398 Shares 7177 views

Czym jest box tabaki i do czego służy

Tak wiele rzeczy, które były znane i znane wszystkim, jest już z użycia. Niektóre słowa je wyznaczające są zapomniane, inni pozostają w dziełach sztuki i literatury, często powodując zamieszanie wśród ludzi. Na przykład, po przeczytaniu bajkę V. Odoevskogo wszystkie dzieci poprosić o tym, co tabaki? Kim jest ta mała rzecz może być postrzegana tylko w muzeum lub prywatnych kolekcjach. Ale pół wieku temu, tabakiery były powszechne przedmiotem ludzi różnych klas. Były to proste i drogie i duże zapotrzebowanie.


Jaki jest tabakierka

W 16 wieku w Europie nie było tabaka mody. Nie każdy może tolerować dym kadzidła, a ponieważ przyniósł w tym czasie w Ameryce w dużych ilościach, znalazł inne zastosowanie. Moda dla tytoniu wąchania wprowadzone, najprawdopodobniej, Katerina Medichi. Uważa się, że został wysłany do egzotycznej rośliny do leczenia migreny. Z Francji, zwyczaj rozprzestrzenił całej Europie. A wkrótce w Rosji, okazało się, że taki tabakierkę. Po tabaki musiały być przechowywane gdzieś. I były małe pudełka z pokrywką, a następnie rozważyć znak szlachty. Zostały one wykonane z drogich materiałów i ozdobione rzeźbami i kamieni szlachetnych. Do XVIII wieku moda na noszenie tabaka rozprzestrzenianiu się w całej Europie. Osoby leczone siebie tabaki, konieczne było zgodnie z zasadami etykiety. tabakiery zaczął robić inaczej. Wkrótce, z wyjątkiem przechowywania tytoniu, stali i wykonywać inne funkcje. Każdy wiedział, co tabakierkę. Rzeczywiście, podczas gdy ta sprawa stała się znana i pożądana.

Jakie były tabaka

1. Materiały są różne, z których zostały wykonane. Zostały one wykonane ze złota, srebra, porcelany szylkretem, kory i innych substancji.

2. Każdy starał się być najpiękniejszą tabakierka. Dlatego specjalny warsztat urządzone je z rzeźbami, kamieni szlachetnych, tłoczone ornamenty i miniatur. W Rosji, znany tabakierek ozdobione widokami miast.

3. Gdyby te pola i różne kształty: w postaci skorup, owoce, zwierzęcego, koszy, koperty lub fiolek. Czasami, jeśli spojrzeć na te małe rzeczy nie da się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest tabakierka. Zdjęcia z tych pól opisuje je jako znakomite dzieła sztuki.

Dlaczego użycie tabaki

Tale autor podróż chłopiec w polu muzycznym wprowadzono nowoczesne czytniki z funkcji sprawowanych przez tych pól. Po-the-box są powszechnie stosowane, zostały one wykorzystane do innych celów, a nie tylko do przechowywania tytoniu. Wsadzili litery, małe prezenty. Z tego tabakierkę wykonany w formie pakietu mail. Kasetka pojawił się z kilku przedziałów dla fanów różnych rodzajów tytoniu. Były nawet takie, które mają zaślepki po obu stronach, na przykład w leczeniu znajomy tańszy tytoń. I na początku XIX wieku, zostały rozszerzone muzyczny tabaki – trumnę, w której muzyka odtwarzana po otwarciu pokrywy. Często tabaki dał siebie, było to oznaką grzeczności i dobrych manier.

Historia Odoevskogo „miasto w tabakierkę”

Praca ta stała się bardzo popularna w czasie i został wysoko oceniony przez krytykę. Nawet teraz, bajki czytać z zainteresowaniem i jest zawarte w programie nauczania. Dzięki niej, dzisiejsze dzieci wiedzą co to tabakierkę. A jednocześnie dziełem młodych czytelników zna nie tylko z samego obiektu, ale z mechaniką, bo tabakierka była muzyka. Dlatego autor nie skupia się na podstawowych funkcji przedmiotu. Jest ważne, aby wprowadzić dzieci do urządzenia tego mechanizmu. Dlatego historia „Miasto w tabakierkę” pozostaje tak popularne od ponad stu lat.