321 Shares 9659 views

Dzhek Nikolson – niezrównany aktor Hollywood. Filmografia i biografia aktora

Słynny amerykański aktor, producent, reżyser Dzhek Nikolson przez kilka dziesięcioleci, jest przedmiotem zainteresowania dziennikarzy wielu popularnych książek. Prasa jest zawsze zainteresowany nie tylko dzieł słynnego aktora, ale szczegóły jego życia osobistego.

dzieciństwo

Dzhek Nikolson urodził się w małym amerykańskim miasteczku Neptune. W jego żyłach płynie irlandzka, holenderska i włoska krew. Dziecko wychowywane dziadków. Jego matka Dzhun Frensis zostawił go pod opieką rodziców, do kontynuowania kariery tancerza. Ojciec dziecka nigdy nie widział.

Przez długi czas, Jack pomyślał dziadków z rodzicami, a dopiero w 1974 roku wiedział, kim są jego naprawdę. Jego matka jako dziecko widział swoją siostrę.

Star Trek

Po ukończeniu szkoły Dzhek Nikolson, jeszcze młodym człowiekiem, tylko dostał pracę. MGM Studio – pierwsza praca, która była Dzhek Nikolson. Młody mężczyzna natychmiast udał się do klasy aktorskiej. On chętnie pogrążyła się w swoich badaniach. Dzhek Nikolson, którego wysokość wynosi 177 centymetrów, miał ciekawy, niezapomniany występ, złożony duże nadzieje w zawodzie.

Debiut nowicjusz praca aktor stał się thriller „Terror” (1963). Ta praca poszła zupełnie niezauważone. Jack zaczął ciążyć bardziej do kierowania i pisząc scenariusz. Jednak to był trudny okres. Dzhek Nikolson, filmografia zaczyna się szybko rozwijać i jako aktor ( „Pet Shop of Horrors”, „Cry niemowląt killer”, „Strach”, „Kruk”) lub jako scenarzysta ( „Latający we wściekłość”, „Thunder Island”) nie spowoduje zainteresowanie opinii publicznej i nie miał powodzenia. Pozostał jako prywatny aktor w Hollywood tysięcy.

Dopiero w 1969 roku, Dzhek Nikolson, którego biografia jest ściśle powiązana z filmem, doświadczony pierwsze promienie chwały. Stało się to po premierze filmu „Easy Rider”. Nicholson zagrał rolę młodego prawnika, który odmówił z nudy i monotonii codziennego życia przez wzgląd na „Easy Rider”, przejście do Ameryki w poszukiwaniu wolności od narkotyków. Ta rola jest nie tylko przyniósł sławę aktora, ale także została nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – „Golden Globe” i „Oscar”. Dzhek Nikolson w roku powtórzył ten sukces. Tym razem był to film „Pięć łatwych utworów”. Jack został nominowany do nagrody honorowego jako najlepszego aktora.

cenionych statuetka

Dzhek Nikolson, którego biografia jest ściśle związana z kinem, uporczywie przeniesiony do sławy światowej i wielkim powodzeniem. Wreszcie nadszedł dzień, kiedy jego praca została wyróżniona na najwyższym poziomie. Ten wydarzeniem nastąpiła po film „Lot nad kukułczym gniazdem” (1975). W tym obrazie, aktor osiągnął najwyższy umiejętności. Minęło kolejne trzy lata, a on zasłużenie otrzymała kolejną statuetkę. W tym czasie rola drużbą w filmie „Czułe słówka” otrzymał najwyższą nagrodę. Nicholson nie zamierza na tym poprzestać i zasłużenie objął statuetkę za trzeci genialny występ w filmie „Nigdy nie lepsze” w 1997 roku.

Obrazy te otrzymały taki wysoki wynik, to prawdziwe hity. Jednak należy zauważyć, że jest to wyjątkowy aktor – Dzhek Nikolson. Jego filmografia, z ponad siedemdziesięciu kaset wypełnionych nie mniej ciekawe i perfekcyjnie wykonane ról.

"Lśnienie" (1980),

Jest to jeden z najlepszych na świecie horrorów, nakręcony przez Stanleya Kubricka na słynnej powieści Stephena Kinga. Wydany w wynajem Zdjęcie otrzymał mieszane recenzje, w tym od autora powieści. Wierzył, że obraz stworzony przez Nicholsona, bardzo różni się od literackiego. Jednak z tego obrazu utworzonego przez Nicholsona, był nie mniej żywy i niezapomniany. Przez wiele lat, stał się „wizytówką” aktora.

Dzhek Nikolson zmarł

Wszyscy znani aktorzy otoczyć plotki i ploteczki. Kiedy nie było rozmowy, że zmarły aktor, stało się jasne, że ta informacja jest odwrócony. Jeden z wielbicieli jego talentu chciał wiedzieć, ile razy Jack zmarł w jego filmach. Jak się okazało, to zdarzyło się dziewięć razy.

