240 Shares 5353 views

Kurczak Orpington: hodowla, opinie. Orpington – kury rasy

Obecnie hodowcy drobiu zaangażowany w uprawie trzech głównych ras kur: jaja, mięso i mięso z jaj. Wszystkie z nich są bardzo popularne. Ale nadal uważane za najbardziej popularne drób ras mięsnych, zwłaszcza z kurczaka Orpington. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie, może zbudować przyzwoitą wagę ciała.


Historia hodowli

Orpington – kury rasy, która otrzymała swoją nazwę od miasta o tej samej nazwie, która znajduje się w Anglii, na terenie hrabstwa Kent. Jej twórcą jest Vilyam Kuk, który chciał doprowadzić drób, który spełnia wszystkie wymagania ówczesnego a głównym z nich była obecność białej skórze.

Jego praca na usuwaniu Orpington, zaczął w 1876 roku. Pierwsze ptaki grzbiety miał dwie formy: liści i rozovidnuyu. Ale potem w lewo tylko pierwszy z nich. Dla utworzenia rasy Vilyam Kuk stosować ciemną Plymouth, minorok i langshanov.

Nowa rasa tak wrażeniem większość hodowców że hodowcy natychmiast przystąpił do jej poprawy. Najbardziej udany był dziełem Paringtona przekroczył czarny Kochinchina gotować produkowany hybrydowy. Wskutek orpington otrzymał wspaniałe upierzenie, który stał się cechą charakterystyczną rasy. Angielski hodowców kontynuował swoje eksperymenty, dopóki ptak nie ma tego rodzaju, które jest uważane za standard do dnia dzisiejszego.

ogólny opis

Orpington – rasy kurczaka, którego przedstawiciele mają nie tylko szeroką klatkę piersiową, ale także samo ciało. Mimo to, z głową trochę, ze szkarłatnym grzebieniem. Earlobes niosek czerwone kolczyki z okrągłym kształcie.

Orpington ciało jest w kształcie sześcianu, dzięki czemu masywny wygląd. Jest on utworzony przez szerokość i głębokość w ciało, a szerokich ramionach, krótki ogona i niskiego wzrostu. Wrażenie jest dodatkowo zwiększona ze względu na bardzo pięknym upierzeniu, która ma kurczaka Orpington.

Nogami u ptaków i ciemny niebieski kolor – czarny. We wszystkich innych przypadkach – biały i różowy. Plumage jest miękka i skrzydła i ogona – mała. Muszę powiedzieć, że orpington mieć przysadzisty wygląd niż kogutów. Kolor oczu jest całkowicie uzależniona od koloru upierzenia.

Orpington – rasy kurczaka, przedstawiciele, które są uważane za najpiękniejsze drób. Ponadto, są one doskonałe i konkurować z innymi gatunkami, nie tylko mięso, ale także do produkcji jaj. Te kury mają artykułu szlachetny i wyglądają bardzo atrakcyjnie. W związku z tym, mogą ozdobić każdą kurnik.

kolor

Istnieje 11 kolorów piór, które różnią orpington żółtym, lub żółtą, czarną, niebieski, czerwony, biały, brzoza, czarne i białe, paski, porcelany, żółtym i czarnym graniczących kuropatchaty.

Czarny Orpington były pierwotnie hodowane przez William Cook. Oprócz doskonałych cech produkcyjnych, one przyciągnęły uwagę i dość niezwykłe i jasny wygląd. Wielu rolników drobiu jakoś poprawić nową rasę, więc nie były kurczaki i inne kolory z czasem.

Biały Orpington pierwszy zobaczyłem na wystawie, która odbyła się w 1889 roku. Przybyli z krzyżami białego Livorno czarnym Hamburgu. Rezultatem jest białe kury obcował Dorking nawet w tym samym kolorze.

Orpington płowy pojawił się na wystawie w 5 lat. Kurczęta te otrzymano przez krzyżowanie trzech gatunków: Hamburghs złoty, jasno ciemne Dorkings Kohinhina. Od momentu wprowadzenia do chwili obecnej z kolorem ptaków są uważane za najbardziej powszechne.

Po 3 latach, zostały przedstawione porcelany Orpington, w sam raz dla diamentowego jubileuszu królowej Wiktorii. Uważa się, że zostały one umieszczone w taki sam sposób jak płowa, ale nie ciemne, i barwny Dorking.

