701 Shares 1092 views

Wybór nazwy dla szynszyli

Każdy właściciel zwierzaka, na etapie ustalania zwierzęciem, albo jawnie lub niejawnie nadzieję, że nagroda za karmienie, sprzątanie klatki, wizyty u weterynarza będzie miłość, oddanie, lub co najmniej pet przyjazne nastawienie. Oczywiste jest, że wynik można osiągnąć szybciej i łatwiej, jeśli, oprócz obowiązkowego programu opieki i edukacji zaangażowania oswajania piękne zwierzę.


Oczywiście, aby zabrać ze sobą, na przykład ryby w akwarium – jest bezużyteczny. Zakład „świadomy” pet!

Nasz wybór – szynszyla!

Jak każdy gryzonia, szynszyle – dość nieśmiały i bojaźliwy stworzeniem. Są prawie jak ludzie – każdy z własnym charakterem i dwóch identycznych zwierząt nigdy nie spełni. Już udomowione szynszyle różnią towarzyskość i aktywności. Niektóre z nich można nazwać prawdziwym „perpetum mobile”.

Cierpią i wrażliwy, dziwne, jak to brzmi w odniesieniu do gryzoni. Ale w ogóle, zwierzęta te mogą być bardzo czuły i delikatny. Kochają, gdy są pod opieką i lubi być w centrum uwagi gospodarzy.

Otrzymawszy zwierzęcia, nie spiesz się udusić go w ramiona. On potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić. Najpierw wyposażyć klatkę szynszyli z maksymalnym komfortem. I pomyśleć nazwy oraz nazwy dla szynszyli powinien być wybrany raz na zawsze. Przekwalifikować przyzwyczajeni pseudonim gryzonia jest wystarczająco trudne.

Kilka dni uspokoić zwierzę i osiedlić się w nowym terytorium. Karmić zwierzę powinno być w tych samych godzinach.

Jak to nazwać

Od hodowców, aby usłyszeć, że tych zwierząt – jeden z najzdolniejszych przedstawicieli rzędu gryzoni. Nazwy dla szynszyli dobrze są postrzegane! Co więcej, nauczyć się je jeszcze odpowiedzi!

Trudno powiedzieć, czy to stwierdzenie jest prawdziwe dla wszystkich 100%. Jeszcze namaścić małe stworzenia nie są zbyt długie i skomplikowane pseudonim, udobnoproiznosimoy osobiście dla ciebie i łatwe do zapamiętania zwierzaka. Lepiej jest, jeśli nazwa nie jest więcej niż 5-6 liter.

Część właściciele preferują bardzo prawdziwe nazwiska człowieka. Dobrze, smak i kolor, jak wiemy … Jeśli tylko ludzie wokół były nie obraził!

Jak nauczyć swojego zwierzaka do nazwy

Aby przyzwyczaić zwierzę do wybranej nazwy powinny być już od pierwszych dni jego pobytu w domu. Przechodząc komórki lub po prostu zbliża się do zwierzaka, zadzwoń do niego. Karmienie szynszyli ulubione przysmaki, powiedzmy kilka razy pseudonim, do którego przyzwyczaić. Intonacja w tym czasie musi być spokojny i łagodny dla zwierzęcia nie może krzyczeć lub powiedzieć słowa szorstkim głosem.

za każdym razem wymyślać nowe zdrobnień pochodzące z pseudonimów nie powinno. Pozwoli to obniżyć zwierzę zmieszany. Przy odpowiednim zwierzakiem inteligencji i własnego wyniku utrwalania będą widoczne w ciągu kilku tygodni.

Chinchilla przyzwyczaić do reagowania na imię, zacznie biec do koryta i pokazać życzliwość. Stymulować podobne odpowiedzi jeszcze łatwiejsze przy pomocy rodzynek że szynszyle kochają. Ale obserwować środka zapobiegającego zaburzenia żołądkowe zwierzęcych. W dniu domowych powinny otrzymać nie więcej niż 1-2 podkreśla.

Jakie imiona je spełnić?

To zwierzę, bez wątpienia, ma swoją własną osobowość, i wyraził wystarczająco jasno. Twój pies może być ostrożnym, lub, wręcz przeciwnie, bardzo aktywny, spokojny i towarzyski, i pobudliwy, lub, wręcz przeciwnie, flegmatyczny.