Dzhek Nikolson i jego kobiety

Należy zauważyć, że aktor nigdy nie był pozbawiony kobiecej uwagi. Jego ukochana były najpiękniejsze modele i aktorek świata. W oficjalnym małżeństwa tylko raz wszedł Dzhek Nikolson. Żona słynnego Heartthrob – Sandra Nayt, która urodziła córkę Jacka Jennifer. Małżeństwo trwało pięć lat, a para rozpadł się w 1968 roku. Od tamtej pory Nicholson nigdy oficjalnie nie tworzenia rodzin. Wszystkie jego przyszłe relacje z kobietami ograniczały się do życia razem.

Jej romans z słynnych hollywoodzkich gwiazd – Meril Gazy, Mishel Pfayfer. Najdłuższa relacja aktor miał z Anzhelikoy Hyuston – siedemnaście małżeństwa cywilnego.

Córka Jennifer Jack ma cztery inne dzieci z różnymi kobietami – Hanni Holman, Caleb Goddard, Raymond i Loreyn Nikolsony.

znajomych

Człowiek najbliżsi przyjaciele, zgodnie z oczekiwaniami, nie dużo. Jednym z nich Roman Polanski, którego wspierał w najtrudniejszych sytuacjach. Wtedy jego żona Sheron Teyt Roman tragicznie zmarł, a gdy Polański został oskarżony o zgwałcenie dziecka.

Przylegające do Nicholsona mieszkał przez jakiś czas Marlon Brando. Byli bardzo przyjazny. Po śmierci Brando Dzhek kupił dom, żeby go zburzyć. Wyjaśnił swoje działanie przez fakt, że struktura opuszczonym i nie ma nic wspólnego z dziedzictwa i tożsamości Brando.

hobby

Dzhek Nikolson, którego filmografia jest imponująca co fani filmu, jest zapalonym fanem i fanem koszykówki. Jest bardzo aktywny wentylator. Często widać było w pojedynku z sędziów, którzy, jego zdaniem, „zasługuje” ulubiony zespół.

Najbardziej uderzającą praca

Wybitny amerykański aktor Dzhek Nikolson zagrała w wielu wspaniałych filmów, z których każdy jest wart osobnego artykułu. Dziś wprowadzenie do najwybitniejszych dzieł mistrza.

"Chinatown" (1974), dramat detektyw

Gittes prywatny detektyw, który specjalizuje się w szpiegostwo na niewiernych małżonków, oszukać kobietę, która udaje, że jego głowa żona zaopatrzenia w wodę miasta. Film jest bardzo intensywna, w tym morderstwa, machinacji politycznych, kazirodztwa. On dokładnie oddaje atmosferę Los Angeles – ubrania, samochody, domy. Jest to bardzo interesujące, aby podnieść kolorowych obrazów. Ani jedna scena nie odbywa się w Chinatown – to raczej metafora. Film zdobył nagrodę „Oscar” 1974 w tym samym roku nagrodę „Złotego Globu” nagroda „a BAFTA”.

"Południe" (1978), komedia

Wspaniały Zachodnia. Dzhek Nikolson zagrał rolę sprawcy Lloyd Moon, uniknął szubienicy przez małżeństwo z Julią starej panny.

"Lśnienie" (1980), horror

Film oparty jest na słynnej powieści wielkiego Stephena Kinga. Akcja toczy się w zaśnieżonym, pusty, odcięte od świata, opuszczony hotel w górach Kolorado. Jej właściciele – mąż i żona, którzy wychowują nastoletniego syna. Ale oprócz nich w nawiedzonym przeszłości. Writer Dzhek Torrens powoli szaleje i staje się pośrednikiem diabła. On jest gotowy, aby zabić swego syna i żonę, jako ostatnią przeszkodę na drodze do stworzenia …

"Border" (1982), film kryminalny

Charlie Smith, policjanta z Teksasu, strzegąc granicy między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Każdego dnia wielu Meksykanów w poszukiwaniu pracy po drugiej stronie granicy. Policja US zarabiają na tym. Odsłaniając spisek amerykańskiej policji i meksykańskiej mafii, bohater filmu rozpoczyna się wraz z nimi prawdziwa wojna …

„Język czułości” (1983) Komedia, Romans

Emerytowany astronauta Garret Bridlav, który przez całe życie był trzymany w rezerwie, a teraz w lewo na wakacjach, a starzenie wdowa Avrora Grinuey szok małe prowincjonalne miasto. Delikatne słowa dla dwóch, są najtrudniejsze …

"Wilk" (1994), horror

Redaktor naczelny poważnej publikacji został wyczerpany dręczące jego problemy. Praca ta, gdzie łapie młodego i obiecującego zawodnika i życie osobiste – jego żona zdradza go z rywalem. Na szczycie wszystkich jego ukąszenia kłopoty wilka, a zaczyna się obracać w strasznym potworem …

"The Crossing Gwardia" (1995), dramat

Freddie córka zginęła w wypadku samochodowym, pijany kierowca jest winien. Sprawca ma świadomość swojej winy i idzie do konkluzja. Tymczasem ojciec dziewczyny postanawia skonfrontować sam zabójca …

