494 Shares 3989 views

Oszustwa z kartami bankowymi i walce z nim. Jak chronić się przed oszustwami

Plastikowe karty bankowe jest uniwersalnym środkiem płatniczym. Zapewnia on non-stop dostęp do pieniędzy zawartych w rachunku bieżącym. Karty plastikowe mogą być debetowych i kredytowych. Artykuł skupia się na jak chronić się przed oszustwami.

Dowiedz się więcej o kartach

plastikowa karta sama w sobie nie zawiera żadnej gotówki. Wszystkie z nich są na koszt właściciela. Kawałek plastiku – czyli tylko z dostępem do pieniędzy.

Na zewnętrznej stronie szczegółów właściciel karty są wymienione, które są niezbędne dla banku do identyfikacji i swoją decyzję, aby wykonać żądaną operację. Aby korzystać z karty, niekoniecznie jego fizycznej obecności. Wystarczy, aby określić szczegóły.

Do tej pory wynaleziono wiele sposobów, aby pozostawić poważny debet bankowy posiadacza lub karty kredytowej bez funduszy. Napisany przez różnych szkodliwych programów. Skradzione dane osobowe posiadacza karty. Hacked serwery firm i banków. Wysyłając wiadomość do innego telefonu komórkowego, a zatem obywatele naiwnych przestępcy uzyskują dostęp do kont, itd. Oszustwa z kartami bankowymi – wygodny i działalności niskiego ryzyka. A to dlatego, aby złapać napastnika i udowodnić jego winy nie jest tak prosta. Cyberprzestępczość we współczesnym społeczeństwie przez wykorzystanie technologii informatycznych do celów przestępczych jest ogromny. To sprawia, że stają się zakładnikami kart sytuację i dlatego może być podatny na oszustwa.

Sposoby uzyskania dostępu do mapy

Oszustwo z kart bankowych może wystąpić w jednym z dwóch sposobów.

1. skradzionych lub podrobionych kart do zakupu towarów w celu ich odsprzedaży.

2. Używaj różnych sztuczek atakujący uzyskują dostęp do bankomatu, stanowią dane i kodu PIN.

Bankomat lub ATM (zautomatyzowane wymowny (narrator) maszyna) zaprojektowane w celu uproszczenia transakcji wydawania, odbioru transferu gotówki, usługi płatnicze oraz inne operacje finansowe, bez udziału pracownika w instytucji kredytowej. Jednocześnie skorzystać z tych usług, o każdej porze dnia. Prostota, wygoda i bezpośredni dostęp do gotówki z bankomatów nie popytu i popularny wśród ludności i, w konsekwencji, wśród przestępców.

Oszustwa z kartami bankowymi odbywa się przez atakami hakerów zmierzające do bankomatu. Ponadto, można to zrobić poprzez kopiowanie informacji z kart z paskiem magnetycznym, ustalenie pułapki na rachunki, które prowadzi do zniknięcia pieniędzy lub wydania nie jest wymagane od ATM cała kwota.

Zgubiony lub skradziony plastikową kartę w ręce oszustów może spotkać jego pisanie właściciela wyłączenie wszystkich środków zgromadzonych na rachunku. To samo odnosi się do fałszywej karty bankowej, który jest wykonany w imię konkretnej osoby, ze względu na które fundusze są dostępne.

Widoki z fałszerstwami kart

Dzisiaj, z tej informacji, pożądane jest, aby czytać każdego obywatela. Oszustwo z kart plastikowych obejmuje wiele różnych rodzajów sztuczek i podstępu.

Fałszerstwo – produkcji tworzyw sztucznych z identycznymi szczegóły tej karty prawdziwy właściciel. Ten trik pozwala wykonywać żadnych operacji. Aby zapisać się od oszustwa, bank ustanawia ochronę przed wyborem szczegółów. Opracowanie metod kradzieży pieniędzy z kart wykonanych metoda ta jest mniej opłacalne. Teraz bardziej prosta opcja jest kradzież danych bankowych.

Phishing – metoda kradzieży dzięki którym oszuści za pomocą różnych środków komunikacji (telefon, e-mail, etc.) są powiązane z posiadaczem karty w imieniu banku. Ich celem jest znalezienie się właścicielowi poufnych danych. Telefon phishing – bardzo popularny sposób na kradzież. Ponieważ posiadacz karty otrzymuje wezwanie, zwykle komunikat informujący, że płatność została dokonana z konta, musisz spłacić dług, karta jest zablokowana, etc. Połączenie zostanie przeprowadzone w trybie automatycznym i elektroniczny głos zabrzmiał z przerażającą informacji, bez podania danych instytucji finansowej, z którego wysyłany jest komunikat. Po tym, aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z operatorem. Ten sam tekst wskazuje w wiadomości SMS i e-mail. Podczas rozmowy numer wskazany operator stara się znaleźć poufne informacje , które później pozwolą przestępcy opróżnić karty. Oszustwo przez zbieranie pozwala na kopiowanie danych za pomocą specjalnego urządzenia na bankomacie.

