368 Shares 1566 views

Karmienie piersią: tak czy nie?

Otaczający stosunek do tak delikatnej jak proces karmienia piersią, niejednoznaczne. Ktoś uważa, że konieczne jest, aby karmić piersią tak długo, jak to możliwe, ponieważ jest to bardzo ważne dla dziecka. Ale wielu ludzi, niestety, wierzy, że karmienie piersią – relikt przeszłości. Która teoria przylegają zdecydować, oczywiście, do ciebie, ale nie spiesz się być prowadzone na stereotypach, akceptowane społecznie.

Nasze babcie były karmione piersią przez długi czas, to również efekt antykoncepcyjny. Wiadomym jest, że owulacja występuje w karmieniu piersią znacznie rzadziej. Ale piersią w ubiegłym wieku było wziąć drugie miejsce. Doszło do absurdu. Kobieta została uznana za „koń pociągowy” w rzeczywistości, a oficjalnie brzmiało „równe toaletowego”. Ale istota nie uległa zmianie. I z tego powodu rzekomej równości kobiet spadają do dekretu z jednego miesiąca. Wystarczy pomyśleć o tym rysunku – z okruchów mógłby siedzieć tylko miesiąc po urodzeniu. Może istnieć pełna piersią w takich warunkach? Oczywiście, że nie.
Niestety, ten stereotyp jest silna. Niemal cała 20. wieku był slogan, że kobieta powinna działać. Nic więc dziwnego, a teraz wielu z nich padło ofiarą tych uprzedzeń i zaprzeczyć długi (ich zdaniem) karmienia piersią.

Ale spójrzmy bezstronnie. Czy to konieczne? Jakie są jego zalety i czy mieszankach dla niemowląt do zastępować mleko z piersi?

Fakt, że duża liczba przeciwciał w mleku matki, które chronią dziecko przed infekcjami. A ich liczba nie jest ograniczona (ponownie, według stereotypów) po upływie roku. Nawet jeśli kobieta karmi 2-3 lat, mleko staje się mniej użyteczne. Inną rzeczą jest to, że od 6 miesięcy czasu na wprowadzenie pokarmów stałych, ale całkowicie zrezygnować mleko matki nie jest konieczne. Preparat dla niemowląt, które nie daje.

Nawiasem mówiąc, nie tylko przeciwciała i witaminy daje mleko z piersi dziecko. W tym delikatnym procesie rodzi się wyśmienitą duchową więź między matką a dzieckiem. Dzieci karmione piersią są cichsze, są one łatwiejsze do przystosowania się do zespołu. To nie ma znaczenia, chodzi o przedszkola lub o szkole. Dziecko czuje potrzebę dla matki i realizuje swoją jedność z nim.

Ale są też przypadki: nie ma piersi -feeding, ból piersi daje o sobie znać. Co to jest? Jeśli tak się stanie, to znaczy, że trzeba zmienić swoją codzienną rutynę i karmienia. Być może nie są zlać czy maluch ssie nierównomiernie. Na przykład, wolą trzymać prawą rękę i dać odpowiednio prawej piersi.

Niezwykle trudne piersią podczas zapalenia sutka. Piersi nie jest po prostu zmiana w tkance piersi, która jest obarczona tworzenia uszczelek, często bolesne węzły pod całością palpacyjnie. Choroba ta jest ryzyko, że działa albo … albo tworzy obrzęk różnego rodzaju, nawet złośliwe. Dlatego w każdym przypadku konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na to. Jeśli mieli ten problem przed ciążą, okres karmienia piersią jest szczególnie ważne, ponieważ badań wielu naukowców, pomaga pozbyć się tej choroby.

Douches wielki wpływ na produkcję mleka i pomaga odkrycie kanałów mlecznych. Raz na dobę przez 10-15 minut, łącząc zimnego (chłodzenie) i gorącej wody. Konieczne jest, aby zakończyć zimną wodą.

A my spieszę rozwiać jeden mit. Wielu wierzy, że zajście w ciążę, karmienie piersią, jest praktycznie niemożliwe. W istocie, możliwość wyobrazić zmniejsza się hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka, hamuje owulację. Ale ta metoda ochrony, jeśli to można nazwać, jest bardzo zawodny. I według statystyk prawie jedna trzecia kobiet, nawet w przypadku braku owulacji, ciąży lub mają zdolność do zajścia w ciążę, nawet piersią. Jest zbyt wiele liczyć karmienia piersią najlepszy sposób ochrony przed kolejnej ciąży.

Ale bądź co bądź, nie dają się karmić piersią, jeśli chcesz być bliżej dziecka.