848 Shares 3624 views

Marmurkowe cat: niesamowity kolor pet

Przy wyborze zwierzaka mruczenie ludzie kierują się przede wszystkim swoim wyglądem. Jest to zrozumiałe: postać kociaka nie została jeszcze utworzona, nawyki, zarówno dobre i złe, nie zdecydowali, więc pozostaje ona być oparta wyłącznie na wzrokowej percepcji zwierzęcia. A jeśli ktoś wybiera między rasowych zwierząt domowych, będzie nieuchronnie przyciągnąć uwagę marmurkowym kota – żadne inne kolory nie mogą być porównywane z jej jasności i popisowość.


arlekin

Hodowcy pochodzące wiele odmian kolorów kotów plemienia. W tej palecie znajduje się sekcja o nazwie „mora”. Łączy zwierząt, w których włosy są barwione w dwóch (rzadziej trzech) różnych kolorach, z kontrastowymi odcień powinien być dobrze określony wzór. Wśród nich wyróżnić cętkowany, pręgowane, tikkirirovanny i marmurowe kolorów koty, który jest uważany za klasyczny. Główne i opcjonalne cechy są one w następujący sposób:

 • na czole drugim znakiem koloru przypominający literę M;
 • oczu i nosa krążył podstawowy kolor;
 • przemiennego pierścienie na ogon i kończyny
 • na klatce piersiowej i brzucha, dwie taśmy rozdzielone plamy, podobnie jak przyciski;
 • kolorowe paski na szyję – nazywane są klejnotami;
 • trzy wyrażone szeroki pas wzdłuż tylnej;
 • ramiona wzór w zarysie jak motyl;
 • bocznie koła, półkola lub symetryczne plamy;
 • oczy głęboko żółty, pomarańczowy lub bliżej cieniu starego miodu.

Liczby powinny być jasne, nie zaciera i kontrast pomiędzy głównym i drugim kolorze – bardzo ostry.

odcienie koloru

„Marmur” może być praktycznie każdy kolor, który tkwi w sierść kota. Według Międzynarodowej Klasyfikacji Harlequin kotów obejmuje takie odmiany:

 • Czarny marmur. Głównym background – miedź brązowy wzór – czarne.
 • Czekolada marmuru. Wełna – kolor mlecznej czekolady, Pattern – ciemnej, gorzkiej czekolady.
 • Cynamon marmur. Nie brzmi to oczywiste, w rzeczywistości oznacza, że pierwszy kolor – miód, a drugi – jak cieniu laski cynamonu.
 • Czerwonego marmuru. Klasyczny czerwony kot wzorzyste grubszą, prawie brązowy kolor.
 • Blue Marble. Tło – bladobeżowy wzór – niebieskawy kolor nierdzewnej.
 • Fioletowy marmur. Jeden z najrzadszych. Wełna – odcienie lawendy, rysunek – stal.
 • Szylkret pręgowany. Jeszcze rzadsze niż poprzedni, który jest unikalny dla kotów – Koty z takim kolorze bardzo mało. Te dwa kolory dodano trzeci, ale liczba jest wyraźnie wyrażone. Może być wykonana we wszystkich kolorach, ale najczęściej występuje w odcieniach czekolady.

W niektórych ras zarejestrowanych „marmur”

Prawie wszystkie koty krótkowłose mają marmurowe odmian kolorystycznych. W „kosmate” koty jest trudne do osiągnięcia rysunek definicji ze względu na długość włosów – wizualnie rozprzestrzenia. Jednak wśród Persów jeszcze zarejestrowany koty Harlequin. Ale wśród Sibirtsev uzyskać wyraźny obraz nie stało z powodu innej struktury wełny. Nie takie zabarwienie w Sfinksa. Jest to zrozumiałe, ponieważ włosy mają. Jednak najbardziej znanym kot brytyjski marmur (dzięki „Whiskas” reklamach telewizyjnych). Wielu ludzi, którzy chcą znaleźć się zwierzę jest kolor, nazywają go „kolor Whiskas” i nie rozumiem, co mówią o Harlequin. Bardzo wzruszające i popularne szkockie i marmurkowe kot, zwłaszcza krotnie. Wycofane i kotów rasy Maine Coon obraz, chwycili go i innych znanych gatunków.

Jak hoduje koty z tym wzorem

Wszystkich opcji Harlequin tabby kotów – najbardziej recesywny. Dlatego, aby uzyskać żądane kolory kociąt, kiedy przekroczył marbling wymagane oboje rodziców – a potem kocięta będą dokładnie z pożądanym wzorem. Nieco mniej wydajnie wiązania, w których jedno z rodziców dostrzeżone lub makrela. Kiedy tylko jest kojarzenie tygrysie kocięta rodzą się wszelkie możliwe – i „tygrysy”, i nie zauważył, a „marmury”, o ile, oczywiście, rodzice mają gen. Krzyżowanie produkty tygrysie nakrapiany dają takie same wyniki, ale daje tylko kilka plamistego marmuru i innych im podobnych.

„Marmur” w naturze

Jak wynika z artykułu, takie piękne umaszczenie u kotów hodowane sztucznie przez człowieka. Istnieje jednak charakter przewyższał ludzi. Istnieje realne, prawdziwe marmurkowe kot, uzyskać kolor w sposób naturalny. Wielkość zwierzęcia domowego spełnia jego krewni i bardzo podobny do nich, tylko ogon jest już nam znane jako życie zwierząt w drzewie i wykorzystuje go jako wyważarki. Jedynie analiza DNA wykazała, że marmurkowe kot jest bliżej głównych kongenerów, takich jak lwy i tygrysy. Zwierzę żywe z dziwnej kolorystyce w rejonie Nepalu (na północ Indii i Indonezji), to wciąż niewiele badanych (numery parzyste bardzo znane w przybliżeniu), podczas gdy w niewoli jest obecna w jednym egzemplarzu – w tajskim zoo.