451 Shares 7264 views

Silnik prądu stałego – i bezszczotkowy ucieleśnieniem collectron

samochody elektryczne można podzielić na dwa rodzaje zgodnie z ich przeznaczeniem: generator i silnik prądu stałego. Co ciekawe, pracują prawie identycznie. Jedyną różnicą jest to, że generator zamienia energię mechaniczną wirnika pola magnetycznego wytwarzanego przez uzwojenie stojana W silnika elektrycznego i – przeciwnie (przetwarza energię elektryczną w energię obrotową, to znaczy mechaniczne).


Silnik prądu stałego posiadają armaturę z rowkami w swoich ułożonych przewodów w ich budowie. Drugim głównym elementem tego urządzenia jest jego uzwojenie stojana i wzbudzenia z wieloma Polakami. Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta. Przechodząc przez góry drutu twornika prądu stałego w różnych kierunkach (jedna strona „nas”, a drugi „na nas”). Według znanej reguły lewej, te przewody, które są na szczycie, zostanie wypchnięty z pola magnetycznego stojana stworzony przez lewicę i przewodem umieszczonym w dolnej części armatury zostanie przesunięty w prawo.

Ponieważ przewody miedziane układane w rowkach, siła uderzenia zostanie przeniesiona do kotwicy i obracać go.

Gdy jedna część provernetsya dyrygent i stanąć naprzeciwko południowego bieguna stojana, aby rozpocząć operację hamowania (start przewód wciśnięty do lewej strony). Aby zapobiec tego procesu jest to konieczne, aby zmienić kierunek prądu w przewodzie. W tym celu tzw kolektora i silnik z zasadą działania jest nazywany komutator silnika DC.

IT uzwojenia armatura przekazuje moment obrotowy na wale silnika, a jeden – w ruch niezbędny sprzęt elektryczny. Należy zauważyć, że cała zasada tego urządzenia opiera się na odwróceniu DC w łańcuchu kotwicy.

Jednak nie jest bezszczotkowym silnikiem prądu stałego. W przeciwieństwie do kolektora, nie ma swojego urządzenia w szczotki, które stwarzają dodatkowe zagrożenia w czasie pracy silnika (szczotki ocierają wirnika obracającego się i może generować iskry, które mogą zapalić słabo zaizolowane części maszyn elektrycznych).

silnik dc bez kolektora posiada w swoich łożyskach projektowych i specjalnych sterowników programowanych, aby zapewnić wszystkie procesy przełączania wewnątrz silnika. Ponadto, ma microactuators o wysokiej precyzji pozycjonowania.

Dlatego takie urządzenie będzie kosztować znacznie więcej niż konwencjonalnych silników szczotkowych DC. Jednak zastosowanie takiego silnika jest całkowicie uzasadnione: aby zwiększyć jego trwałość, niezawodność, bezpieczeństwo. Znacznie wyższe i wydajność (COP) i odporność na przeciążenia.

W przeciwieństwie do komutatora silnika prądu stałego, które skutecznie aktualizujesz zaniechaną modelu bezszczotkowy jest stale aktualizowana. Na przykład, całkiem niedawno opracowany bezdotykowe trójfazowy silnik prądu stałego bez kolektora.