717 Shares 1875 views

Motocykl z rękami. motor Bike

Rower – pojazd, który pozwala jednocześnie osiągnąć żądaną temperaturę, aby wykonywać swoją fizyczną formę i obrócić każdą podróż do spacer. Nie trzeba stać w korku lub tłum w zatłoczonym metrze samochodzie, w drodze do domu z pracy. Jest ekologicznie bezpieczne. Ale w tym samym czasie ma on wadę zdolny do pokonywania dużych odległości, nie wszystkie. Mimo to, forma fizyczna i nie może sobie pozwolić, aby podróżować kilka kilometrów bez zatrzymywania się. Ale rozwiązanie zawsze można znaleźć. W tym przypadku można dokonać motocykl z rękami.

funkcje

Motocykle można kupić w sklepie. Ale są one dość drogie, a pojawienie się w tym samym czasie daleko od pożądane. Tak, i to konstrukcja waży około 20 kg. Ta waga skomplikować drogę, jeśli silnik nie i konieczne jest pedałem. Te niedogodności można uniknąć dzięki czemu motocykl z rękami.

Ten rodzaj transportu jest bardzo popularny wśród nastolatków w ZSRR. Ale nowoczesne funkcje i narzędzia mogą znacząco zmienić zwykły rower i stworzyć oryginalny pojazd. Doświadczony Samodelkin na pytanie, jak sprawić, by motocykl własnymi rękami, to ci powiedzą, że jest to bardzo proste. Uporać się z takich działań może praktycznie każdy.

typy silników

Dojazd do pracy, musisz zdecydować, który z nich najlepiej wybrać rower silnika. Są dwa rodzaje:

  • Elektryczny, że wraz z pojawieniem się kompaktową ale wysokiej wydajności akumulatory są coraz bardziej popularne.
  • Silniki spalinowe, które są powszechnie stosowane do tego celu.

Aby utworzyć self-made motocykle silniki benzynowe mogą być wykorzystane na kosiarki, piły łańcuchowe oraz innych narzędzi i zespołów.

wybór silnika

Najczęściej podstawą do produkcji motocykla z rękami wziąć starą łańcuchową. A raczej jego silnik. Ale nawet tutaj istnieją pewne ograniczenia. Nie bierz na małych silników i światła picia. Mają zbyt małą moc. Nadaje się do roweru, który pojemność silnika – ponad 2 litrów. a. (Lub 1,5 kW). Im wyższa jest ta wartość, tym lepiej. Ale gdy wskazana wartość roweru będzie w stanie przyspieszyć do 30-35 km / h.

Przy wyborze silnika jest również warto zwrócić uwagę na ilość. Zgodnie z Konwencją Wiedeńską wartość ta nie powinna przekraczać 50 „kostek”. Tylko w tym przypadku nie musi być prawo i rejestracji pojazdu. Motocykl uderzył natomiast w kategorii „motorowery”.

Kolejną zaletą tego silnika – bez zapachu benzyny. Silnik praktycznie „nie pachnie”, który pozwala na przechowywanie roweru do domu. Ale nie jest to wadą. Składa się on w charakterystycznym dźwiękiem bieżącą łańcuchową. Odgłos silnika będzie towarzyszyć podczas całej podróży.

Związek oddzielne części do ramy

Każda z nich może być wykorzystywane do tworzenia motocykl rower: Stary, zardzewiały fałdowanie. Motocykl wymaga tylko solidne podstawy ramy. Jeśli ktoś nie jest dostępna, to może być wykonane niezależnie. wymaga to wiele części metalowej rury.

Przymocowany do ramy silnika w miejscu i dolnego króćca rurowego gniazda. To jest najlepszy, ale nie jest jedynym rozwiązaniem. Czasami może to być postrzegane przywiązany do pnia silnika. Najważniejszą rzeczą jest to, że przywiązanie był niezawodny. Podczas działania, wibracje będzie filcu, dzięki czemu silnik może spaść, jeśli nie jest stała. Do mocowania polecić za pomocą klamer metalowych. Zestaw do motocykla może zawierać specjalną perforowaną załącznik. Jednak ich stosowanie nie jest konieczne.

