408 Shares 3442 views

Karmienie i utrzymanie szczurów w domu

Zwierzęta przyniósł do domu radości, śmiechu i uśmiechów dzieci. Dom, w którym mieszka nawet nie żadnych zwierząt, wygląda nudne i bez życia. Dzięki naszym młodszych braci, życie staje się bardziej przyjemne i uprzejmy. Zwierzęta wymagają opieki i uwagi – to jest bardzo ważne, aby wiedzieć przy wyborze zwierzaka. Należy rozumieć, że nie jest to zabawka na chwilę, ale żywa istota, która ma pewne potrzeby.


szczury

Rat – zwierzę bardzo mądry i przebiegły. To należy do gryzoni. W przyrodzie występuje około 64 rodzaje szczurów. Budowanie tych zwierząt jest bardzo interesujący, ponieważ długość ogona jest równa długości korpusu, a niekiedy przekracza ITS. Najczęściej szczury rodzą się z szarego koloru, ale można spotkać czerwone, pomarańczowe i żółte odcienie koloru. Szczury są bardzo ruchome palce na swoich łapach.

Takie zwierzęta są ziemskiego życia. Mogą żyć w jednej lub w grupach. Jako schronienie przed drapieżnikami i złą pogodą, ale korzystają z nory. To może być faktycznie „dom” lub ich nory innych zwierząt. Szczury są uważane wszystkożerne ale każdy gatunek ma swoje własne preferencje: roślinnego lub zwierzęcego pokarmu. reprodukcji zwierząt występuje przez cały rok.

Szczury lubią zwierząt

Wiele osób wybiera szczury jako zwierzęta domowe. W rzeczywistości nie ma nic dziwnego, bo nie mówimy o brudnych zwierząt żyjących w piwnicach domów. Ustawienie sceny dla szczura, jest zrozumiałe, że jest to niezbędne do opieki, ponieważ nie jest zbyt czysto. Najczęściej te zwierzęta są wybierane właśnie dlatego, że są one stosunkowo inteligentny.

Od końca 19 wieku zaczęły pojawiać się specjalnie hodowane szczury domowe. Często tego rodzaju szarej szczura. Takie gryzonie są spokojne i zrównoważone, ich zachowanie jest bardzo różni się od zachowania dzikich przodków. Jest również w domu szczury często hodowane jako żywego pokarmu dla mieszkańców domu zoo i terrarium.

Szczur: pielęgnacja i konserwacja

Wybór szczura jako zwierzę domowe, należy rozumieć, że jest to duża odpowiedzialność. Wybór zwierzęciem, wiele osób błędnie uważa, że duże zwierzę wymaga bardziej szczegółowej i opieka długoterminowa niż małej. Ale to nie jest przypadek. Szczury pielęgnacji i małe gryzonie mogą być trudniejsze niż dbanie o watchdog. Zawartość szczurów w domu ma pewne cechy, które trzeba wiedzieć, aby być gotowy. Jest pożądane, by pozwolić szczura na wolnym chodzić po mieszkaniu, jak to jest gryzoniem. Innymi słowy, zwierzę będzie patrząc na to, co można żuć. Jako taki obiekt może być wybrany sofy nóg, łóżka, kąt tabele lub przewodów. Jeżeli uszkodzenie mebli po prostu wyrządzić jakieś szkody, snack kabel może nawet spowodować pożar. Pierwsza zasada treści domu szczura mówi, że musi iść pod czujnym okiem.

Szczury jak również oznaczyć terytorium. Zapach wydzielin wystarczająco konkretne, więc trzeba się do niego przyzwyczaić. Zawartość dekoracyjne szczurów w każdym przypadku towarzyszyć będzie pewnym zapachem, dlatego należy zwrócić większą uwagę na codzienne sprzątanie komórki.

warunki temperaturowe dla tych zwierząt jest bardzo ważna. Reagują bardzo źle na przeciągi i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, aby mieć to na uwadze przy wyborze miejsca dla komórek zwierzęcych. Najbardziej odpowiednia temperatura w przypadku szczurów domowych – 18-21 ° C

Wybór komórki

Zawartość komfort Szczur nie jest możliwe bez wyposażonej komórce. Aby zacząć rozumieć, że duża klatka jest wygodny nie tylko zwierzęta, ale także właściciele. Małe pojemniki niewygodne jest bardzo niewygodne do czyszczenia. Należy pamiętać, że czyszczenie powinno być codziennie. Jest to znacznie łatwiejsze do mycia duży obszar. Komórka musi być koniecznie strefa rozrywki dla szczurów. Obejmują one szereg kół, drabin itd. D. Wszystko to można kupić w komplecie z klatki w sklepie zoologicznym kupić taki sam lub indywidualnie. Dla młodych szczurów są bardzo ważne dla ruchu, a więc zwierząt będą zadowoleni z dużej liczby elementów, na których można uruchomić. Bardziej dojrzałe osoby nie potrzebują takiej aktywną rozrywkę. Dla nich odpowiedniej komórki z kół biegowych, na których będą one czasami wspinać.

