187 Shares 8805 views

Jak izolować podłogę

Ciepłe podłogi w mieszkaniu czy domu to marzenie o prawie wszystkich. Najbardziej dostępnym sposobem jest pokrycie linoleum, które ma izolację termoizolacyjną. Taka powłoka może być stosowana jako dywan, wystarczy umieścić ją na podłodze. Można izolować podłogę podłogową z dwóch warstw płyt lub arkuszy z włókna szklanego, najpierw miękkiego, a następnie twardego, a następnie pokrycia parkietem, płytkami lub linoleum. Często posadzki mieszkań na pierwszym piętrze są zimne ze względu na fakt, że podziemia nie jest wystarczająco jakościowo zbudowana. Czasami w takich przypadkach wystarczy opatrzyć fundamentem z zewnątrz, a także zamknąć wentylację podziemia w okresie zimowym.

Jak izolować podłogę?

Można wykonać podwójną izolację, składającą się z dwóch pokładów – czarnych i czystych, – pozostawiając między nimi 150-200 mm. Czarna podłoga jest zazwyczaj wykonana z grubych desek, ułożonych w kołkach, które są wybierane w belce. Elementy podłogi muszą być mocno przymocowane do siebie. Jeśli nie jest to możliwe, na podłodze należy umieścić papier o wysokiej gęstości lub pergamin, tak aby wypełnienie nie rozlało się (a zwyczajowo czyni go z suchego piasku rzecznego). Warstwa zasypowa musi mieć grubość co najmniej 50 mm.

Następną opcją izolacji podłogi jest dywan. Taka powłoka jest wytłaczana lub gładka. Jego powierzchnia impregnowana jest specjalną kompozycją, która umożliwia jej wycieranie wilgotną szmatką za pomocą detergentu. Oryginalny wygląd i kolor powłoki zostaną przywrócone przy użyciu tego rodzaju czyszczenia. Oprócz tych cech powłoka ma doskonałą izolację cieplną.

Jak izolować podłogę: alternatywy

Proces izolacji termicznej z płyty pilśniowej rozpoczyna się zazwyczaj od usunięcia listwy przypodłogowej. Dalej na podłogę nakłada się arkusze płyt pilśniowych i przybite, a na wierzchołkach płyt nakłada się wykładzinę dywanową przy użyciu kleju. Przed powłoką, powłoka jest wystawiona na parę tygodni w ciepłym, suchym miejscu. W tym czasie osiada i wyrównuje. Aby zachować klej, płyty są rozmazane przecinającymi się liniami o skoku 200 mm. Rolka powłoki rozwija się, gdy jest wklejana i dociskana do suchych desek. Połączenia między częściami są dokonywane przez cięcie. Krawędzie kawałków, nałożone na siebie, przecinane są przez linijkę przy użyciu noża. Trzciny należy usunąć i sklejone stawy. W złączu szerokość taśmy samoprzylepnej musi wynosić co najmniej 100 mm z każdej strony. Po wyschnięciu kleju będzie możliwe przybijanie cokołu.

Rozumiejąc, jak izolować podłogę, warto pamiętać o tej nowości jako podłogach ciepłych, które są systemem ogrzewania przewodowego. Obejmuje podłączenie i podgrzewanie kabli oraz czujniki i regulatory temperatury. W tym przypadku jako źródło ciepła ułożone jest betonowe podłogi i połączone z siecią elektryczną, co pozwala na równomierne rozproszenie ciepła. Z powodu korozji i uszkodzenia kabla jest chroniony przez silną izolację. Podłogi ciepłe są bardzo łatwe do zainstalowania. Na początek, podstawa jest pokryta warstwą izolacji cieplnej, po której zakłada się folię aluminiową. Teraz można położyć kabel grzejny, a następnie wylać cały beton. Warstwa betonu powinna mieć grubość 3-5 centymetrów. Następnie można układać linoleum, dywan, laminat, płytki lub inne powłoki.

Nie mniej popularną metodą jest izolacja podłogi pianką polistyrenową. Ta metoda jest dobra, ponieważ pianka jest niedrogim i niedrogim materiałem, w przeciwieństwie do systemu ciepłych podłóg. Jest on układany na płaskiej podstawie, po czym może być wypełniony betonem lub pokryty deskami.

Teraz wiesz, jak izolować podłogę, pozostaje tylko wybrać najbardziej odpowiedni sposób, aby zastosować go w domu.