543 Shares 4811 views

Italmas kwiat – symbol Udmurtia

Italmas – kwiat Udmurtia. Przez setki lat, ozdabia swoje sunshine bogate w roślinność, łąki, wzdłuż małych i dużych rzekach tego magicznego regionu.


opis

Kwiat Italmas lub kula Europejskiej (łacińska nazwa Trollius europaeus) – jest to wieloletnia roślina zielna, której wysokość nie przekracza 1 metr. Odnosi się on do rodziny jaskier. Najczęściej jedna roślina ma więcej niż pięć kwiatów, które wydzielają najlepszych aromat miodu i nigdy w pełni ujawnione. Ich średnica wynosi trzy i więcej centymetrów. Na zdjęciu Italmas kwiat jest wyraźnie widoczne, i widać, że jej kulisty kształt płatków to piękny złoty kolor.

Jak wiadomo, zakład cieszy swoim pięknem od maja do połowy czerwca. Rok po roku, te wspaniałe kwiaty cierpią z powodu odmiennych opłat. Ogółem na świecie istnieje ponad 30 rodzajów globeflowers, ale w Udmurtia znaleziono tylko jeden z nich. On jest wymienione jako zagrożone, nie tylko w tym kraju, ale także w niektórych innych regionach Rosji i WNP.

Italmas jako symbol Udmurtia

Nazwa tego kwiatu jest bardzo popularny w kraju. Pod wieloma względami, to przyczyniło się do słynnego dzieła Michaiła Petrov „Italmas”. Klasyczna literatura Udmurcki stworzony poemacie-legendę z powrotem w 1938 roku. Mówi tragiczne losy dziewczyny Italmas że poślubionej starego bogacza Baytugana który zabił kochanka Camacha. Villain podpalili wsi i lasu, a on został spalony w pożarze.

Italmas odważny rzucili się do ognia i udało się go ugasić, ale ona stała się słoneczny-złoty kwiat. Od tego czasu do Udmurcki doszedł do symbolizują nadzieję i radość, miłość i smutek, rozdzielanie i wierność.

Legendarny kwiat Italmas obecny w imieniu państwa republikańskiego Ensemble, którego dyrektorem artystycznym jest Anatolij Mamontov. Docenia publiczność zawsze oczekuje nowych programów koncertowych tej znanej grupy.

ciekawostki

Istnieje kilka teorii dotyczących pochodzenia nazwy naukowej tego kwiatu – nik. Według jednej z nich, a jego nazwa pochodzi o ponieważ niemieckie słowo Trollblume, które w języku rosyjskim znaczy „Kwiat trolli”. Fakt, że często określa się tej rośliny w wielu skandynawskich i germańskich legend. Był uważany ulubiony kwiat postacie bajkowe – trolle. Według innej wersji jego nazwa pochodzi od łacińskiego trulleus, oznacza „okrągły pojemnik”. Następna opcja – starogermanskoe słowo troll, który jest tłumaczony jako „ball”.

Kwiat Italmas w Europie Zachodniej uwierzyć rośliny górskie, a na Wschodzie – polanach leśnych, dolin rzecznych i łąkami.

Globe jest popularnie nazywane w różny sposób: Siberian róża kupavka, grzechotka, Kupava, światła, woźnica trawa, dzwonki, Kulony, Pełnik, smażenia, kupavnitsa.

Kwiat Italmas jest niezwykle silny i opłacalne, ponieważ nie ma prawie zastrzeżeniem chorób.

W Europie Globe zaczął zdobią ogrody pod koniec XVI wieku. Większość obecnie istniejących form dekoracyjnych i rodzajów tych kolorów są znane od ponad wieku temu. Od XIX wieku, były obecne w prawie wszystkich ogrodach Europy.