597 Shares 8060 views

Spaniel. Gatunków.


Spaniel, gatunki, które są popularne w świecie ras psów, zyskał nie tylko jako myśliwy, ale jako lojalny przyjaciel i przyjemny Home Companion. Były one powszechne w średniowiecznej Europie, a w 19 wieku były jedną z najbardziej cennych ras myśliwskich. Do końca tego wieku, psy te zostały uznane za jeden rasa. Dziś istnieją różne typy spanieli.

Cocker – średniej wielkości pies, aż do 40 cm w kłębie. Budowanie zwierzę jest silna, muskularna szyja jest długa, wąska klatka piersiowa, dobrze rozwinięte. Głowa wąska, wypukłą czaszkę i dość szeroka, od czoła do skoku wylotowy nie jest bardzo widoczny, oczy duże non-wypukła. Wiszące długie uszy z falowane włosy posadzone niskie. Ogon jest niska, połowa długości skrócony. Dość miękki płaszcz jest prosty lub nieco falisty.

Pies tej rasy ma łagodne i pogodne usposobienie. Jest mobilny, zrównoważony, towarzyski. Jest doskonałym towarzyszem i niestrudzony łowca.

Przodkowie psa rasy cocker spaniel amerykański – rodzaje angielskich spanieli, przywiezionych do Ameryki w 19 wieku. To małe zwierzę rośnie do 38 cm i o masie do 13 kg. Głowa rundzie psa, pysk szerokie przejście od czoła do pyska z wyraźnym przesunięciem w kształcie nosa jest dobrze rozwinięta nozdrza. koloru oka jest połączona z kolorem powłoki. Wiszące uszy, długi. Szyjka jest mięśni, jedwabiste włosy, średniej długości. Czarny, czarne plamy, kremowa, brązowy i żółty. Pies jest bardzo lojalny wobec właściciela, wesoły, kochający, żywy, kocha dzieci. Zakład ten pet zasadniczo jako dekoracyjny. Dobry wybór na pobyt w mieszkaniu miasta. Za włosy się bardzo ostrożnie: codzienne czesanie, cięcia, przycinania.

Przodkowie tego gatunku, jak rosyjski polowania spaniel – rodzaje angielskich spanieli: Cocker i Springer. Wszystko zaczęło się od tego, że w Rosji pod koniec 19 wieku przyniósł pierwsze cocker spaniel. Później zaczęliśmy importować zwierzęta i inne gatunki, ale te psy są źle dopasowane do warunków rosyjskich polowań. Na początku lat 20. wieku hodowców rozpoczął pracę nad nowym rodzaju, która odbyła temperamentu i długonogie Springer. Nowa rasa zwana rosyjski spaniel. Ten pies jest inny wytrzymałość i zdolność do pracy w trudnych warunkach. Rosyjski spaniel doskonale nadaje się do pracy w terenie łowieckim, bagno, ptactwa wodnego, dzikiego ptactwa. Charakteryzuje wrodzonych cech psy myśliwskie: doskonały instynkt, wytrwałość, pracowitość, wigoru. Dla nataski zwierzęcia nie wymaga dużo pracy i czasu.

Rosyjski spaniel ma średnie wymiary. Głowica jest wydłużona, na sucho, z widocznym stosunkowo czoła i czaszki średniej szerokości. Lufa jest długi, z wyraźnym przejścia od czoła do wylotowe. Wełna obcisłe, miękkie, błyszczące, lekko faliste lub proste. Wiszące uszy i długie, przylegające do policzków. Ogon kopiowany do połowy długości. Rosyjski kolor czarny: spaniel różne, czerwone, brązowe, ryzhe-, czarny, brązowy, biało-czarne, białe, nakrapiane, czarne z tan oznaczeń. Kolor oczu może mieć różne odcienie, w zależności od umaszczenia.

Wszystkie powyższe spanieli – gatunku, który jest bardzo popularny w Rosji. Ale oprócz nich wyświetlane kilka rodzajów ras, które są mniej znane. Jest to angielski Springer klamberspaniel, fildspaniel, Welsh Springer, irlandzki Woda, Sussex Spaniel, bagno amerykański spaniel.

Bardzo piękny i mądry pies, przeznaczony do polowania ptaków, wiewiórki, króliki – popularny i kochany przez wielu spaniel. Gatunek tej rasy jest dobrze nadaje się do trzymania w mieszkaniach miejskich. Mogą być dla osoby nie tylko współpracowników w polowaniu, ale bezinteresownych, lojalnych przyjaciół.