Kradzież danych kart z serwerów sklepów internetowych, które nie są wymagane do prowadzenia ewidencji ich właścicieli. Ale to nie jest często przestrzegane. Oszuści z powodzeniem stosowane.

Czasami bez skrupułów pracownicy banku sami dać przestępcom informacji na mapie. Lub z powodu zaniedbania pracowników informacja ta staje się własnością intruzami.

Przy pomocy specjalnego sprzętu oszustów włamać kartę z kodem PIN podczas korzystania z bankomatu specjalnych urządzeń (mikro, napowietrznej klawiatury, czytniki kart). Taki sprzęt odczytuje dane i hasła wprowadzone.

Korzystanie fałszywy bankomatu także pozwala na pustych kart. Oszustwo dokonane drogą „libański pętla”. Ta opcja pozwala przestępcy przejąć czyjejś karty. Z tego oszustów są umieszczone w szczelinie czytnika kawałek folii, która nie mapuje otwór wylotowy po operacji. Blisko atakujących oferują wprowadzenia kodu PIN, mówiąc, że po tej operacji spowoduje map. Po nieudanych próbach oszustów przekonać właściciela, aby włączyć się następnego dnia w banku, gdy pracują kolektory i inżynierów, ale nic się nie stanie do tego czasu. Kartę można bezpiecznie zostawić. Gdy właściciel pozostawia oszuści ATM odzyskane filmów fotograficznych mapę. Usuwają wszystkie środki.

oszustwa karty bankowej następuje poprzez CNP-transakcji, czyli operacji wykonywanych w sieci Internet w oparciu o szczegółach. Właściciel i jego bank plastik nie jest zaangażowany.

Operacje na kradzieży lub zgubienia karty, co dzieje się w przedziale czasowym pomiędzy tymi wydarzeniami i zamka z tworzywa sztucznego. Również wielu zapominalskich ludzie zanotować kod PIN na samej karty, na każdej kartce papieru lub w notatniku. W przypadku kradzieży lub utraty torebki z oszustów okrężnicą stać się posiadaczami nie tylko całej zawartości, ale również pieniądze z konta osobistego.

Pozyskanie – sposób, w którym występuje powtarzanie poślizgu. Może być również przeprowadzone zmiany w jej treści. W tym celu odbywa się na terminalu elektronicznym lub kilku kart zrazy papilarnych na imprinter. Jest to konieczne, aby być w stanie zmienić kwotę transakcji lub tworzenie nowych dokumentów płatności po podpisaniu poślizg klienta.

Zwrot zakupu grozi właściciel karty kredytowej przejść do minus. Aby to zrobić, oszust, haker lub pracownik komercyjne, gdzie klient dokona zakupu, posiada działanie zwrotu pieniędzy, co zwiększa saldo karty. Atakujący używa środka zarejestrowany. Firma handlowa przypominając zwrot. Klient pozostaje w czerwieni.

Co zrobić, gdy wykryje pierwsze oznaki oszustwa?

Nieuprawnionego użycia kart płatniczych – bardzo częstym zjawiskiem. Jego ofiarą może być każdy z urządzeniem z tworzywa sztucznego. Dlatego konieczne jest, aby natychmiast zablokować kartę, gdy pierwsze podejrzenie. A bank może napisać oświadczenie o braku zgody z operacji, podając przyczynę, jeśli stało się to bez wiedzy użytkownika.

oszustwa karta Sbierbank

Urządzenia plastikowe tej instytucji jest bardzo często poddawane atakom różnych oszustw. Najczęstsze metody kradzieży – wiadomość SMS z tekstem, że karta została zablokowana, a do wznowienia operacji jest konieczne, aby zadzwonić pod podany numer telefonu. Takie powiadomienia tekstowe mogą dostać tysiące użytkowników kart Sbierbank. Nie zapomnij, że wszystkie wiadomości wysłane przez Sbierbank, pochodzących z jednego numeru. Jeżeli zgłoszenie od innego miejsca przeznaczenia – to przestępcy.

Karty oszustwo Sberbank najczęściej występuje z urządzeniami plastikowych «Master Card standard» i «Visa Classic». Dlatego, aby dokonywać zakupów z nimi, zwłaszcza w internecie, konieczne jest w zbadanym sklepach, które można przeczytać.