Nazwy dla szynszyli może odzwierciedlać cechy tych znaków pushistikov. Aby wymienić zwierzę na tej zasadzie, uważnie obserwować zwierzaka. Nawet wybierając spośród dziecko siedzi w klatce rodzeństwo UWAGA: ktoś widział obcy przestraszony zamrożenie, ktoś nie płaci się człowiekowi najmniejszej uwagi, a ktoś będzie ciągnięta do drzwi celi.

Czasami imiona dla szynszyli same unoszą się w głowie z jednej stronie wybranego zwierzęcia. Na przykład, dziecko flegmatyczny wygodne i nie chce być nazywany kok lub armaty, małe i wzruszające – małe lub pupsikom, aktywne i shebutnoy – shustriki etc …

Jeśli ruch ma nic w głowie nie przyszedł, zastanowić się nad wyborem pięknej nazwie. Jak już wspomniano, szynszyle nick nie powinny być zbyt długie lub skomplikowane. Oprócz niedogodności wymowie, nazwa jest obarczona faktu, że prędzej czy później będzie chciał go wyciąć, a zwierzę będzie musiało zostać przeszkoleni. Alternatywnie, można wziąć tylko kilka nazwisk – pełnych i krótkich. Ale potem trening może być opóźnione.

Stawiamy na dźwięki

Jak koty, szynszyle są bardziej otwarci na nazwach zawierających świst i sykiem dźwięki (tj, G, B, W, W, H, G). Przy okazji, aby powiedzieć te nazwiska i właściciel łatwiejsze.

Chinchilla dziewczynka nazwy mogą być perełki lub po prostu Busey, mysz lub Masza, Sonia, Chupoy, Sima i Piggy. Szukasz nazwa dla szynszyli-boy? Wezwanie zwierzę Snow Leopard, Boks, Jerry, Jack, Richie, bale Shurshik i tym podobne.

Często właściciele (zwłaszcza młodych) nazywa szynszyli nazwie charakter filmu, książki lub filmu. Czasami może być wybrany pseudonim na cześć miasta lub inna cecha geograficznego. Czasami pet namaścić dźwięczny nazwa muzycznego idola. Istnieją również przypadki, takie jak nazwy na cześć marki samochodu.

Imiona dla szynszyli, girls – piękne i niezwykłe

Poniżej przyjrzymy bardziej odpowiednia opcja dla tych, którzy szukają pięknych nazwach specjalnie dla szynszyli, dziewcząt lub chłopców. Powiedzmy ustawić romantyczny nastrój i chęć Twój urody zwany szlachetnym wdziękiem. W tym przypadku, można przyjąć nazwiska jak Amelie, Bagheera, Bella, Gerda, Dulcynei (w skrócie: Darling), Kleopatra (prędzej czy później, najprawdopodobniej, będzie Klopoy), kokos czy Kitty, Lana lub Księżyca, Mona lub Santa Tori, fioletowy, Chanel, czy Sheila Shelby.

Jeśli Twój ulubiony złośliwy, zabawny i nie jak arystokrata, nazwa dla szynszyli-girls mogą łatwiej. Na przykład, białko, Boni Klepa, lub po prostu Masyanya Mashka (lub myszy) kok, Topa lub układ Chun Szisza lub Shusha i tym podobne. Zwierzę z wyraźnym temperamentu można wymienić, na przykład, ZLYKA Sonia lub słodkie.

Nazwy dla szynszyli, chłopców – ładne i proste zabawy

Przewiń do chłopców. Tutaj wybór jest nie mniej niż dziewcząt. Puszysty maluch nazwy mogą być aksamit, choć ta nazwa i nie jest zbyt łatwe do wymówienia. I bardziej udanych warianty dla zabawy-boy Kid – barsik lub Murzik, Borka, Vasyatka, Winnie, Kuzma, Netaniasza Fluff lub po prostu Puchatek (lub Ottoman), Sema lub Timka, Fantik (jako opcja – Funtik), kulek lub Shishok ,

Nazwy bardziej modne i wykwintne będzie Buki, Willie, Joker, Casper i Clyde Martin, Ricky, Snoopy, Tim, Chucky, Schumann. Miłośnicy zwierząt wzywają imienia bohatera filmu lub kreskówki może doradzić nazwy, takie jak Garfield, Dumbo, Jerry Casper, Pumba, Stitch czy Shrek. Cóż, jeśli wybrać nazwę dla szynszyli chłopców, koncentrując się na kolorze lub cech charakteru dziecka, trzymaj swoją uwagę na nazwy, takie jak brzoskwinia, Chernyshev, Puchatku, czy Rogue Rascal.