597 Shares 3032 views

Kangal – pies z temperamentem

Starożytny turecki Kangal rasy – pies, który był poprzednio an asystent pasterze. Ona radzi sobie z jego obowiązków i ochrony zwierząt gospodarskich od dzikich zwierząt. Stopniowo, pies zaczął się skończyć w zwykłych domach w celu ochrony przed intruzami.


Opis gatunków

Kangal – pies, który ma imponujące wymiary. Jego wzrost może wynosić 80 cm, a ciężar – 70 kg. Jeśli zwierzę dostać się na tylnych łapach, staje się większa niż mężczyzny. Płaszcz psa jest krótkie i grube, ciasno przylegające. Kolor może się różnić od jasnego beżu do złota, a na twarzy jest charakterystyczny czarny kontur. Turecki kangal różni się od swoich kongenerów Grace i łatwością, mimo imponującej wielkości. Zwierzę nie powoduje strach, lecz przeciwnie – spokój i bezpieczeństwo. Podczas spaceru pies trzyma głowę i szyję z tyłu, łącząc wszystko w jednym wierszu. Dlatego wiele osób uważa, że pies nie wykracza i zakrada. Uruchamiając zwierzę stawia łapy szeroko, co zamiatanie kroki. Szybkość jej wielka, kilka sekund, potrafi przezwyciężyć nawet do 30 metrów.

postać psa

Z właściwego wykształcenia Kangal rośnie dość spokojny i zrównoważony pies. Pies będzie wierny wziąć ich hoziyanu i zawsze chronić je w razie niebezpieczeństwa. Kangal atakuje rzadko, tylko wtedy, gdy sytuacja zagrażająca życiu. Może agresywnie leczyć obcych otoczone gospodarza. Kangal jest dobry z dziećmi i często bawi się nimi, co pozwala się pogłaskać. Tylko rodzice muszą być ostrożny w tym względzie – pies jest bardzo duży i silny, może wypchnąć dziecko, a nawet uderzyć ogonem.

podatek od posiadania psa

Kangal – nie było w domu. Utrzymać go w mieszkaniu niewygodne, a nawet niebezpieczne. Dla pełnego rozwoju psa wymaga przestrzeni, dzięki czemu można go uruchomić i swobodnie się poruszać. Czasem zwierzę może spędzać czas obok gospodarza, aby położyć się z nim na kanapie, ale to bardzo rzadko. Turecki pies potrzebuje do uruchomienia, ćwiczenia, w których szczególny obudowa imponujący rozmiar pasuje najlepiej. Na łańcuchu umieścić psa też nie powinien – on będzie agresywny i zły, może nawet zaatakować gospodarza.

żywność

Kangal – wszystkożerne pies. Ale to powinno być zróżnicowane menu – Mięso, zboża, warzywa, produkty mleczne. pasza dla zwierząt musi być trzy razy dziennie, szczeniak może być dwa. Dla dorosłych psów wymagać część nie mniej niż 500 gramów. Skrawki lepiej nie karmić – może to prowadzić do niedrożności jelit. Pomimo swojej mocy i dobrego zdrowia, pies może być narażone na poważne choroby.

szkolenie

Zajmując edukacji kangal, trzeba przestrzegać środka wszystkiego. Pies wymaga i rygor i tkliwość. Podczas szkolenia nie wolno używać siły fizycznej zwierzęcia. Muszą wykazać cierpliwość i wytrwałość, pies stał się prawdziwym obrońcą. Po wymagane rygorystyczny trening trochę odpocząć w postaci jogging w lesie lub kąpiel w rzece. Nawiasem mówiąc, Kangal – doskonałych pływaków, w stanie podróżować na długich dystansach dla wody.