414 Shares 942 views

Co trzeba wiedzieć o Penrose trójkąta?

Niemożliwe jest nadal możliwe. I uderzające potwierdzenie faktu – Penrose niemożliwy trójkąt. Otwarte w ubiegłym wieku, jest obecnie często spotykane w literaturze naukowej. I jakby się może wydawać zaskakujące, ale może nawet stworzyć własną. I zrobić to bardzo proste. Wielu fanów rysować lub zbierać origami dawna w stanie to zrobić.


Znaczenie trójkąt Penrose

Istnieje kilka nazwisk na rysunku. Niektórzy nazywają to niemożliwe trójkąt, drugi – tylko tribar. Jednak coraz częściej można spotkać definicję „trójkąt Penrose'a”.

Rozumie się przez te definicje, jedną z podstawowych figur niemożliwych. Sądząc po tytule, a następnie uzyskać podobną postać w rzeczywistości niemożliwe. Jednak w praktyce udowodniono, że ten sposób jest nadal możliwe. To właśnie kształt w kształcie trójkąta odbędzie, jeśli spojrzeć na to z pewnego punktu pod kątem prostym. Na wszystkich innych stronach postać jest całkiem realne. Składa się on z trzech krawędzi sześcianu. I aby podobna konstrukcja łatwe.

Historia odkrycia

Trójkąt Penrose'a została odkryta w 1934 roku z powrotem przez artystę ze Szwecji Oscar Reutersvärd. Rysunek został dostarczony w postaci składanej paczki. W przyszłości, artysta stał się znany jako „ojciec niemożliwych figur.”

Może rysunek Reutersvärd pozostałby niejasne. Ale w 1954 roku szwedzki matematyk Rodzher Penrouz napisał artykuł o niemożliwych figur. Było to drugie narodziny trójkąta. Jednak naukowcy przedstawili go w bardziej znanej postaci. Użył żadnych cegieł i belek. Trzy belki połączone ze sobą pod kątem 90 stopni. Różnica polegała na tym, że za pomocą Reutersvärd perspektywy równolegle podczas rysowania. Penrose zastosowano termin charakter liniowy, co dało postać jeszcze bardziej ekstremalne. Ten trójkąt został opublikowany w 1958 roku w jednym z British Journal of Psychology.

W 1961 roku artystka Maurits Escher (Holandia) stworzył jedną ze swoich najsłynniejszych litografii „Waterfall”. Powstało wrażenie, że było to spowodowane przez artykuł o niemożliwych figur.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku tribar i innych niemożliwych figur przedstawionych na znaczkach pocztowych Stanu Szwecji. Trwało to przez kilka lat.

Pod koniec ubiegłego stulecia (a dokładniej w 1999 roku) w Australii stworzył rzeźbę aluminium, przedstawiające Penrose niemożliwego trójkąta. To osiąga wysokość 13 metrów. Te rzeźby, tylko w mniejszym rozmiarze, znajdują się w innych krajach.

Niemożliwe w rzeczywistości

Jak można było się domyślić, trójkąt Penrose'a w rzeczywistości nie jest trójkąt w zwykłym sensie. To oznacza trzy twarze sześcianu. Ale patrząc z pewnego punktu widzenia, okazuje trójkąt wrażenie ze względu na fakt, że samolot jest w pełni pokrywają 2 rogi. Wizualnie dopasowane sąsiad patrzącego i najdalszych zakątków.

Aby być taktowny, możemy się domyślać, że tribar jest niczym więcej niż iluzją. Prawdziwe rodzaju figur może dać cień niego. Dla niego jest oczywiste, że w rzeczywistości rogi nie są podłączone. I, oczywiście, to wszystko staje się jasne, gdy postać odebrać.

Dokonywanie kształty z rękami

Penrose trójkąt można zmontować samodzielnie. Na przykład, papier lub karton. I pomóc w tym obwodzie. Tylko trzeba wydrukować i klej. Dwa systemy są prezentowane w Internecie. Jednym z nich jest trochę łatwiej, z drugiej – trochę bardziej skomplikowane, ale bardziej popularne. Oba są przedstawione na rysunkach.

Penrose trójkąt będzie ciekawy produkt, który goście będą zachwyceni. On na pewno nie przejdzie bez echa. Pierwszy etap w celu jego utworzenia jest opracowanie systemów. Ona przeniesiona do papieru (kartonu) z drukarki. A potem wszystko jest jeszcze prostsze. Należy po prostu wyciąć wzdłuż obwodu. Na wykresie, ma już wszystkie niezbędne przewody. Jest to bardziej wygodne do pracy z grubszym papierze. Jeśli obwód jest wydrukowany na cienkim papierze, i chcesz coś bardziej ciasno, materiał wyjściowy jest stosowany do wybranego materiału i jest cięty wzdłuż konturu. Że system nie zostanie przesunięty, to jest możliwe, aby dołączyć pliki.

Następnie należy zidentyfikować linie, wzdłuż których puste zegnie. Ogólnie, jest przedstawiony na rysunku linią przerywaną. Zakręt szczegół. Następnie określić lokalizacje, które mają być połączone. Są one pokryte białym klejem. Szczegół jest połączony w jedną postać.

Szczegół może być malowany. I początkowo można użyć kolorowego kartonu.

Narysować figurę niemożliwą

Penrose trójkąt może także rysować. Na początek prosty kwadrat jest narysowany na kartce. jego wielkość nie ma znaczenia. Z fundamentem, na dolnym boku kwadratu, trójkąta jest rysowane. Jego rogi są rysowane wewnątrz niewielkich prostokątów. Ich część będą musieli usunąć, pozostawiając tylko te, które są wspólne z trójkąta. Wynik powinien być trójkąta ze ściętymi narożnikami.

W lewym górnym rogu dolnego kąta jest ono utrzymywane linię prostą. Ta sama linia, ale nieco krótsza, jest pobierana z lewym dolnym rogu. Równolegle do podstawy trójkąta narysować linię wychodzącą z prawym rogu. Uzyskaj drugiego pomiaru.

Zgodnie z zasadą sekundę rysuje trzeci wymiar. Tylko w tym przypadku, wszystkie linie są oparte na rysunku kąty nie są pierwszy i drugi pomiar.