PrivatBank

oszustwa karta PrivatBank najczęściej przeprowadza się przy użyciu skimmer. Numerom nie zauważenia przez określonej komory po podaniu atakujący muusi PALMOWE zamknąć wybrany sekwencji.

Innym sposobem – „dodatkowych pieniędzy”, który pozwala oszuści znać kod przyszedł w SMS-wiadomości do posiadacza karty, które on sam właściciel konta (nie podejrzewał podstęp) dyktować przez telefon. Jest to często bywa w przypadku zakupu w sklepach internetowych.

oszustwa karta „kukurydza”

Przestępcy często korzystają z jeszcze jedną ciekawą drogę do kradzieży pieniędzy, w których stosowana jest mapa „Ziarno”. Oszustwo następuje poprzez stworzenie sklepu internetowego, rzekomo z „Euroset”, gdzie można dokonać zakupu znacznie taniej niż w salonie. Plus premie. Aby dokonać zakupu, doradca musi dyktować swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, karty kodów kreskowych, tajnego słowa, które weszły w wiadomości tekstowej, która jest informacja, że w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby powiedzieć. Po tym, z rachunku karty obciążany pieniądze i posiadacz rachunku pozostaje bez kupowania.

Kto zwróci skradzione pieniądze?

Zwrot skradzione przez oszustów, występuje po dochodzeniu, który powinien ustalić pewne fakty.

1. Zrób to sam właściciel spędził swoje oszczędności, a następnie postanowił je zwrócić?

2. Błąd bankomatu lub banku?

3. Czy jest dziełem oszustwa?

W przypadku stwierdzenia, że odpis pieniędzy nie było z winy posiadacza karty, on zwrot skradzionej kwoty. Emitent zobowiązany jest do jej zwrotu, która zazwyczaj nie jest w pośpiechu, aby to zrobić. Ciężar odszkodowania jest przypisany do punktu sprzedaży lub nabywcę. Podczas gdy uczestnicy zrozumieć, kim powinien powrócić straty i kto jest winny, posiadacz karty może oczekiwać ich pieniądze przez dłuższy czas. Aby nie opóźniać rozpatrzenia aktami regulatora w systemie płatności, który stanowi wspólne zasady dla wszystkich uczestników, czasu i zachowania algorytmu.

Proces dochodzenia w sprawie kradzieży z konta

oszustwa karty kredytowej, jak również urządzenia debetowe i tworzyw sztucznych, nie ma te same metody. Oznacza to, że dochodzenie w celu identyfikacji osób odpowiedzialnych za to, co się stało kradzieży występuje przez jednego schematu.

Początkowo jednostka przejmująca (właściciel ATM) jest obciążany kwotą że konkursy uchwycie. Wystawca (bank) zobowiązuje nabywcę do dostarczenia dokumentów. Powinny one potwierdzić zasadność obciążenia. Lek podaje się trzydzieści dni. W wyznaczonym terminie zapewnia nabywca twierdził dokumentów i zapoznanie ich z posiadacza rachunku. Jeśli klient zgadza się i potwierdza fakt pracy, kwestia jest uważana za przesądzone, a dochodzenie zostać rozwiązana. Jeżeli nabywca dostarczył dokumenty sporządzone z naruszenia lub zaniedbanych warunkach, kwota jest pobierana z jego rachunku na rzecz banku (Emitent), a następnie usunąć fakt twierdził i stwierdził, uzasadnionych powodów. Na tym etapie nie zostaną zwrócone pieniądze właściciel. Po odwołaniu w terminie czterdziestu pięciu dni, jeżeli nie następuje jakiekolwiek działania ze strony nabywcy, skradzione kwoty na rachunku posiadacza karty płatniczej.

Istnieją sytuacje, kiedy właściciel ATM nie reaguje odpowiednio na wniosek emitenta na dokumenty, gdyż uważa, że ani on, ani gniazdko nie jest winny kradzieży, dlatego nie muszą być za to odpowiedzialny. W tym przypadku badanie jest przeprowadzane inaczej.

Ilość podobna do kradzieży pieniędzy zostaje pobrana z konta nabywcy emitenta. Jest to udokumentowane. Po tym, emitent musi udowodnić swoją niewinność przed nabywcę. Jeśli to się nie powiedzie, właściciel ATM zwraca skradzioną kwotę do posiadacza karty.

