431 Shares 6108 views

Większość dużych psów – niezawodne znajomych

Nawet w czasach starożytnych, aby mieć wiarygodne straży domu i wielki strażnik, ludzie zaangażowani w hodowli specjalnych ras psów. Były to psy przerażające rozmiary. Wiele z nich służył w komorach pałacowych, niektóre wykorzystywane do ochrony gospodarstw rolnych i pastwisk. Ich przerażający wygląd, imponujące ustawienia i głośne szczekanie było dla złodziei i wrogów doskonałe odstraszających. Nie każdy będzie miał pragnienie, aby dostać się do domu, w którym znajduje się strażnik.

W jaki sposób określić, które rasy są naprawdę duże i zastraszenia? Kryteria wyboru największy pies, jest ich wiele. Po pierwsze, uwzględnia masę. Aby kandydatura psa uznano za tytuł „największy”, konieczne jest, że jego masa jest nie mniejsza niż 45 kg. Po drugie, oczywiście, wzrostu. Jak konie, psy wysokość mierzoną w kłębie – najwyższy punkt na barkach. Duże znaczenie przy wyborze psa i groźny wygląd.

Sama wielkość psa są w stanie inspirować inni boją. Jeśli jest on również wspaniały płaszcz, to wizualnie czyni go jeszcze bardziej. I wtedy, i jeszcze bardziej przerażające. Chociaż osoby z krótkimi włosami, przycięte uszy lub ogon, małe oczy, zbyt, czasami powodując prawdziwe przerażenie w ludziach.

Nie mniej ważne jest stoicki charakter psa. Wiele ras pochodzą nie tylko chronić, ale także żyć z ludźmi w domu. Dlatego też, ze względu na groźne i przerażające psy często mają silny, ale zrównoważony i spokojny charakter.

Eksperci przyznają, że największym psem na świecie – mastifów angielskich. Rasa ta została stworzona w czasach starożytnych. Pierwsza wzmianka o niej nastąpiło około 5000 lat temu. Niektórzy przedstawiciele tej rasy ważą do 160 kg. Średnia waga mężczyzn osiąga więcej niż 75 kg, a ich wzrost jest 70-75 cm.

U psów rasy Mastif Angielski smutne oczy i opadające policzki, i najwyraźniej nie wyglądają bardzo ładnie. Ale może to właśnie miłość do rasy, wielu hodowców. I jej niesamowitej poczucia godności. Każdy ruch Mastif Angielski podkreśla wielkość. Psy mają niespotykaną moc, wielką odwagę i osłabioną poczucie bólu. W dawnych czasach używali do polowania lwy. Trzech dorosłych mastiff można bezpiecznie obsługiwać dowolną Król zwierząt. Twierdzą, że w przyszłości wiele psów, duże i agresywne, wziął go od rasy.

Ale przy całej swej surowości, wszystkie te bardzo duże psy – bardzo dobroduszny i uczynni. Nieco niezgrabny, posłuszny i czuły, mądry i inteligentny, są one bardzo lubi dzieci i może być bardzo dobry dla nich pielęgniarka. Ale gdy chodzi o ochronę rodziny zamieniają się w prawdziwe potwory.

Podobieństwa i obdarzony Doberman pies rasy. Jest to doskonały bramkarz, nieustraszony i energiczny. Jest on stale na baczności. Zaskocz go prawie niemożliwe. Doberman wszędzie i zawsze gotowi do obrony swego pana, który jest zwykle bardzo lojalny. Ale na pierwszy rzut oka staje się jasne, że lizanie ręce i machać ogonem pies nie będzie.

Wielu miało wrażenie, że większość dużych psów są szczególnie złość i nieprzyjazne. Jednak tak nie jest. Dla wszystkich członków rodziny – Doberman czuły i dobry przyjaciel.

W naszym kraju istnieje wiele przykładów tego lęku rasy. Na przykład, odważny Doberman Yurst stanie znaleźć osobę po 8 dniach po trzęsieniu ziemi w Armenii. Nigdy nie zaatakuje pierwszy, ale obcy wrogość odczuwalne dla mil. W przypadku, gdy wymienione w Guinness Book of World Records Doberman Sauer z RPA zapachem wytropił złodzieja, będąc na 160 kilometrów.