808 Shares 5586 views

Przyjmuje gości od Ankara: kot angora


Angora kot został wyhodowany w Azji Mniejszej przez długi czas, w XVI wieku przez skrzyżowanie kota domowego z lokalną kaukaskiej lasu. Od udomowionych przodkowie angora dostał wdzięku konstrukcję nadwozia i jedwabista sierść, a od zanieczyszczeń dzikusa – mocne nogi, szerokiej piersi i dobrego zdrowia. Ponieważ rasa została opracowana w Ankarze, nazwę otrzymała na cześć miasta (był nazywany w Europie Angora). Angora początkowo ujmowane tylko jasne białe koty ze skośnymi oczami i miękką, jedwabistą, pół-długie włosy. Istnieje legenda, że Turcy wycierane na miękkiej wełny zwierząt z pilaw tłuszczowych strony, wykorzystując je zamiast serwetek.

Od końca XVI wieku, wraz z rosnącą mocą Sublime Porte (Imperium Osmańskie wówczas nazywano), turecki kot zaczął przenikać do Europy. On przedstawiony jako dar dyplomatycznego do ambasadorów i pierwszych osób królestw europejskich. Wiadomym jest, że słynny kardynał Richelieu kochał tę rasę i trzymał w swoim pałacu angorok kilku różnych kolorach. Pod wpływem mody, wielu francuskich rodzin, które chcą prześcignąć kardynał również zaczął skończyć w domach kotów Angora, a oni pomnożyć tak bardzo, że przez długi czas sądzono, że rasa ta została podjęta we Francji.

W Europie, te koty nadal nazywa Perski. W tym czasie (XVII XVIII-C). Jest to najbardziej długich Murka. Są one cenione jako udomowionych łasic. Jednak, gdy perski rasy został opracowany, angora kot szybko zaczął tracić swoją popularność.

Następnie hodowcy nie tracić rynek, zaczął eksperymentować z hodowli, skrzyżowanie z angory Perski osiągnąć długą i puszystą sierść. Tak więc, przedstawiciele starożytnych czystych ras z Ankary w Europie niemal zniknął. Fakt, że nie ma podszycie angorok dlaczego ich sierść nie spada. Włókna są również guard samooczyszczające nieruchomość. Dlatego kotów Angora, w przeciwieństwie do Perski, nie wymagają czesania codziennie ostrożny, pozostają czyste po posiłkach i są odpowiednie alergie.

Rosyjski angora kot spadł podczas wojny rosyjsko-tureckiej, prosto z Turcji, a nie w wyniku francuskiej mody. Początkowo ujmowane tylko rodowodem śnieżnobiałe kolory i różne kolorowe oczy (Ankara kedi), ale od połowy XX wieku. w opisie rasy obejmuje takie kolory jak czarny, niebieski, krem i niebieski, dymny, makreli lub klasyczny bure, srebro, krem, szylkret, trójkolorowy, dwukolorowe i kolor „van” (nie mylić z tureckiego Van, która jest odrębna rasa! ). Oczy mogą teraz ten sam kolor – niebieski lub bursztynowy, jednak należy je wyciąć trochę „Azji”, fazowane.

Rasowy kot angora powinien mieć smukłą szyję, wydłużony trójkątny łeb z zaokrąglonym podbródkiem, krótkie, lekko opadające uszy są wyraźnie zaostrzonymi końcami. wełna zwierzę nie powinno być bardzo długi, cienki, przyjemny w dotyku, ściśle przylegała do ciała. Grace zobowiązany jest do połączenia z mocą: tylne nogi powinien być dłuższy niż przód, tak kot podniesiony zad. Nakreśla łapy okrągłe, między palce i uszy trzeba mieć wełnę. Ogon z nieco dłużej niż w przypadku innych owłosienia, futra powinien być w postaci piór strusia: szerokie u nasady i zwężający się ku końcowi.

W przeciwieństwie do łagodnych Persów, angora słynne dla dobrego zdrowia i żyją średnio około 15 lat. Oni nie mają „rodzajowe” choroby, oprócz tego, że trzeba podążać za edukację i terminowe usuwanie kamienia nazębnego. Co zatem jest znany zwyczajów turecki Angora? Charakter tych pussycats najbardziej elastycznych: im wybaczyć ich dzieci figle, nie mają tendencję do zera i przekąskę. Jest bardzo towarzyski kot gotowy do przeprowadzenia zegar gospodarzom za dobę. W przeciwieństwie do innych swoich kuzynów, kochają pływać. wystarczająco silny – przynajmniej w odniesieniu do otwierania lodówki i szafek z jedzeniem. Doskonałe myszy połowowe, są dobrze przystosowane do nowego mieszkania. Angora, można zabrać ze sobą do kraju i jej chodzić na smyczy jak pies – ta rasa ma lęk przestrzeni otwartych. Wybór kociaka zalecane jest w piątym miesiącu życia, kiedy w pełni uformowanych parametrów skalnych.