Istnieją przypadki, w których argumenty są przekonujące przejmującej lub nie w pełni udowodnić mu rację. W takich przypadkach odpowiedzialność za kradzież opiera się na kilku aspektach procesu i dochodzenia wykonanej przez predarbitrazhnogo rozliczenia. Aby to zrobić, emitent powinien zostać złożony w terminie sześćdziesięciu dni od wniosku o rozpatrzenie sprawy od momentu obciążenia zwrotnego. Podczas nabywcy działać i emitenta, które udowodnić swoją niewinność wnosząc argumenty i dowody. Jeżeli strony dojdą do porozumienia, wypłata odszkodowania następuje równie, jeśli nie, sprawa zostanie skierowana do Komitetu Arbitrażowego. Jest to Komisja systemu płatności. Komisja bierze pod uwagę wszystkie argumenty i dowody stron, a następnie podsumowuje. Decyzja komisji arbitrażowej są wiążące. Jeżeli strony nie zgadzają się decyzję, atrakcyjne, ale ilość kradzieży w tym przypadku nie powinna być mniejsza niż pięć tysięcy dolarów.

Proces dochodzenia oszustw z bankomatów

Oszustwo przy użyciu kart płatniczych związanych z operacjami przeprowadzanymi za pośrednictwem bankomatów, przechodzi Kolejne etapy dochodzenia. Jeżeli bankomat nie rozdawać pieniędzy, jednostka przejmująca emitent wysyła zapytanie do sprawdzenia możliwości awarii technicznych w obsłudze konkretnego konta lub z niewłaściwej dystrybucji bonów. Taka sytuacja nie jest oszustwem.

W przypadku korzystania z bankomatu prowadzone oszukańczych transakcji, takich jak wypłaty gotówki, dochodzenie trwa jednego emitenta lub udział z nabywcą. Wyjaśnia się do winy i kompromisowych punktów karty. Dla większości takich przypadków, wystawca jest odpowiedzialny, więc uprzedza tych zagrożeń w celu skompensowania kradzieży odszkodowanie posiadacza karty od firmy ubezpieczeniowej.

Walka banków o oszustwa

Oszustwa z kartami bankowymi sprawił, że wiele instytucji do walki z przestępcami. Ale z tego, że nie zawsze skutecznie poradzić.

Na przykład, aby zwalczać szumiące często wykorzystują technologię IBS + ochrona od firmy «TMD Bezpieczeństwo». Firma jest liderem w dziedzinie ochrony twórców ATM szumiące. Sukces technologii ze względu na fakt, że szczególna ochrona jest zainstalowany wewnątrz, nadaje się do wszystkich rodzajów bankomatów i łatwe w montażu.

Przenoszenie bankomatów System operacyjny Microsoft Windows «», «elementarna podstawa Intel» za pomocą protokołu TCP / IP, w przeciwieństwie do tego, co znacznie zwiększa ryzyko zawału. W tym celu oszuści przeprowadzania ukierunkowanych ataków (celowe).

Teraz coraz więcej przestępców zwracają się do różnych programów, aby uzyskać dostęp do kart płatniczych. Są one wpisane do bankomatu. Po którym program będzie zebrać wszystkie istotne informacje na temat operacji. Taki bankomat nie różni się od normalnej ATM. Dlatego przeciętny człowiek, aby ją rozpoznać jest niemożliwe.

Oszustwa z kartami bankowymi można zapobiec przez zainstalowanie specjalnych zabezpieczeń w bankomacie. Oni reprezentują sygnalizacja na drzwiach strefy usług oraz program do wywoływania ochrony informacji.

Jak chronić się przed oszustwami?

oszustwa karty kredytowej lub debetowej – Urządzenia plastikowe obecnie bardzo częstym zjawiskiem. Dlatego konieczne jest podjęcie środków w celu zminimalizowania ryzyka kradzieży środków. Aby to zrobić, należy przestrzegać następujących zasad.

1. Nie należy udostępniać numeru PIN, a nie pisać je na karty, zakładki, itd.

2. Nie należy przenieść kartę na inną osobę.

3. Dokonaj zakupów w zbadanym sklepach.

4. Przykryć klawiatury podczas ręcznego wprowadzania kodu osobistego.

5. Nie należy zgłosić wyimaginowane pracowników o dane kart bankowych.

6. Nie mów hasła, która weszła w wiadomości w telefonie.

7. W przypadku zagubienia lub utraty karty, trzeba mieć numer telefonu komórkowego za pomocą którego może zostać natychmiast zablokowany.

Obecnie jesteśmy wymyślania nowych form oszustw z kart bankowych oraz metod ochrony przed kradzieżą. Dlatego, oprócz środków zapobiegawczych przewidzianych przez emitenta, nabywcę lub przedsiębiorstwa handlowego, musi spełniać wszystkie wymogi przez obronę.