449 Shares 937 views

Badanie podpalenia: obiektów i cech

Ogień może być dla przyjaciela osoba i wroga. Czasami powoduje to znaczne szkody, zabiera życie. Na przykład, obiekty mogą spalić na podpalenie. Konieczne jest, aby zrozumieć, jak zakwalifikować tego zjawiska, a także wziąć pod uwagę specyfikę swojego dochodzenia. Badanie podpalenia dokonane przez doświadczonych specjalistów, którzy znają wszystkie niuanse procedury.


Co jest ogień? Przyczyny jego realizacji

Musimy najpierw zrozumieć pojęcie pokazany. Tak, palenie domów – to przede wszystkim celowe niszczenie mienia, przeprowadzona z użyciem otwartego ognia. W niektórych przypadkach, ogień może odebrać życie.

podpalenie domu, samochodu lub innego mienia mogą być przeprowadzane dla konkretnego powodu:

 • aby ukryć ślady zbrodni albo trzeba przygotować się do niego;
 • zemsty;
 • zastraszyć ofiarę lub inne osoby, uniemożliwiając realizację nielegalnych działań;
 • w celu uzyskania ubezpieczenia.

Ponadto spalanie samochodu lub domu może być wynikiem niedostatecznego przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, niewłaściwego składowania środków łatwopalnych i wybuchowych.

Sposoby popełnienia podpalenia

Istnieją różne narzędzia, które zapewniają pożaru budynku lub sprzętu. W związku z tym, istnieją różne sposoby podpalenia.

 1. Przy pomocy specjalnie wyszkolonych agentów, którzy są w stanie szybko zapalić.
 2. Tworzenie środowiska, w którym jeden z materiałów na własną rękę będą zapalać się, co przyczyni się do ognia.
 3. Za pomocą specjalnych urządzeń technicznych i produkty skonstruowane poprzez spalanie, które mogą być wykonane w określonym czasie. Zatem przestępca może opóźnić zapłon, aby odwrócić podejrzenia.

Na przykład, spalanie pojazdu jest często wykonywane przy użyciu materiałów wybuchowych, lub uszkodzeniem okablowania.

analiza problemu

Teraz konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że eksperci są do tego zobowiązane. Wykonane badanie podpalenia musi wykonać następujące czynności:

 • dowiedzieć się, czy to zostało celowo spowodowane przez ogień;
 • określenia, który sposób jest używany podpalenia;
 • ustawić czas zapłonu obiektu;
 • określenia charakteru szkody i jej rozmiarów;
 • ustalić, jak sytuacja się zmieniła w trakcie gaszenia pożaru;
 • jeśli jest martwy, trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób nastąpiła śmierć. Aby to zrobić, przeprowadzone badania lekarskie ciał.

Zasadniczo, to wszystkie główne zadania wyznaczone przez badanie podpalenia. Na podstawie uzyskanych informacji jest podekscytowany postępowanie karne w przyszłości.

Charakterystyka badania

Aby zrozumieć, jak do zbadania zbrodni związanych z ogniem, konieczne jest rozważenie sama procedura przeprowadzenia niezbędnych badań. Zatem badanie podpalenia przewiduje realizację pewnych konkretnych kroków.

 1. Wstępna analiza sceny. To pozwala na ustalenie źródła pożaru, drogę rozprzestrzeniania się ognia i cech ognia, do wykrywania śladów napastnika i inne parametry.
 2. Następnie badanie świadków.
 3. Ogień i wiedzy technicznej. Zapewnia ustanowienie ognia.
 4. Badanie substancje i materiały, za pomocą których mogą być spowodowane przez ogień. Na tym etapie przeprowadzono doświadczenia z produktami spalania, które mogą znajdować się na różnych powierzchniach.
 5. Badania elektryczne. Tutaj można określić, czy przyczyną pożaru mogło być awaria lub celowe uszkodzenie instalacji elektrycznej. Ponadto, badanie to pomaga, aby dowiedzieć się, jak system działa zabezpieczenie awaryjne. Jestem pewien, że to badanie jest przeprowadzane, gdy pojazd podpalenie zostało popełnione.
 6. Forensic dochodzenie. Jest ona przeprowadzana tylko wtedy, gdy zbrodni został znaleziony martwy.
 7. Investigative eksperyment. W związku z tym działania przywraca obraz zbrodni. To musi koniecznie być prowadzone w miejscu, gdzie pożar został zrealizowany.

W ten sposób eksperci przestępstwem objętym dochodzeniem specjalnym laboratorium.

Podpalenie i odpowiedzialność za nią

Bardzo często wybuchł pożar na czyjejś woli. Że prowadzi się podpalenia. Jednakże przestępstwo jest koniecznie konsekwencje karne dla sprawcy.

Reprezentowane przez występek przewiduje następujące kary: ograniczenie lub pozbawienie wolności. To wszystko zależy od stopnia spalania i obecności osób rannych lub zmarłych. W tym przypadku sprawca może spędzić trzy lata za kratkami. Górny próg kary trwania jest nieograniczony.

Trzeba powiedzieć, że odpowiedzialność za takie przestępstwo występuje od wieku czternastu lat. Jeśli uszkodzenie nie jest bardzo duży, a nikt nie zginął w pożarze, sprawca otrzymają do pięciu lat więzienia. Naturalnie, Kodeks Karny przewiduje różne kwalifikacji przedstawionych przez przestępstwo.

To wszystko. Bądź rozsądny.