taki ponad czterdzieści stopni, może to znacznie przyspieszyć twardnienie mieszanki.

Należy pamiętać, że nawet mała temperatura zaczyna twardnieć wystarczająco szybko. Zazwyczaj proces utwardzania płynnego silikonu wynosi około dwóch dni. Silny ogrzewania mieszanina zacznie twardnieć przez około piętnaście do dwudziestu minut. Również na szybkość krystalizacji zależy od ilości dodanego katalizatora i wilgotność w pomieszczeniu. Zalecamy stosowanie formy silikonowe do innych celów aż do trzeciego dnia.

maszyny do napełniania

W produkcji modeli nie można używać smarów na bazie silikonu. tłuszcz lub wosk są przewidziane do tego celu. Może być również stosowany zamiast specjalnym roztworze mydła smarowania.

Przygotowanie formy silikonowe własnymi rękami jest łatwe. Ale trzeba być ostrożnym podejściem do techniki odlewania. Najlepiej jest wprowadzić do matrycy silikonu na krawędzi bardzo cienkiej strumienia. Jeśli niedokładne wlew może pojawić się w postaci pęcherzyków.

Glina z matrycy mogą być usunięte natychmiast po górnej warstwy utwardza. Ale nadal strzelać go bardzo powoli, tak aby nie uszkodzić jeszcze nie zamrożonej. Następnie powierzchnia powinna być pokryte specjalnym roztworze ponownie.

Ponadto, powinny zacząć ponownie przesłany. W tym wstępnie wymieszanej dwuskładnikowego silikonowego kompozycji mieszaniny. Płyn ten wypełnia drugiej połówki formy pozostaje wolna od gliny.

wysuszenie

Po wykonaniu wyżej kształcie manipulacje do utwardzania pożądane jest, aby pozostawić co najmniej 24 godzin. Po tym czasie, możliwe jest, aby odkryć i usunąć model.

Ponieważ algorytm ten jest przeznaczony do produkcji oddzielnych form, w wyniku działań mamy dwie części, które muszą wiązać się ze sobą. Do tego otrzymanego połówek spasować ze sobą. Wiązanie powinno być dokładnie takie same na brzegach. Podobne połówki uszczelniające mogą być specjalnie zaprojektowane do tego żywicy, wosku lub płynnego tworzywa sztucznego.

dalsze przechowywanie

Formy silikonowe są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Jednak ich przechowywania szczególnych wymagań. Podczas długiego przechowywania lub pobytu w niskiej temperaturze jest to konieczne, aby utrzymać formę silikonem w ciepłym pomieszczeniu przez co najmniej dwadzieścia cztery godziny. Teraz są w pełni gotowi służyć do odlewania gipsu lub innych mieszanin.

Matryca wykonana z takiej technologii, mogą być używane wielokrotnie. Musisz wiedzieć, jak zrobić formy silikonowe własnymi rękami. Jeśli proces wydaje się zbyt czasochłonne, taki model może zawsze zostać pobrane ze sklepu specjalistycznego. Zazwyczaj są one zaangażowane w sprzedaży centrów budowlanych. I silikonu, cena produktów, które nie są zbyt wysokie w porównaniu z self-made, nie różnią się od matrycy jakości, wykonane w domu. W zależności od wielkości, w celu wypełnienia wszelkich materiałów odpowiednich form, cena może rozpocząć się od 50 rubli. za sztukę.

351 shares 9230 views
747 shares 2690 views
Jak zrobić mini-bar z rąk?
434 shares 9373 views