147 Shares 6852 views

Gdzie jest Savik Shuster z ukraińskiej telewizji?

Przez ponad dziesięć lat życia i pracy na Ukrainie, wybitnego dziennikarza Schuster. Za nim długa droga, człowiek on w sprawy mediów doświadczonych. Realizując swoje poglądy życiowe i łącząc ten proces zarabiania pieniędzy, często zmieniane kanałów telewizyjnych na nadawanie szczególnego show z niego jak ołów. Masowa publiczność przyzwyczajona do audycji, więc czasami nie było pytanie o to, co stało się z Savik Szuster. I za każdym razem okazało się, że prowadząc nigdzie nie upadł, a teraz prowadzi program na innym kanale.

I gdzie Savik Shuster już teraz?

Krótka biografia przed przeniesieniem na Ukrainę

Shusteris Shevelis Michajłowicz urodził się w stolicy Litwy sowieckiej jesienią 1952 roku. Disaccustomed trzy semestry na Uniwersytecie w Wilnie, Wydział Lekarski. V1971 pozostało z rodzicami do Kanady. Jego ojciec był piłkarz, słynny mało, a matka pracowała jako prawnik. Pięć lat później, Schuster ukończył w Montrealu na Uniwersytecie McGill. Ale biologia nie jest tak przyciąga do młodego człowieka, jak dziennikarstwa. Wybierając karierę rekina „pióro”, publikował w wielu wiodących czasopism, a to nie jest zaskakujące. Na pokrycie wydarzeń w „gorących punktów” na samozadowolenia Zachodu jest nie tyle chce. lista wycieczki ryzykowne jest obszerna: Czad, Izrael, Palestyna, Liban, i wreszcie Afganistan. W tych latach, był odważny i ukończenie zadań „Newsweek”, „Der Spiegel” i „Libération”, często uczestniczą w rajdach przeciwko Mudżahedinów „shuravi”, trzymając w ręku aparat. Potem była stacja radiowa „Wolność”, gdzie stworzył i kierował moskiewskiego oddziału niego.

W 1996 roku przybył do Moskwy i rozpoczął swoją karierę na NTV. Po konflikcie w 2001 roku z nowym kierownictwem nadawcy to lewy wielu pracowników i Shuster nie poszedł za ich przykładem, na którym dziennikarz został zwolniony stację radiową „liberty” państwa. Dla niego nie ma to wielkiego znaczenia: prowadził kilka programów ( „Trzecia połowa”, „Hero of the Day”, „efekt”, „Wolność słowa”), a praca brakowało. Ale w 2004 roku sytuacja się zmieniła. W 2005 roku rosyjski dziennikarz telewizyjny odmówił usług. Gdzie jest Savik Shuster? Poszedłem do Ukrainy.

Ukraina

pierwsza praca Schustera w niezależnej Ukrainie nadawca ICTV, faktycznie należał do prezydenta Kuczmy. Tu był „Wolność słowa”, w przykładowym scenariuszu tym transferze i sprawia, że wszystkie późniejsze talk show. Technologia tego działania jest prosta: to jest udział przedstawiciele różnych grup społecznych (jak zadeklarowanej), ale faktycznie w sali widowni zysk z dodatkami, które są po cenach dumpingowych z różnych miast, zwracając kosztów podróży i pobytu. Program jest w pełni zgodny z wyzwań stawianych przez administrację spółki oraz części kraju. Gdzie jest Savik Shuster po opuszczeniu ICTV? Z tego samego programu, dziennikarz wkrótce włączony do „Inter” – centralny kanał Kijów.

Jeśli Juszczenki i Janukowycza

Najlepszy czas dla Schuster był w okresie prezydentury Juszczenki. Transfer „Wielkie Ukraińcy” promowana jako nowego szefa swojej ulubionej idei narodowej wyłączności. Prezydent żywo czasami osobiście zaangażowany i głosowania, w tym interaktywne, graficznie wykazały wzrost nastrojów narodowo-patriotycznej – słaby na początku – koniec transmisji. Postęp był widoczny. Pod Janukowycza, sytuacja pozostaje prawie taka sama. Pomimo zapewnień przedstawicieli obecnego rządu, czwarty prezydent Ukrainy było bynajmniej rosyjskiego agenta, a wszystkie pomysły krajowe obsługiwane, choć nie tak intensywnie jak jego poprzednik. Ale wszystko się zmienia, aw 2007 dziennikarz decyduje o otwarciu własnego kanału. Publiczność zadawane nawzajem o tym, co się stało z „Wolność” Savik Szuster, ale szybko przenieść z artysty pojawił się na kanale „Ukraina”.

późno Schuster

Znamiennym przykładem manipulacji mogą być istotne wydarzenia pod koniec 2012 roku, kiedy program został bardzo interesująca wymiana. „Dlaczego Schuster zniknął z powietrza?” – zastanawia i widzów i dziennikarzy w styczniu 2013 r. Odpowiedź Guide „First National” nie trzeba było długo czekać i wyjaśnił odrzucenia pokaz cięcia najbardziej udane odcinki pokazują, że publiczność oczywiście interesujący jasny show „Magic Circus”.

Po obaleniu Janukowycza wielu myśli, że prawdziwa wolność jest teraz dokładnie pochodzą. Ale program „Shuster LIVE» nagle zniknął gdzieś. A odpowiedź na pytanie „dlaczego Schuster zniknęła z eteru” należy oczywiście szukać w jego metodach pracy. Zazwyczaj pokazują dokładnie skierowany, ale w ostatnich latach stał się wiodącym nadużycie jak podejmowania ryzyka, jak transmisja na żywo. Nieoczekiwanych gości wypełniony interaktywne debaty treści Uwagi bardzo kontrowersyjne i czasami brzydki język, że niewielu podważa reputację show. Jest też wyjaśnienie prawnej do wydania, ale raczej odpowiedź na pytanie „dlaczego”, a nie „gone gdzie Savik Shuster”. Faktem jest, że dziś rząd ukraiński, zaniepokojony utworzenia monolitycznego informacyjnego zakresie całego kraju, wydał szereg ustaw, które ograniczają zagranicznej własności mediów. I Savik, jak wiadomo, dwa obywatelstwa – włoski i kanadyjski. Na tle intensywnej monopolizacji ukraińskich kanałów telewizyjnych istnieją pewne związki z rosyjskim połowie lat 90., aw pamięci unosić nazwisko Gusinski i Listeva. monetarne zakończyły smutny. Czy smutny odpowiedź na pytanie, co stało się z Savik Szuster?