200 Shares 9547 views

Krok po kroku receptury: sałata z kapusty świeżego

W tym artykule przyjrzymy się niezwykłej receptury. Sałatka ze świeżej kapusty – doskonały pomysł na sałatkę, która łączy w sobie wszystkie najlepsze: przyjemny smak z zapaści, jasne kolory i witamin.


Aby przygotować to danie co potrzeba trochę czasu i złożoności technologii jest minimalne. Dlatego ta sałatka może być prawdziwym dobrodziejstwem dla tych, którzy dopiero uczą się gotować. Cóż, nasz szczegółowo krok po kroku receptury zrobi wszystko prawidłowo i szybko.

oferuje dania

Vinaigrette to klasyczne danie kuchni rosyjskiej i ukraińskiej. Przez wieki wielu gospodynie przygotowują się na przekąskę i przenieść ją do receptury do następnego pokolenia. Jeśli kochasz warzywa i zdają sobie sprawę z ich używania, należy spróbować niezwykłą różnorodność potraw – Sałatka z kapusty świeżej. Przepis ze zdjęciem potwierdza również, w jaki sposób elegancki i kolorowy wygląda danie.

Główną różnicą w porównaniu z podstawą sałaty jest obecność drobno posiekanej kapusty. To warzywo jest nie tylko wzbogaca skład, ale również pozwala na wykonywanie bardziej interesującą strukturę posiłkami. Zapaści, która słynie ze świeżej kapusty, pokochają wszystko.

składniki

Doświadczona gospodyni ledwo przyjść do głowy zważyć lub zmierzyć się z buraki zlewki oleju podczas gotowania sałatkę. Produkty mogą być wykonane w dowolnych ilościach, próbując utrzymać ich związek był mniej więcej taki sam.

Ale jeśli gotować to danie po raz pierwszy, nasze wskazówki będą przydatne. Musimy następujące produkty:

  • Ziemniaków; – 4 szt.
  • marchew i buraki; – 3 szt.
  • pikle lub marynowane – 3-4 sztuk. (W zależności od stopnia zasolenia i rozmiarów);
  • polpuchka cebula lub zielone cebuli;
  • Kiełki – 300 g;
  • grochu – 1 może (opcjonalnie);
  • olej roślinny (zwłaszcza domowej) – 5-7 sztuki. L.;
  • sól, cukier, ziele angielskie, sok z cytryny – do smaku.

Dodatkowe komponenty

Małe kwaśne jabłko można również ozdobić ten przepis. Sałatka z kapusty świeżej nabywa przyjemną kwasowość. Jeśli gotować go w lecie, można dodać kilka świeżych ziół.

W niniejszym wypoczynku takich sałatka może sprawić drobne dodatki, takie jak kapary, oliwki i oliwa z marynowane, solone grzyby. Wystarczy dodać niewielką liczbę elementów w stosunku do całkowitej masy i wymieszać.

Wiele umieścić w sałatka z kapusty gotowanej fasoli. Dla określonej liczby produktów będzie to samo szkło. Można gotować fasolę samemu lub skorzystać puszkach.

Advance przygotowanie

A teraz spójrz na jak zrobić vinaigrette. Przepis ze świeżej kapusty nie jest tak różny od klasycznego. W każdym razie, na początku taka sama w obu przypadkach – trzeba gotować warzywa.

Nie zapominaj, że burak musi być dość dużo czasu na przygotowania. Jeśli gotować warzywa w jednym pojemniku, trzeba będzie wyjąć marchewkę i ziemniaki, po ugotowaniu. Buraki też trzeba zostawić na patelni i kontynuować gotowanie. Nie zapomnij dodać wody jak gotowanie!

W międzyczasie, główne warzywa są gotowane, strzępić kapustę. Najlepiej użyć do tego celu specjalną tarką lub nożem. To będzie konieczne, aby sól kapusta delikatnie promyat ręka to pozwolić sok. Do czasu, gotowane buraki, kapusta wystarczającej napary.

Innym konieczne etap wstępny – przygotowanie cebuli. Że stracił smaku goryczy, ale to było pachnące, pokroić na mniejsze, zalać wrzącą wodą, dodać szczyptę soli, cukru i kwasu cytrynowego. Przykryć pojemnik i nie patrzeć pod maską dokładnie przez 15 minut. Następnie ciecz musi być osuszone i cebuli pokonania.

wykończenia

Fajne warzywa i oczyścić je. Teraz możemy przejść do następnego etapu, który polega nasz prosty przepis.

Sałatka z kapusty świeżej okazało się pięknie, gdy gotowane warzywa i ogórki pokroić w drobną kostkę.

Jeśli zdecydujesz się dodać fasolę lub groch z puszki, ciecz ze słoika należy opróżnić. Kwaśne jabłko trzeba zetrzeć.

Pozostaje wymieszać składniki i napełnić olejem. Spróbuj sałatkę, dodać sól, jeśli jest to konieczne. To może nie być konieczne, to wszystko zależy od ogórków.

Smak i kolor …

Co lubisz sałatkę? Przepis ze świeżej kapusty, gotowanie jest trochę tajemnicy, zbadano szczegółowo.

Jeśli chcesz sałatka była kolorowa, nie od razu dodać buraki. Napełnić go olejem, dokładnie wymieszać, a dopiero potem dodać jasne kostki buraków. W tym przypadku, każde warzywo zachowa swój kolor. Jeśli pierwszy wymieszać wszystkie składniki i masło dodaje się na końcu skręcić vinaigrette jasny różowy.

służyć

Zgadzam się, nie jest tak skomplikowany przepis? Sałatka z kapusty świeżej można składać jako samodzielne danie lub jako uzupełnienie do rdzenia. Jest dobrze nadaje się do dań bocznych ziemniaków, kaszy, pierogów. Przed podaniem danie mogą być ozdobione zielenią.