"Krwi i uprawy" (1996), Teatr, thriller

Alex na biznes sprzedawca zbankrutuje. Aby zapisać swoją pracę, postanawia ukraść drogiego naszyjnika ze skarbca jednego z klientów. Jego wspólnicy stają kochankiem i przyjacielem atakującego …

"Marsjanie atakują" (1996), komedia, fantasy

Dziewiątego maja zwierzęcej Kentucky obejmuje niewytłumaczalną panikę. Okazuje się, że to z powodu rzekomej inwazji Marsjan. Następnego dnia rano, na niebie idą do statków kosmicznych, jak donosi bezpośrednio do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trzy dni później, kosmici wylądowali na naszej planecie, gdzie przygotowują się na czerwonym dywanie. Ale Marsjanie nie przybył z wizytą pokojowego – chcą podbić Ziemię. Jak pokonać zło Marsjan, zna tylko nieokreśloną pączki sprzedającym i jego szalona babka …

"Good As It Gets" (1997) Komedia, Romans

Ekscentryczny pisarz zaczyna małe i słodkie lapdog. Zwierzę jest uroczy i tak wymaga specjalnego szacunku, wymaga opieki i uwagi, które stopniowo gburowaty i nietowarzyski człowiek zaczyna się zmieniać. Zmiany te mają korzystny wpływ na jego relacje z ludźmi i życiu osobistym … W 1997 roku film zdobył „Oscara”

"Obietnica" (2001), film kryminalny, Tajemnica

Doświadczony detektyw Dzherri Blek uczciwie pracował w policji, a teraz idzie na emeryturę, ale brutalne morderstwo i gwałt młodej dziewczyny sprawia, doświadczonego funkcjonariusza policji o wszczęciu dochodzenia, co najmniej przez sześć godzin, która oddziela je od długo oczekiwanej emerytury. Odrzuca kandydaturę „doskonałego zabójcy”, który szybko znaleźć miejscowej policji. Szalony Indian recydywista wypowiedział spowiedzi przed kamerą, ale Jerry rozumie to, czego potrzeba, aby kontynuować dochodzenie …

"About Schmidt" (2002), Romans, Komedia

Starszy mieszkaniec Omaha, Warren Schmidt, który pracował dla firmy ubezpieczeniowej, na emeryturze, pochowano żonę i zaczął myśleć o swoim poprzednim życiu. Jego córka mieszka w Denver z ojcem i prawie żadnych ofert. Ponadto miała zamiar założyć rodzinę z człowiekiem, który nie lubił swojego ojca. Starzec zostaje wysłany w całym kraju, aby zakłócić ślub … Film jest wyróżniony „Złotym Globem”.

„Miłość na zasadach … i nie” (2003) Komedia, Romans

Właściciel słynnego studia nagrań, Harry, który już zwrócił 63 lat, uwielbia rozmawiać z młodymi dziewczynami. Kolejną jego pasją, zbyt młoda i ładna. Przybywających z młodego wybrańca w wiejskim domu z matką i próbuje się z nią kochać, dostaje ataku serca. Miejscowy lekarz zabrania starszych Lovelace powrócić do miasta, a on nie miał wyboru, ale z dala od znajomego … Nagroda „Złotego Globu”.

"Anger Management" (2003), komedia

Podczas zamieszek, który wydawał się przyjąć na pokład statku powietrznego, skromny i nieśmiały Dave Baznik jest badana. Sędzia przechodzi zdanie, w którym Dave musi brać udział w kursach w zakresie zarządzania gniewu. Ale, jak się okazało, prowadząc je do słynnego dr Buddy Rydell – sam prawdziwego psychopatę …

"Infiltracja" (2006), Akcja, Dramat

Absolwent szkoły policji Billy Costigan jest osadzony w gangu, kierowany przez Franka Costello. lider gangu ma swój własny człowieka w policji, tak że wszelkie próby przejęcia bandytów zawsze niepowodzeniem – mogą łatwo przejść od nalotów …

„Choć goni nas czas” (2007), komedia, przygodowy

Edvard Koul – multimilioner, Carter Chambers – mechanik. Łączy ich strasznej choroby – ostatnie stadium raka. Postanowili spełnić swoje marzenie przed śmiercią. Towarzyszy niedoli uciec ze szpitala i wysłany na podróż dookoła świata …

"Kto wie …" (2010), Romans, Komedia

Prawie wszystkie dziewczęta są plany na swoim życiu – znaleźć miły młody człowiek, aby założyć rodzinę, mieć dziecko, ale Lisa nie jest pewien, jaki rodzaj życia jej odpowiada. Ostatnio pojawiła się dwa wentylatory – i kromka sportowiec Manny George. Kogo wybrać?

Dziś, bohater naszego artykułu było Dzhek Nikolson. Najlepsze filmy z jego udziałem na zawsze pozostanie klasyków światowego kina.