628 Shares 2400 views

Co i jak karmić szczeniąt odsadzeniu od matki?

Najczęściej szczenięta nabyć w miesiącach życia. Jest to ogromny stres dla dziecka: nie tylko, że wpada w obcym domu, więc też się zmienia zwykłe menu, ponieważ do tej pory nie otrzymał tylko mleko z piersi. Od prawidłowe odżywianie to nie tylko fizyczne, ale również psychologiczne zdrowie Twojego pupila. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że właściciele lubią karmić szczeniąt odsadzeniu od matki.

przyzwyczaić

Przede wszystkim, aby złagodzić stres ruchu, zapytać hodowcę (lub byłego właściciela) niczego z zapachem szczeniaka mamy. Dieta nie powinna różnić się znacząco od tego, co on dostał wcześniej. Jeśli twój pies jest używany tylko mleko, to on najpierw trzeba go karmić z sutków, a następnie trochę czasu, aby dać ciekłej zawiesiny, dopóki dziecko nie przyzwyczaić do żucia i połykania pokarmów stałych.

Jak karmić szczenięta z sutkami? niemowlęta są zazwyczaj karmione krowie mleko, pokarm dla niemowląt lub kaszy cieczy. Ale częściej miesiącach szczeniąt wieku są już zaznajomieni z mięsa. Dlatego też, gdy szczeniak przyzwyczai się do braku mojej matki, można przenieść go do normalnej diety.

Co karmić miesiąca życia szczeniaka?

Najlepszą rzeczą w tym wieku psy do trawienia mleka i produktów mięsnych. Można podać płynny i półpłynną owsianka – kaszę, płatki owsiane lub ryż, – mięso mielone, ser, produkty mleczne. Korzystne jest dodawanie do mączki miele jaj, aktywowany węgiel drzewny, mączki kostnej , a nawet kapusta morskiej. Zaleca się raz w tygodniu, aby dać ryby i żółtka.

Sucha karma lub naturalnej żywności?

Jak karmić szczenięta, które już wyrosło trochę? Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju psa musi otrzymać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Można tłumaczyć dzieciakowi na jakości suchej karmy dla szczeniąt. On zrównoważony na zawartość witamin i minerałów, a jeśli poprawnie odebrać produkt, bez nawożenia nie jest konieczne, aby dać szczeniaka. Miej oko tylko dzieciak zawsze dosyć czystą wodę.

Jeśli zdecydujesz się karmić szczeniaka naturalnej żywności, starają się zapewnić wszystkie niezbędne zwierzaka. Dwie trzecie diecie zwierzę powinno być produkty mięsne, jedna trzecia – z kaszy, a reszta – warzywa i nabiał. Obowiązkowe szczeniak powinien otrzymać ser i produkty mleczne (kilka razy w tygodniu). Kasza lepiej gotować na bulionie mięsnym, stopniowo rezygnując z nabiału. Koniecznie codziennie, aby dać drobno pokrojony mięso i surowe warzywa.

dieta

Wielu właścicieli martwi kwestia ile karmić szczeniaka? Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli dziecko nie zje, to byłoby źle rosnąć włosy będą nudne i skromne, a szczeniak szybko znudzi. Jeśli żywność jest więcej niż wystarczające, szczenię będzie grubości, a ponadto mogą wystąpić zakłócenia w przewodzie pokarmowym.

Większość ekspertów zaleca się do dwóch miesięcy, karmić szczeniaka co trzy godziny, czyli 5-6 razy dziennie. Z czterech lub pięciu miesięcy, może to być przetłumaczone na język chetyrehrazovoe karmienia, aw siedmiu miesięcy – trzy razy dziennie. Dla większości psy są karmione dwa razy dziennie. Część objętość jest indywidualna i zależy od rasy, aktywności psa i stylu życia. Szczeniak powinien jeść wszystko, ale zatrzymać się trochę głodny (podobnie jak mężczyźni). Zwrócić szczególną uwagę na dobre samopoczucie zwierzęcia – i będziesz wiedzieć, czy karmić go właściwie.

Przed masz zwierzaka, starannie rozważyć, czy będzie w stanie zapewnić swoim zwierzęciem we wszystkie niezbędne. Niewielu wie, jak karmić szczenięta: W uzupełnieniu do jedzenia mały przyjaciel potrzebuje miłości, opieki i uwagi. To nie jest zabawka, która może być odrzucone, jak tylko to jest zmęczony. Zapamiętaj: my jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswoić!