894 Shares 4899 views

Grzebienie dla psów: jak wybrać

Dziś można kupić w sklepie zoologicznym prawie każda szczotka, grzebień lub inne urządzenie, które pozwala na wykonywanie wysokiej jakości opieki dla psa włosy. Jednak wielu niedoświadczonych właścicieli czworonożnego przyjaciela uczynić wiele błędów, co złego wyboru. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że grzebień dla psów powinien pasować do typu sierści zwierząt domowych.


Kilka zasad pielęgnacji

Grzebienie dla psów powinien być każdy właściciel jest czworonożny przyjaciel. Jednakże takie narzędzia powinny być w stanie z niego korzystać. Niewłaściwa pielęgnacja może negatywnie wpłynąć na sierść zwierzęcia. Oto kilka zasad:

  1. Nie jest konieczne, aby zabrudzona lub zarysowanie na sucho warstwy. będzie przerwa. W tym przypadku, może powodować podrażnienie skóry. Przed zabiegiem należy zwilżyć hairlines zwierzę. Woda może być rozcieńczony klimatyzacji.
  2. Nie jest konieczne, aby przeczesać zwierzę natychmiast po kąpieli. Grzebień dla psów może zdeformować włosków i wyciągnąć je z łatwością.

Sliker lub Slicker

Takie grzebienie dla psów, zdjęcia co widać powyżej, są popularne nie tylko wśród hodowców, ale również wśród właścicieli kotów. Nie każdy wie nie tylko, jak wybrać narzędzie, ale także w jaki sposób powinny być one stosowane. Istnieją pewne podstawowe kryteria, które należy zwrócić uwagę przy zakupie slikera:

  1. Zęby nie powinien być zbyt miękki lub jest sztywno przymocowany do podstawy. Ponadto, narzędzie nie powinno drapać skóry.
  2. Długość zębów powinien być wybrany zgodnie z długości płaszcza. Narzędzie powinno dotrzeć do skóry.
  3. Pod koniec zębów powinno być żadnych kulek. To będzie tylko trudniej uszkodzić włosy.

Cechy Slicker

Takie grzebienie dla psów, można stosować podczas suszenia zwierząt futerkowych. W rezultacie, hairlines w przyszłości jest nie tyle na manowce. Sliker umożliwia szybki rozczesać po przejściu liści i gałązek.

Te występy mają różne długości. Zatem Slicker może być długopisu lub bez niego. Odstęp między zębami może być także inna. Narzędzie jakość powinna być dobrze rozczesują włosy bez drapania skóry w tym samym czasie. Slicker Zęby powinny być sztywne, gładkie i dość silny, a przy nieco zwężone końce. Istnieją pewne kryteria selekcji. Jeśli zwierzę futro jest długie i gęste, konieczne jest, aby wybrać grzebień z długimi zębami. Pomiędzy nimi powinna być duża odległość. W przeciwnym razie, płaszcz będzie rannych.

Używane jak grzebień dla psów głównie do układania włosów, gdy jest cios suszenia. I stosuje je złamać skulony grudek, a także czesanie podkładu.

Grzebień dla psów: Furminators

Narzędzie to jest po prostu niezbędny dla tych, których zwierzę ma średniej długości włosów lub bardzo krótkie. Zazwyczaj, aby usunąć martwe włosy konwencjonalne narzędzie trwa do 4 dni. Jest to proces dość czasochłonny. I to nie zawsze się do zadania sobie poradzić zwykły grzebień dla psów. Furminators usunąć do 90% już martwe włosy w jednej sesji. instrukcji producenta zazwyczaj wskazują nie tylko, jak używać grzebienia, ale także, jak często wykonywać procedurę. Producent zaleca stosowanie Furminators tylko kilka razy w tygodniu. W ramach tej procedury powinno zająć około 20 minut. Wielu właścicieli szokująca ilość włosów zebrano narzędzia. Nie bój się.

Należy jednak pamiętać, że grzebień dla psów Furminators, opinie, które w większości pozytywne, nie nadaje się do przetwarzania w pierzenia psów, które mają bardzo grube włosy. Nie należy również używać tego urządzenia oraz te, których dotyczy malolinyayuschey zwierzę rasy, na przykład, maltańskim, Shih Tzu lub pudla.

Dematters

To narzędzie nie powinny być wykorzystywane dla początkujących. Ten grzebień wymaga pewnego doświadczenia. Jeśli nie wiesz jak korzystać Dematters, to nie zaczynaj. Jeśli niewłaściwie może poważnie uszkodzić skórę zwierzęcia. Jeśli mamy tam maty PET, należy skonsultować się ze specjalistą, by pomóc im poprzez zwykłe strzyżenie lub demontować. Bądź ostrożny przy wyborze narzędzia do pielęgnacji psów.