496 Shares 9622 views

Operacja pod nazwą „Chinese Box”. Prawdziwa historia czy fikcja?

Historie męstwo i bohaterstwo żołnierzy rosyjskich w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej nigdy nie stracą na znaczeniu. Jednakże, w celu zmotywowania młodego pokolenia, reżyserzy i scenarzyści starają się robić filmy oparte na tych obiektów, więcej intryg. Jeden z tych obrazów jest film „Krytyczna decyzja! Operacja: "Chinese Box" ". Strzał w gatunku detektywistycznej, to obraz opowiada o zbliżającym się zamachu ze strony niemieckich tajnych służb w „Wielkiego Wodza” I. V. Stalina. Według niektórych wersjach, na podstawie scenariusza na podstawie materiałów z archiwów tajnej sowieckiej inteligencji. Choć trudno w to uwierzyć.

„Chinese Box” – operacja zniszczyć Stalina

Fabuła rozwija się w roku 1944. Na początku filmu, grany przez Hitlera, Valery Zolotukhin, jest w poważnych tarapatach, konfrontuje niemieckich tajnych służb niewykonalne – zniszczyć Stalina (Gennady Khazanov). Oczywiście, najważniejszym zadaniem dla tych Niemców, którzy potrzebują środków przeszły specjalne szkolenie w sabotażu agentów szkolne zabójcy, który jako materiał dziennym, jeńców radzieckich były używane do szkolenia. Jeden z niemieckich oficerów-instruktorów oferujących więźniów do udziału w walki gladiatorów z sąsiadami. Jedynym, aby przetrwać, jest Peter Tavrin (Konstantin Ławronienko) – Biegły rosyjskich żołnierzy. Jednocześnie do sowieckiej inteligencji przychodzi wiadomość o rychłym nalocie „Chinese Box”. Rosyjski z kolei utworzyć grupę Kontrwywiadu „Smiersz”, składający się z jednego pilota i dwóch młodych harcerzy. Jednak mimo braku doświadczenia, wciąż udaje się odkryć sieć karną. Ale mają jeszcze znaleźć przyszły morderca Stalina i neutralizują je. W pewnym momencie rosyjskich poszukiwaczy staje się jasne, że ktoś spośród nich – kret. Ale kto? Czy operacja „Chinese Box” nie zostaną ujawnione?

W obsadzie filmu „Chinese Box”

Od wyboru aktorów to w dużej mierze zależy powodzenie każdego filmu fabularnego. W tym przypadku, w obsadzie jest, jak wielkich nazwisk (Gennady Khazanov Michaił Efremov, Andrey Smolyakov, Renata Litvinova, Sergey Batalov Valery Zolotukhin i inne), gwiazdy młodego pokolenia (Tarasa Babich Kirill Pletnev, Iwan Stiebunow Ilya Sokolvsky etc. .), i nie wiadomo do podmiotów publicznych, którzy mimo wszystko udało się mistrzowsko tworzyć obrazy, dzięki czemu są interesujące dla widzów i niezapomniany.

"Chinese Box" – real deal

Ponieważ wszystko, co było ukryte za murami KGB, to nigdy nie będzie w pełni dostępny publicznie oficjalna informacja o zamachu na przywódcę narodu Stalina przez niemieckie służby specjalne nie tylko założenia. Jednak po analizie sytuacji powstałej w 1944 roku, to można założyć, że zabijanie głównodowodzącego wojsk radzieckich – jedyny pewny sposób wyjścia z tej sytuacji do nazistowskich Niemiec. W związku z tym nie ma powodów, by sądzić, że operacja ta, którą nazywa „Chinese Box”, było w rzeczywistości, choć nie jest kompletna, ale zaczęło niemieckiego rekonesans.