339 Shares 6742 views

Frame – co to jest?

Każdy szanujący się badacz może łatwo poradzić sobie z kilkunastu innych skanvordov. Ale nawet zawodowcy czasami spotykamy pytania, na które trudno odpowiedzieć. W takich sytuacjach, to nie zawsze pomaga nawet słynny „matematyczny” metody doboru listów. I na pewno nie jeden z was do czynienia z problemami, które wpływają na termin „ramki”. Jest to dość trudne zadanie, i reagowania na nie, będzie musiał zanurzyć się w historii przemysłu stoczniowego.

Czym jest rama?

Określenie „rama” w języku rosyjskim pochodziła z Holandii i dosłownie oznacza „krawędź drewna.” W rzeczywistości, jest to boczna składowa siły ustawionych kadłubów, gdzie służy jako usztywnienia.

W miarę rozwoju mechaniki, termin ten stosuje się w dziedzinie budowy samolotów, gdzie oznacza żeberko w użyciu środków kadłuba statku powietrznego. Jak stało się jasne, główną rolę odgrywaną przez ramie – daje niezbędną sztywność naczynia, czy to drogą powietrzną lub morską.

Również ten element zestawu zasilania służy do zamocowania elementu podłużnego, jest niezbędne do poszycia statku. Doświadczeni ludzie będą pomocne wiedzieć, że odległość pomiędzy sąsiednimi ramkami nazywa się przestrzeń em.

typy ramek

Istnieją dwie duże grupy, które inżynierowie dzielą wszystkie ramki: drewna i metalu. Każdy typ ma rozgałęziony klasyfikacji. Tak więc, drewniane belki poprzeczne podzielone są:

  1. Wygięte, które składają się z pliku z litego drewna. Ich wykorzystanie do produkcji beczek z naturalnej krzywizny.
  2. Futoksovye, które są złożone z wielu elementów. Tego typu drewna poprzeczek jest najbardziej rozpowszechniony.

Składa się on z dwóch części ramy futoksovy: to flortimbers bezpośrednio futoks. Flortimbers jest elementem, który jest dołączony do kilu statku – poprzeczne, która przechodzi przez całą długość statku. Do niego z obu stron przymocowany futoksy. Wyroby metalowe są podzielone na więcej klas. Ale częściej emitują klatek przez funkcję:

  • ramki, których zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości na statku i połączenia podłużnych elementów nośnych;
  • zasadowy, przy czym większość z całkowitej liczby belek poprzecznych, stosowane do wykończenia statku.

Liczba prętów poprzecznych sił zależy od tonażu statku, jego opadów. W ten sposób, rama – to jest nie tylko zbiornik przenoszenia elementu, który usztywnia korpus. Daje również statek pewną stabilność w wodzie.

Szczególnym rodzajem

W przemyśle stoczniowym zajmuje szczególne miejsce środkowo ramkę, pomimo faktu, że konstrukcyjnie nie różni się od innych rodzajów sił poprzecznych prętów. Termin ten jest używany w obliczeniach, ponieważ jest ściśle w środku prostopadłe przecinające wzdłuż statku. W zależności od lokalizacji ramy środkowej, obliczyć opór statku w ruchu, jak również obudowa czynnik sytości, które charakteryzuje zdolność i szybkość statku. Pomoże Ci zrozumieć, co ramkę środkowo, fot.

„Oni są ze sobą ściśle powiązane”

Jednym z głównych elementów zestawu kadłuba jest Stringer, który wykonuje kilka funkcji:

  1. Wyczuwa napięcie całkowitego momentu zginającego w kierunku wzdłużnym.
  2. Redystrybucji obciążenia pomiędzy sąsiednimi prętów poprzecznych sił.
  3. Pośrednia wsparcie dla ramek.

Ponadto, podłużnice mają zasadnicze elementy składające się na korpusie obudowy lub w kadłubie samolotu. W skanvordov często natknąć się pytania o to, ale teraz wiem, że podłużnice – jest wsparcie dla ramek.