441 Shares 1652 views

Zapalenie pęcherza – objawy i leczenie.

Jeśli przyjdziesz do lekarza i wyjaśnić swoje objawy, usłyszysz od niego w odpowiedzi, że diagnoza – zapalenie pęcherza, oznacza to, że błona śluzowa swoim pęcherzem jest stan zapalny. W głowie pewnie myślał, że składa się z dwóch wyrażeń: zapalenie pęcherza leczenie. Ale nie spiesz się do leczenia, bo trzeba najpierw zrozumieć, że to zapalenie pęcherza i w jakiej formie to tylko ty.

Najczęściej ten typ choroby mają tendencję do kobiet, ponieważ ich hormonalnych i cech anatomicznych ciała. Ale dla ludzi to zazwyczaj w wyniku jakichkolwiek chorób zapalnych układu dróg moczowych. Te stany zapalne są gruczolaka prostaty, gruczołu krokowego, i tym podobne.

Zapalenie pęcherza moczowego jest głównym (występuje w zdrowym ciele) i wtórne (z powodu choroby). A już w trakcie, jak powstaje choroba może ustalić, co postać choroby, ostre lub przewlekłe. Zapalenie pęcherza jest również non-bakteryjne i bakteryjne. Pierwszy typ zawiera zakaźnego zapalenia pęcherza niebakteryjne (wirusowe, chlamydiami, gruźlica, grzybów). A także nie zakaźne zapalenie pęcherza (chemicznych, promieniowania i autoimmunologicznych nadwrażliwości); śródmiąższowe (przyczyna nieznana).

Typowe objawy takich chorób jak zapalenie pęcherza moczowego to:

  • ból przy oddawaniu moczu ;
  • bardzo częste parcie na mocz;
  • rzadko krew w moczu;
  • ból brzucha (podczas zaostrzenia).

Objawy przewlekłego zapalenia pęcherza są takie same, ale są mniej wyraźne.

Ostre i przewlekłe zapalenie pęcherza, takich jak objawy:

  • częste oddawanie moczu w małych porcjach;
  • kurcze, ból, pieczenie w moczowodzie w trakcie i po oddaniu moczu i podbrzuszu;
  • uczucie niewystarczające opróżniania pęcherza;
  • z silną potrzebę możliwe nawet epizodów nietrzymania moczu (zewnętrzny zwieracz jest oznaką stanu zapalnego);
  • Mocz jest mętny, możliwe zaciemnienie i pojawienie się krwi;
  • czasami możliwe jest podwyższenie temperatury ciała.

Teraz po tym jak dowiedział się kilka informacji na temat choroby, zapalenie pęcherza moczowego, może przystąpić do kwestii leczenia. Leczenie każdej choroby jest lepiej zacząć na samym początku nie wyjątek i zapalenie pęcherza moczowego, w leczeniu których dom nie jest zalecane. Po tym wszystkim, lekarz musi określić stopień choroby, rodzaju i kształtu przepływu. Dodatkowo, przed podaniem konieczne jest, aby przejść testy, po czym ewentualne dalsze badania narządów płciowych. Kiedy przychodzi do takich chorób jak zapalenie pęcherza, leczenie jest zawsze dobierana indywidualnie. I zwykle jest stosowanie skomplikowanych technik, z uwzględnieniem przyczyn i charakteru choroby. W identyfikacji zakażenia narządów płciowych w chorobie zapalenia pęcherza, obróbkę prowadzi się jednocześnie w szeregu chorób.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego:

W ostrych choroby określa konkretnych leków i określa reszty złoża. Należy również pić dużo płynów i unikać słonych i pikantnych potraw, sosy, przyprawy, konserwy. Zaleca się jeść owoców i warzyw żywności, jak również całą galaretkę.

W przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego, należy najpierw ustalić przyczyny, które spowodowały zapalenie. W tym przypadku leczenie – jest przywrócenie urodynamicznych i eliminacja ognisk reinfekcji z usuwania kamieni moczowych. A także przeprowadzać leczenie przeciwbakteryjne, ale dopiero po specjalnie wyznaczonego badań. Ale UHF przepisane do poprawy zaopatrzenia w ścianach pęcherza z krwią, dokładnie jak również inductothermy i błoto aplikacje.

Jeśli leczenie lekiem jest nieskuteczne, interwencja chirurgiczna – zwiększenie objętości lub usuwania pęcherzyka. Chirurgiczne leczenie zapalenia pęcherza jest niezwykle rzadkie, a to jest zwykle konsekwencją zaniedbania choroby. Dlatego zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem pierwszego pojawienia się powyższych objawów.