Jako wypełniacz, to najlepiej używać trocin. Ważne jest, że nie są one zbyt małe, ponieważ maleńkie cząstki drewna wpaść zwierzęcia oczu, nosa i uszu. Może to służyć jako pojawienie się poważnego reakcji alergicznej. Można również użyć papieru. Tak więc nie powinno być napisy lub rysunki. Użyj bawełny jako wypełniacz do komórek nie jest zalecane.

czyszczenie

Warunki szczurach wskazują, że tylko jeden sprzątania tygodniowo. W takich okolicznościach, zwierzę będzie wygodne. Czyszczenie powinno być niepełna. Jest to konieczne do przeprowadzenia pełnej dezynfekcji, aby uniknąć zakażenia szczurów przez różne bakterie lub grzyby. Jak wspomniano powyżej, możliwe jest przeprowadzenie łatwy codzienne sprzątanie, która jest niezbędna w celu zminimalizowania zapachu z życia zwierzęcia. Nie bądź dezynfekowane codziennie.

żywienie zwierząt

Dekoracyjne szczurów, pielęgnacja i konserwacja, która została już częściowo uwzględniona, mają pewne nawyki żywieniowe. Zwierzę jest stale potrzebują czystej, świeżej wody. W celu zapobieżenia woda wlewa się do komórki, trzeba kupić specjalną butelkę wody. Woda w nim powinna być zmieniana codziennie. Karmić zwierzę można nakarmić ziarna, owoce, warzywa, liście mniszka lekarskiego i babki, orzechy i kości z kurczaka. Wszystko to jest niezbędne do przemian, ze szczególnym uwzględnieniem upraw spożywczych. Orzechy są bardzo przydatne dla szczurów do szlifowania zębów, więc włączenie ich w diecie jest niezbędna. Szczury mięso żywności mogą być dodawane, ale nie często. Szczury są szczególnie popularne następujących owoców: jabłka, wiśnie, persimmons, morele, truskawki, maliny, banany, winogrona i brzoskwinie. Bardzo przydatny dla zwierząt, które należy uwzględnić w diecie owoców suszonych. Dorośli potrzebują dwóch posiłków dziennie, cielęta powinny być karmione do 4 razy dziennie.

Klatka dla zwierząt domowych należy położyć kamień mineralny, o której szczur może uzyskać jej niezbędną wapnia. Zabrania dać zwierzętom solonego, wędzonego smażone, tłuste, ostre, zimne pokarmy. Należy także zrezygnować słodycze, kiełbaski, bułki, babeczki, kapusta, fasola, surowe ziemniaki, niedojrzałe lub przejrzałych owoców i warzyw, mleka, sera, liści roślin ozdobnych, buraki i migdałami. Należy rozumieć, że nie jest to tylko kilka fast foodów. Jedzenia takiej żywności szczura może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Przylegającą do prawidłowego odżywiania i aktywnego trybu życia, zwierzę wyrośnie zdrowy i wesoły.

rozmnażania zwierząt

Zawartość szczurów nie zagraża pojawienie się potomstwa samotnie. Ponadto, jeżeli para to komórki żywe zwierzęta, pojawienie się potomstwo. Jest to bardzo ważny problem, który nie zwracał uwagi. Te gryzonie osiągają dojrzałość płciową w 5 tygodni, w związku z tym, jeśli komórka żyje kilka osób, należy je oddzielić od drugiego. Specyficzna hodowla sezon tam, więc dzieci mogą pojawić się w każdej chwili.

Komunikowania się ze zwierzętami

Zawartość szczurów nie ogranicza się do opieki i karmienia. Jest bardzo ważne, aby komunikować się ze zwierzętami, ponieważ komórka staje się praktycznie więzienie. W tym przypadku, zwierzę jest pozbawiony styku z natury, co znacznie ogranicza szczura. Jest bardzo ważne, aby psa na spacer, podnieść i udaru mózgu. Mały szczur szybko przyzwyczaja się do właściciela. Ponadto, zwierzęta te są bardzo lubiący uwagi, tak często z nimi bawić.

Ponieważ jest to bardzo inteligentne zwierzęta, należy dać im lekkie zagadek logicznych. Wielu właścicieli szczurów dotknięte jak delikatny i miły może być trochę zwierząt, jeśli traktować je z cierpliwością i czułością.

Niebezpieczeństwo dzikiego szczurów

Szczur, przechowywanie, karmienie, który został omówiony powyżej, może przynieść wiele kłopotów dla ludzkości. Jednak dotyczy to tylko niektórych rodzajów gryzoni. Synantropijne szczury spowodować wielkie szkody dla gospodarki, że zepsuć każdą towar. Ponadto, mogą one uszkodzić zasilacz, w wyniku pożaru. W Stanach Zjednoczonych, takie przypadki nie są rzadkie. Niektóre gatunki roślin szczurów karmionych na rozległych obszarach, uszkadzając rolnictwa dużą skalę. Znalezienie bogatego miejsce jedzenie, szczur aktywnie proliferacji, która prowadzi tylko do pogorszenia ogólnej sytuacji. Obecnie istnieje wiele sposobów zwalczania szkodników.

Ulica szczur jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. Są nosicielami szeregu infekcji chorobotwórczych i chorobotwórczych. Szczury przenoszą czynniki chorobotwórcze dżuma, wścieklizna, dur brzuszny i innych poważnych chorób.

Podsumowując, należy stwierdzić, że krajowy szczur, pielęgnacja i którego treść zostały szczegółowo omówione, że potrzebuje więcej uwagi i czułości, jak również wszelkie inne zwierzę.