852 Shares 8124 views

Jak nauczyć znaków? Jak szybko nauczyć się chińskich znaków?

Wiele osób waha się rozpocząć naukę języka chińskiego z powodu pisania, więc jest to skomplikowane. A jeśli chodzi o to, jak się uczyć japońskich znaków, nie warto, bo przynajmniej nie jest alfabet, to najliczniejsza na świecie nie ma ludzi w Japonii. I jest to bardzo skomplikowane zadanie. A może istnieje jakieś tajemne znaki zapamiętywania?


Na naukę języka chińskiego

W ostatnich latach gospodarka Chin gwałtownie przybiera na sile, kraj jest coraz bliżej do Zachodu, a ogólna globalizacja pozostawia swój ślad. Znajduje to odzwierciedlenie w pragnienie wiedzy i lingwistyki – wiele osób chce się uczyć chińskiego. Jednak większość z tych, którzy chcą natychmiast tracą zainteresowanie, gdy zdają sobie sprawę, jakie trudności ich czekają. Wydawałoby się, naprawdę zbyt trudne do opanowania języka, który wie więcej niż miliard ludzi?

Po pierwsze, w słowach chińskiego żadnych akcentów, są zastąpione przez dźwięki dostępne dla każdego słowa. Mandarin ma 4 (piąty i neutralny), a oni nie mogą się mylić – tak można całkowicie zmienić sens wypowiedzi.

Po drugie, jest to bohaterowie. Przy nieobecności co najmniej w pewnym alfabetycznej systemu jest przerażająca. Nie można napisać ani słowa, nawet nie wiedząc, jak się wydaje. Jest to niemożliwe, aby ją przeczytać i odgadnąć tłumaczenie, nawet jeśli jest to na twoich oczach. Jest tylko zintegrowane podejście – dlatego ten język jest tak trudne dla osób, które nie rodzą się w Chinach.

Ale są też plusy: stosunkowo prosta gramatyka, szyk wyrazów jest prosta, nie ma problemów ze składnią, elementarny interpunkcji. Ale czy te zalety zrekompensować trudności, które należy podjąć, zastanawiając się, jak zapamiętać znaki? Ale są też inne funkcje.

Historia pisanie

Pierwszym znanym sposobem głosem innym niż doustna, Chiny służył jako metody sferoidalnego. Później skrypt na podstawie piktogramów, później przekształcony hieroglify.

Część symbole są nadal wyraźnie związane z pojęciami oznaczonych przez nich. Inne znaki ewoluowały i nabyte nowoczesny wygląd na innej podstawie i pod wpływem innych czynników. Ewolucja języka chińskiego kontynuuje ten proces odbywa się, w tym kosztem reform zainicjowanych przez rząd.

Pinyin

Chińczycy są bardzo wrażliwe na temat ich kultury, a więc innowacje w języku, aby ułatwić jego zrozumienie dla cudzoziemców, zakorzenić się z wielkim trudem. Jeden z tych poważnych zmian w ostatnich dziesięcioleci stał się tak zwany pinyin – unikalny system transkrypcji na alfabet łaciński, który pozwala odczytać znak, nawet nie znając jego znaczenia. Dzięki niej wiedzieć każdy student, który zaczyna uczyć się języka, jak każdy znak pierwszy towarzyszy jej interpretację. Jednak pojawienie się Chińczyków rzeczywiście używany alfabet nie jest bliżej, Pinyin jest stosowane bardzo rzadko w moim życiu.

Wcześniejsze znaki, aby dowiedzieć się, trzeba dowiedzieć się, jak czytać i co tonu. Tu i pomóc pinyin, który daje zrozumienie, w jaki sposób powinien on brzmieć tak lub tego słowa.

hieroglify

Jedną z ostatnich zmian wprowadzonych w języku chińskim, – uproszczenie piśmie. Tak, to prawda! Wcześniej napisać wiele znaków były dużo bardziej skomplikowane niż te stosowane w języku dzisiaj. Jednak większość studentów po prostu nic do porównania, a zatem nie powinny być marnowane o tym myśleć. Każdy, kto wziął chińskiej, codziennie myśleć o tym, jak nauczyć się chińskich znaków. Odpowiedź jest skomplikowana i prosta zarazem – stale ćwiczyć.