W 1899 roku, po raz pierwszy pojawił Orpington czarno-biały kolor. Są one również otrzymać przez zmieszanie trzech gatunków: srebro dostrzeżone Hamburg, Plymouth i czarne paski Dorkings.

1900 Paringtonom hodowano niebieski Orpington. Muszę powiedzieć, że bardzo niewielu z nich, a oni są rodzaju amatorskiego danej rasy.

Wybór jaj

Doświadczeni hodowcy drobiu są świadomi, że w celu uzyskania dobrego pisklęta kurcząt, konieczne jest na wstępie wykonać kilka podstawowych wymogów. A najważniejszą z nich – prawidłowy dobór jaj. Trzeba będzie prześwietlania. Z jego pomocą określić prawidłowy kształt jaja, a także pęknięcia w skorupie. Dopiero okaże się, że nie ma żadnych wad, mogą być przypisane do hodowli i selekcji dla kurcząt hodowlanych. Po że jajko nie są przechowywane dłużej niż tydzień w chłodnym i suchym miejscu.

Jeśli są spełnione wszystkie te warunki, kurczęta hodowane być mocne i żywotne.

Uprawa i karmienia młodych zwierząt

W zapobieganiu różnym chorobom z 3 do 5 dnia życia pisklęta inne niż glukoza i należy podawać antybiotyk „Enrofloksacyna”. Na 6 do 8 w diecie powinny być uzupełniane z witaminami. Po trzech tygodniach, będzie musiał powtórzyć procedurę użycia antybiotyków.

Ponadto, głównym celem, który jest zwrócony hodowcy – zapewnienie zrównoważonej podaży kurcząt. Od 1 do 3 dnia, na pewno trzeba dać gotowane jajko, starty na tarce. Jednym z kurczaka wystarczy 1/30 część. Również odpowiednie porządku semoliny kukurydza i pszenica. W 4 dniu diety, można dodać trochę zieleni, takie jak pokrzywy i cebuli.

Specjaliści doradzić piskląt Orpington w ciągu pierwszych dwóch tygodni tylko dać przegotowanej wody, a następnie mogą być woda, a surowy.

Kiedy pisklęta był 2 miesiące, zaczynają karmić mieszaniny różnych zbóż jak ptaki dorosłe. Bardzo dobre, gdy do końca jesieni otrzymają soczyste trawy, takie jak rdestu ptasiego, albo mniszka lekarskiego.

Warunki karmienia kurcząt

Aby potomstwo dorastał silny i zdrowy, trzeba zwrócić uwagę nie tylko karmić. Należy również przestrzegać i odstępy między jedzeniem. Karmienie kur , które nie są starsze niż 10 dni, po co 2, a nawet 3 do 45 – co godzinę. Dorosłych kury i kurczęta hodowane Orpington przerwę między karmienia to 4 godziny.

Pomimo doskonałej i zrównoważonej codziennego karmienia, niektóre osoby mogą czasami pozostają w tyle w rozwoju. To nie znaczy, że nie przeżyje. Wystarczy więc pisklęta należy poświęcić więcej uwagi niż reszta, karmić je oddzielnie.

Charakterystyka uprawy

Kur tej rasy nie muszą zbyt duża woliera, ponieważ ich treść nie wymaga dużo miejsca. Wynika to z faktu, że prawie nie działają, nie latać. Mimo to, nadal musimy brać pod uwagę pewne cechy hodowli Orpington. Oto najważniejsze z nich:

młody. Kurczaki dość wymagający ze strony paszy, w szczególności kurcząt.

Zasilanie. Zanim kupisz te kury, trzeba wiedzieć, że są one zawsze dużo jedzenia. Wynika z tego, że większość z nich jest otyłych. Dlatego właściciele zawsze należy się upewnić, że ptaki nie zyskał nadwagi i czują się dobrze.

pokoje wietrzenie. Ze względu na brak kurcząt wentylacyjnych może cierpieć z powodu anemii, zwłaszcza w zimnych porach roku, które mogłyby wpływać na ich reprodukcję.

