143 Shares 5979 views

Endocervicosis: co to jest? Przyczyny, objawy i leczenie choroby

Erozja szyjki macicy – to dość powszechny problem w obliczu głównie starsze kobiety. W związku z tym pytanie, dlaczego nie ma endocervicosis co to jest i jakie są jej objawy są bardzo istotne. Wiadomo, że pewne formy choroby są traktowane jako warunek przedrakowych.

Endocervicosis: co to jest?

Endocervicosis – choroba, która towarzyszy zmianie szyjki macicy tkanek nabłonkowych. W niektórych przypadkach może to być zaobserwowane naruszenie integralności błony szyjki. W tym samym czasie, nie jest postępującą endocervicosis aktywnego tworzenia nowych konstrukcji gruczołowe, jak również transformacja pryzmatycznego warstwy nabłonka płaskie, wielowarstwowe. Jest to forma choroby jest uważany za najbardziej niebezpieczne i często jest warunkiem koniecznym do rozwoju nowotworów.

Endocervicosis: co to jest i dlaczego nie?

Przede wszystkim warto zauważyć, że najczęściej powodują zmiany w tkance szyjki macicy są infekcje, w tym tych, które są przenoszone drogą płciową. Endocervicitis często rozwija się na tle wewnętrznej uszkodzenia narządów płciowych, które mogą wystąpić podczas operacji ginekologicznych lub nieprawidłowo używany, kilka chemicznych środków antykoncepcyjnych i barierowych. W niektórych przypadkach winowajcą źle prowadzone douching.

Czynnikami ryzyka są również akceptowane, aby zmniejszyć obrony immunologicznej. Choroba dotyka dziewczęta czasami zbyt wcześnie, aby miał stosunek seksualny. Z drugiej strony, prawie każdy zapalną chorobą narządów miednicy zwiększa ryzyko erozji. Ponadto, aby liście przyczyn należą choroby układu hormonalnego, ponieważ zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do zmian w tkankach szyjki.

Endocervicosis: co to jest i jakie objawy towarzyszą?

We wczesnych stadiach erozji jest często bezobjawowy – Zmiany zauważone przez przypadek podczas rutynowego egzaminu miednicy. Ale są pewne cechy charakterystyczne jak zmian tkankowych.

W pierwszej kolejności są dokuczliwe bóle brzucha. Niektóre kobiety skarżą się także swędzenie zewnętrznych narządów płciowych. Dość często, akt seksualny towarzyszy uwolnienie niewielkiej ilości krwi. Z dalszej progresji choroby zaczynają się wyłaniać z pochwy ropą. Widząc w podobnych objawów, należy skonsultować się z ginekologiem.

Endocervicosis: leczenie

Oczywiście, najpierw trzeba przeprowadzić badanie ginekologiczne. Zwykle towarzyszy obrzęk i zaczerwienienie erozji szyjki macicy. Jeśli podejrzewasz, że postępujące postać choroby wymaga badań laboratoryjnych próbek tkanek w celu potwierdzenia braku złośliwości. We wszystkich przypadkach diagnoza „endocervicosis” może być tylko lekarzem, więc nie samoleczenia.

Najbardziej powszechnie stosuje się w leczeniu metodą diathermocoagulation – podczas procedury dotknięte obszary szyjki sear, wpływając na ich wysokie temperatury. Jednak metoda ta nie nadaje się do leczenia kobiet, które nie były w ciąży, jak wynika z procedury zmniejsza elastyczność włókien mięśniowych, co może powodować problemy w przyszłości.

Ponadto, w celu usunięcia chorych odcinków ciekły azot, który po wystawieniu na „Pacjenci” tkanka zniszczone. Najbezpieczniej jest laserowym leczeniu erozję, która daje dokładniejsze wyniki i zmniejsza ryzyko krwawienia. W każdym razie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy kobieta jest zabronione uprawiać seks.