717 Shares 9161 views

Niebieskie kraby: utrzymanie i hodowla, zdjęcia

W naturze, niebieskie kraby żyją w płytkich wodach ciepłych, znajdujących się na wyspie Kubie. Powrót w 1980 roku, zostały wprowadzone na terytorium naszego państwa. Od tego czasu wygrali niezwykłą popularnością wśród hodowców krajowych. Zwierzęta dość skromny i nadaje się do przechowywania w domu. W tym artykule dowiesz się o najważniejszych cech tych stawonogów.


wygląd

Niebieskie kraby, zdjęcie, które widać poniżej, mają typowy kształt ciała wrodzonej u wszystkich zwierząt tego gatunku. Średnia długość dorosłego wynosi od sześciu do dwunastu centymetrów, wyłączając pazura.

Przenieść na Kubie kraby cztery pary nóg, które są usytuowane na dnie głowotułowia. Jako dotykowych narządy węchu i używają dość długie wąsy. Brzuch zwierzęcia, składa się z pięciu segmentów, z których ten ostatni przechodzi płynnie w płetwy ogonowej do wentylatora.

Z nazwy jest oczywiste, że kubańscy niebieskie kraby mają kolor niestandardowy. A ich kolor zależy od warunków życia i diety. Tak, często można zobaczyć niebieski lub żółty odcień światła ptaków. Cała pełnia kolorów i jasności pojawia się po rak osiągnie wiek dwóch.

Cechy charakteru i kompatybilność z innymi stworzeniami

Ciche niebieskie kraby w akwarium mogą żyć razem z innymi mieszkańcami. Istotne jest to, że nie czują się głodni. Zadowolony stawonogi jest mało prawdopodobne, aby dotknięcie ryby lub rośliny.

Główną częścią jego życia, zwierzęta te szukają pożywienia. Mogą rój pod kamieniami, liści i korzeni roślin. Przerażeni kraby są w stanie stworzyć imponującą szybkość.

W jednym akwarium korzystnie nie zawiera więcej niż jednego samca. W przeciwnym razie trzeba będzie regularnie obserwować dość trudnych starć, często kończy się poważnymi obrażeniami. Pożądane jest również, aby niebieskich krabów żyjących razem z małymi, powolnymi, dolnych lub drapieżnych ryb i żółwi wodnych. W razie potrzeby można je podselyat do Somov, pielęgnice, balanteoheylusam lub zadziorów.

warunki przetrzymywania

Wiele osób, które mają bezpośredni związek z akwarium, wskazane jest, aby zachować te stawonogi stolitrovyh pojemników. Ale są eksperci, którzy uważają, że możemy ograniczyć mniejszych objętości. Ich zdaniem, dla dwóch osób dorosłych będzie wystarczająco pięćdziesiąt litrów.

Ponieważ niebieskie kraby nie są zbyt dobry zwyczaj uciekać, ich pokrywy zaleca się pokrycie akwarium. Woda przeznaczona dla zwierząt danych muszą być czyste i utlenione. Korzystnie, temperatura mieści się w zakresie 20-25 stopni. Ważne jest, aby uzupełniać mieszkania stawonogów zwierzaki dobrą biofiltra i aerator. Czas trwania godzinach dziennych w okresie letnim powinny być co najmniej dziesięć godzin, w zimie – co najmniej osiem.

Na dnie zbiornika należy wlać piasek zmieszany z wapienia lub marmuru żetonów. Jeśli to możliwe, nie należy rozcieńczać twardolistne rośliny gdzie nowotwór może się zawiesić. Dla tych celów idealne Thai paproci lub Cryptocoryne Uster. Jako że pożądane jest ustanowienie schrony gdzie driftwood, kamienie i inne ozdoby.

Że jedzenie akwarium raki?

Te stawonogi są bezpretensjonalne we wszystkim, co dotyczy jedzenia. Wiadomym jest, że kubańscy raki nie pogardził nawet lekko uszkodzone przez produkty. Są szczęśliwi żyć albo jeść suchy pokarm dla ryb żyjących dolnej. Panienka może dać posiekaną Bloodworms i Tubifex. Oddzielnie trzeba im rosnąć mech jawajski, karłowate Anubias i glewiki.

Dorosłych nowotwory trzeba nakarmić dużej Bloodworms, dżdżownic i małe kawałki kalmary, ryby lub mięsa. Ważne jest, aby zapewnić pełną i zrównoważonego żywienia zwierząt.

Jak niebieskie kraby wylinka?

Gdzie są i co jedzą tych stawonogów, mamy już do czynienia z. Więc teraz możemy przejść do równie ważnej kwestii zmian chityny pokrywą. Ponadto wychowankowie często pierzą dorosłych.

W tym okresie, rak bezbronny musiał wydostać się z wybuchem drugiej stronie tylnej okładki. Odrzucono pancerz staje się całkowicie przezroczysty. Przez formie przypomina raka z pazurami i wąsy. Przez następne trzy dni stawonogi zjada jej pokrywę chityny.

Okres molting jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych etapów życia zwierzęcia. W tej chwili obejmuje ona nie ma czasu do utwardzenia na tyle, aby chronić go przed atakiem drapieżników. W związku z tym, że rak często staje się łatwym łupem dla swoich wrogów. Ponadto, stawonogi mają nic do mielenia jedzenia, po czym idzie głodny.

Eksperci zalecają co linienia raka osadza się w osobnym akwarium, gdzie jest dobre napowietrzenie i liczne schrony.

Niebieskie kraby: hodowla

Uważany seksualnie dojrzałych osobników, którzy osiągnęli wiek sześciu miesięcy. Są one w stanie rozmnażać się przez cały rok. Na jedną parę wystarczająco dvadtsatilitrovogo akwarium wypełnione wody ogrzanej do 25 ° C. nie jest potrzebna gleba w tym przypadku.

Wybrana para jest umieszczona w oddzielnym pojemniku. Proces kojarzenia jest dość długa. Zwykle trwa co najmniej półtorej godziny. Po tym, mężczyzna osadza, a samica do trzech tygodni musi nosić pod ogonem od trzydziestu do trzystu jaj. W tym czasie stała się bardzo nieśmiały, więc lepiej nie przeszkadzać. Pod koniec okresu trzytygodniowego z dojrzałych jaj pojawia się potomstwo. Przez rodzaj małych skorupiaków są bardzo podobne do dorosłych, oni nawet nie mają przezroczystą powłokę. Po drugiej wylince mogą być złożone z matki w oddzielnej obudowie. Do tego czasu, młodsze pokolenie będzie zlokalizowany blisko kobiet, aw przypadku zagrożenia ukryć pod ogonem.

Podstawą diety rosnących nowotworów powinny być suche racje usmażyć posiekaną witlinek filet, małe rozwielitki i cyklopów.