Dodatkowo do ramy silnika konieczne ustalenie akumulator i zbiornik paliwa.

szczegóły połączenia

Zabezpieczyć wszystkie elementy oddzielnie na ramie roweru – to tylko połowa sukcesu. Następnie należy połączyć wszystkie elementy w jeden system. Inaczej domowe motocykl stracić wszystkie jego nowe funkcje.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba podłączyć silnik do obracania przeszedł do kół. W tym celu specjalny mechanizm musi być zapewnione. Istnieją dwa warianty tych mechanizmów: z kół pasowych lub łańcuchów.

przekładnia pasowa przewiduje system kół pasowych. Jest to prostsze rozwiązanie. Jedno koło pasowe jest umieszczone na wale silnika. Drugi jest przymocowany do tylnej piaście koła. Pomiędzy nimi, umieścić na napinacz paska. Wadą tego rozwiązania jest to krótszy czas życia pasa (które rozciągają) w porównaniu z łańcuchem. Należy zauważyć, że paski klinowe na ich cechy (okres działania) nie jest gorsza łańcuchów.

W przypadku obrotu napędu łańcuchowego z silnika do koła jest dostarczany przez obwód. Z jednej strony, to kładzie się na tylnym kole zębatym koła. Z drugiej – zębnika, nosić na wale silnika. Napęd łańcuchowy jest trwalsza niż pasa. Ale to wymaga regularnej konserwacji.

Akumulator jest podłączony do zapłonu silnika i dźwigni hamulca. W dalszej kolejności możliwe jest ustawienie z rury wydechowej. Można to zrobić bez niego, ale spaliny będą przesłaniać podróż.

Montaż silnika elektrycznego

Korzystanie silnik benzynowy stworzyć motocykl z rękami „zabić w zarodku” ideę przyjaznych dla środowiska pojazdów. Dlatego coraz częściej są modele z silnikami elektrycznymi. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala to zrobić.

Zasada działania jest podobna do instalacji silnika zamontować silniki benzynowe. Będzie to wymagało, właściwie, silnik, akumulator, kontroler zarządzania części.

wheel motor

Innym rozwiązaniem, które mogą być wybrane podczas tworzenia motocykl z rąk, – montaż silnika koła. Ta opcja jest przeznaczona dla tych, którzy są zorientowani w elektrotechnice. Podłączenie silnika koła wymaga pewnej wiedzy, bez której zmontować obwód elektryczny będzie trudne.

Kompletny silnik sprzedaż koła zawiera kontrolery, uchwyty przednie i tylne hamulce, system „pass”, ładowarkę.

Bateria wytwarza prąd stały. Sterownik przetwarza prąd stały na prąd przemienny, co z kolei powoduje uruchomienie silnika koła. Na początku obrotu kół jest aktywowany za pomocą silnika elektrycznego. Bo to oznacza system „Paz”. Na dźwigni hamulca mikroprzełącznika. Konieczne jest, aby wyłączyć opóźnienie podczas zasilania z silnika do kół.

Silnik ustawienie koła odbywa się według następujących kroków:

  • Koła rowerowe obraca się do góry. Tylne koło jest usuwany. W jego miejsce będzie silnik koła. Mocuje się go tak, że przewód wychodzący jest po lewej stronie (patrząc w kierunku ruchu roweru). Ze względu na to, kierunek obrotu koła jest regulowany. Jeżeli strony do wymiany, a następnie koło będzie „przejść” na drugą stronę.
  • W przypadku na ramie sterownika i baterii. Regulator musi być dobrze zaizolowane.
  • Następnie zainstalować i podłączyć pozostałe części.

Zbieranie układ elektroniczny, ważne jest, aby pamiętać, że bateria jest podłączona przez bezpiecznik (20 A wystarczy). Będzie ona chronić system przed pożarem w razie zwarcia.

wniosek

Jak można zauważyć, w celu wytworzenia motocykl z rękami na kilka sposobów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Montaż na silniku jazda rowerem nie zakłóca normalny sposób (pedałowania). To wystarczy, aby wyłączyć silnik i sprzęgło motocykla. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy jeździć powoli i podjąć swoją fizyczną postać. Wariant rower wyposażony w silnik (bez względu na jej rodzaj) jest dobry dla osób wybierających aktywny tryb życia. On jest zarówno wakacje i sposób podróżowania po mieście (i nie tylko).