540 Shares 2831 views

Wyjaśnić, dlaczego ludzie studiować naturę

W stosunkowo niedawnej przeszłości, ludzie nie wiedzą nic o świecie, w którym żył. Nie zakładaj, że ludzie zaczęli się uczyć naturę ostatnio: stopniowo poprawia swoją wiedzę, uczył się wybrać tylko użyteczne i roślin jadalnych, pasuje do otaczającego krajobrazu na ich życiu. Więc to jest możliwe, aby zapytać, dlaczego ludzie studiować naturę?

Bez nagromadzenia informacji o tym, że nigdy nie osiągnęły takiej pozycji w hierarchii świata zwierzęcego, pozostając na poziomie szympansów. Nawet narzędzia kamienne, co dało nazwę całemu okresie historycznym (paleolitu), dla swojego wynalazku i produkcji wymagających dużej ilości umiejętności.

Tak więc, bez stałej obserwacji i badaniu świata ludzie raczej nie odkryli, że wpadają wysypisk kawałków kamienia można podzielić, szlifować z nich różnorodnych narzędzi i broni. I co ludzie studiować naturę, aby nie ułatwiać mu życie?

Wystarczy wyobrazić sobie, jak bardzo poprawił się standard życia rodzącej się cywilizacji, kiedy nieznany przodek z nas zauważyli, że ze skutkami dwóch kawałków krzemienia wobec siebie jest iskra. Tyle, ile był w stanie odgadnąć, że iskra może być używane do zapalania ognia jakby nie patrzeć na wyładowania atmosferyczne, które doprowadziły do pożarów lasów? W skrócie, bez wiedzy o świecie zewnętrznym, to nie potrwa długo.

Minęło wiele tysięcy lat. Dlaczego ludzie studiować naturę w późniejszym czasie? Wszystko w tym samym celu: oni szukają sposobów, aby ich życie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Obserwując wiatr, wymyślili żagle i wiatraków. Obserwując jak płomień ogniska czajnik zagotuje, para wypycha korek, ludzie wynaleźli maszynę parową. Ostrożnie badając wpływ pożarów korony, niektórzy starożytni myśliciele dowiedział przetapiać rudy … lista nie ma końca!

Tak szybko, jak rolnictwo, nikt nie pytał o to, co ludzie studiują naturę. Bez szczegółowej i maksimum informacji o nim, rolnicy nie będą w stanie uzyskać odpowiednią ilość mleka, które jest tysiące razy większa niż ich przodkowie.

Czy uważasz, że jest uprawiana na polach nowoczesnej pszenicy ma wiele wspólnego z tym, że kolce zbóż na polach setki lat temu? Jeśli! Z nowoczesnych spikelets zbóż mamy dziesięć razy więcej niż ziarno i mąkę naukowcy mogli sobie wyobrazić w najśmielszych marzeniach niektórych 30-40 lat temu! Ale dlaczego ludzie studiować naturę dzisiaj?

Ktoś mógłby pomyśleć, że bezpośrednie zapotrzebowanie na tego: wszystko już nauczyłem i zarządzana, może nadal rozwijać naukę i technikę, nie myśląc o tym … Na szczęście tak nie jest. Nawet śmigłowce, okręty podwodne, soczewki i wody, których używamy na co dzień, powstały po dłuższej obserwacji natury.

Praktycznie wszystkie wybitne odkrycia dzisiaj są popełniane przez tych naukowców, którzy swój czas i wysiłek studiowania zjawisk i procesów naturalnych. Co więcej, dziś świat wokół nich jest obserwowanie siebie: wszyscy ludzie powinni wiedzieć, co jest mechanizmem delikatne i skomplikowane. Jeśli wyjaśnić, dlaczego ludzie studiować naturę, mój przyjacielu, pomożecie, aby zapisać swoje bogactwa dla przyszłych pokoleń.

Italmas kwiat – symbol Udmurtia
760 shares 3460 views
jadowite węże
471 shares 7689 views
zaskakujące koniki
206 shares 3652 views