Zwiększenie. Orpington są ptaki późno dojrzewających. Wszakże ich pisklęta rosną bardzo powoli. Jak wiadomo, Orpington – kury rasy, która odnosi się do rodzaju mięsa i logicznie, należy podać krótki impuls. Ale w tym przypadku, to prawo nie ma zastosowania. Właściciel będzie musiał uzbroić się w cierpliwość i czekać na moment, kiedy kury nie osiągnął dojrzałości płciowej.

trawników. W celu poprawienia zagrody hodowlane należy wyciąć wokół odbytu w postaci małego lejka.

karmienie

Zanim kupisz pokarm dla kur, należy najpierw upewnić się, że jest dobrej jakości. Jeśli to możliwe, to najlepiej kupić całe ziarna, ponieważ ma dość długi okres przydatności do spożycia, poza tym, że nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Najlepiej jest mieszać jedzenie dla ptaków na własną rękę, zamiast wziąć go z niesprawdzone produkuje.

Jak wiadomo, wysokiej jakości hodowla kur Orpington zależy od właściwego doboru pożywienia dla nich. Pasza powinna zawierać co najmniej 6 części składowych. To w dużej mierze przyczyniają się do szybkiego przyrostu masy ciała, a także dostarczenie ich organizmowi niezbędnych pierwiastków śladowych i witamin.

Karmienie dorosłe samce i samice, pożądane jest, aby jeden i ten sam czas: rano – w 7-8 godzin, a wieczorem – 1 godzinę przed gaśnie światło. Szczególną uwagę należy zwrócić i na wodzie. Kiedy jest gorąco, to konieczna jest zmiana woda w pijących wynosi nie mniej niż 3 razy dziennie. W przeciwnym razie istnieje zaczynają gwałtownie rozmnażać różne bakterie chorobotwórcze.

Nie zapomnij, że potrzebuje i kurczaka Orpington w osobnym korycie, które powinny być wypełnione skorupie jaj rakushnikom i wapienia. Konieczne jest kur niosek odzyskać wymaganą ilość wapnia w organizmie, dlatego w celu ustalenia jajko, będzie potrzebować 14 razy więcej pierwiastka niż robi się od jedzenia. Ale dla Koguty ten opatrunek nie jest konieczne.

Pokój i podajniki

Podwórko kurnik może być zbudowana z bloku popiołu, o wysokości sufitu powinna wynosić co najmniej 2 metry. Seks jest lepszy do betonu, a następnie zasnąć z miotu. W zimnie, jego grubość nie powinna być mniejsza niż 8 cm, a na ciepło – około 6 cm i co najważniejsze -. Śmieci muszą być zawsze suche, w przeciwnym razie nie tylko młodzi, ale również dorośli cierpią z powodu nadmiaru wilgoci.

Zainstalować poidła dla kurcząt potrzeba na ich piersi i podajniki powinna być większa niż 3 cm. W tym układzie ptaki mniej paszy rozrzut na śmieci.

ceny

W wielu krajach, ogromna popularność wśród drobiu rasy Orpington. Kurczaki na Ukrainie iw Rosji, osiadł na długo rolnicy hodowane je z przyjemnością. Nic dziwnego, że ten ptak ma sporą popularność, ponieważ jego mięso jest bardzo smaczne. Dlatego Orpington rasy kurczaka, których cena, w porównaniu z innymi, nieco wyżej, jest popyt nawet w najbardziej prestiżowych restauracjach.

Koszt ptaków zależy od ich koloru. Na Ukrainie, dorośli są od 300 jednodniowych piskląt – między 50 a jaj wylęgowych – 15 UAH. za sztukę.

W Rosji, jak nie ma trudności z nabyciem drobiu Orpington rasy. Kurczaki, dla których przedział cenowy za jaj wylęgowych od 100 do 350, na 7-dniowego kurczaka – 230-450, jako osoba dorosła. – 600 p, doskonale zaaklimatyzować jak na podwórku i na terenie dużych gospodarstw rolnych.

widok

Orpington – rasy kurczaka, przeglądy, które różnią się od siebie. Muszę powiedzieć, że o jej zdaniem w dużej mierze zależy od postaw i nawyków samych hodowców. Wielu z nich są bardziej niż pozytywne opinie na temat jakości tych produkcyjnej drobiu.

Tych właścicieli, którzy prowadzą Orpington niż jeden rok, mówią, że jest to jedna z najlepszych ras mięsnych. Zawartość i uprawa kur – dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin, ponieważ masa masy ciała ptaka może dochodzić do 5-7 kg. Każda r kura może złożyć do 150 jaj rocznie, o wadze około '53

Ci właściciele, którzy trzymają je przez lata, mówiąc, że jeden z najlepszych ras mięsnych są tylko orpington. Opinii pokazują, że ten ptak daje gęste i delikatne mięso i bulion z Okazuje odżywczy.