Charakter – to nie jest literą lub słowem. Jest to raczej pojęcie lub sylaby. W tym przypadku, jedno słowo może składać się z jednego lub kilku znaków, które same w sobie nie oznacza nic. Tak zbudować badanie musi być bardzo mądry, podejście może być niepełna.

Faktem jest, że oprócz tego, co jest konieczne, aby pamiętać, jak to wygląda to ikona, trzeba także wiedzieć, jak ją napisać, choć poprawnie. Hieroglify ma bardzo surowe zasady dotyczące kolejności, w jakiej pojawiają się na papierze powinien elementy i cechy. Dlatego należy pamiętać, jak się pisze konkretne słowo, konieczne jest, aby ćwiczyć. Tak, to należy wziąć pod ręce znienawidzonego z zeszytów szkolnych. Co więcej, będą musieli dokonać przepis. Zanim pojawi się piękny musiał ślęczeć nad papierem. A tam, być może, i nie trzeba myśleć o tym, jak zapamiętać znaki – to wyjdzie sama. Najważniejsze – nie kończą.

klucze

Inną cechą języka chińskiego – obecność specjalnego systemu znaków. Nazywane są klucze, a oni wykonują bardzo ważną rolę: często określają dźwięk sylaby i słowa, i można powiedzieć jego znaczenie. Ponadto, w tym wykorzystywanie ich do tworzenia słownika języka chińskiego.

Klucz nie jest tak dużo – 214, w porównaniu do ilości znaków potrzebnych do komunikowania się swobodnie (około 5000), wydaje się zupełnie nieistotne. Rodniki, jak się je nazywa, są zazwyczaj umieszczone w górnej lub lewej stronie znaku, nie może być nawet kilka. Są one ważne, aby wiedzieć, bo to pomoże zrozumieć, w jaki sposób uczyć się kanji.

techniki

Natychmiast należy zauważyć, że badanie powinno być kompleksowe: Czytanie z notatek, pisanie, znaczenia i użycia w zdaniach. Wszystko to pomoże natychmiast zintegrować nowe koncepcje do istniejącej wiedzy o języku.

Jeszcze Przeszkodą jest tu jak nauczyć kanji. Głównym problemem jest to, że dla człowieka przyzwyczajonego do pisania alfabetycznym, są dość abstrakcyjne i nie powoduje żadnych skojarzeń. To powinno zostać poprawione poprzez podłączenie się swoją wiedzą z powyższych kluczy. Na przykład, postać dla „herbata” składa się z trzech rodników, „trawa”, „człowiek” i „drzewo”. Można skojarzyć te koncepcje z bezpośrednim tego słowa znaczeniu i znaleźć żywe skojarzenia. Pomoże to nawet ci, którzy nie mają dobrą pamięć.

Uniwersalna metoda jak szybko nauczyć się chińskich znaków, niestety, nie. Wymaga to znacznych kosztów robocizny i czasu. Oprócz metody kompleksowego postrzegania koncepcji od kilku dziesięcioleci wielu studentów, między innymi z wykorzystaniem banalną wkuwania – trwale określonych znaków, tak aby ich nie zapomnieć. W końcu każdy prób i błędów znajdzie swój własny sposób, który pomaga zabezpieczyć pisanie bez alfabetu w pamięci. Najważniejsze tutaj – wytrwałość, chiński i lenistwo są po prostu niekompatybilne. Tak więc konieczne jest, aby ciągnąć się razem, myśleć i decydować, jak uczyć się kanji.

praktyka

W każdym przypadku ważne jest, aby stale konsolidacji materiału. Wiadomo, że nie jest używany, stał się balastem i stopniowo zapomniane. To nie powinno być uczenie się powinno być aktywne. Najlepiej, aby angażować się języka chińskiego trzeba codziennie przez kilka godzin. A następnie w ciągu kilku lat będzie można ubiegać się o bezpłatną zawodnika. A jeśli po prostu chcesz nauczyć się podstaw, dzięki czemu można budować proste dialogi, wystarczy zwrócić uwagę na ich umiejętności codziennie przynajmniej na trochę. Co jeśli pewnego dnia okaże się, że nie ma potrzeby, aby myśleć bardziej o tym, jak nauczyć się chińskich znaków?