658 Shares 9383 views

Niebezpieczeństwo porodów domowych: kobieta opracowany rzadką infekcję bakteryjną po porodzie

Kobieta w Stanach Zjednoczonych otrzymał tężcowi infekcję bakteryjną po porodzie w domu, według nowego raportu Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.


Co się stało?

30-letnia kobieta, członek społeczności Amiszów w Kentucky doznał poród domowy w czerwcu 2016 roku, zgodnie z raportem. Pomogła kobietę, nie posiadające licencję na świadczenie opieki zdrowotnej, z tej samej społeczności. Dziecko było w pośladkowych pośladki (przód) przed porodem, ale kobieta nie otrzymuje żadnego zranienia i nie cierpią z powodu innych powikłań, zgodnie z raportem.

Niemniej jednak, dziewięć dni po porodzie, zaczęła odczuwać ból w szyi i drętwienie twarzy. Jej objawy pogorszyły się w ciągu najbliższych 24 godzin – szyja i szczęka stała się twarda i miała trudności z połykaniem i oddychaniem, stwierdza raport.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano – tężcowi. Jest infekcji spowodowanych przez bakterie Clostridium tetani. bakterie te wytwarzają toksyny, które mogą wywoływać skurcze mięśni, w szczególności w dolnej szczęki oraz drgawki całego ciała.

rzadką chorobą

Tężec – jest to bardzo rzadkie zakażenie w Stanach Zjednoczonych. W roku rejestrowane nie więcej niż 30 przypadków tej choroby, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention. I przypadków położniczych tężcowi występujący podczas ciąży lub w ciągu sześciu tygodni po urodzeniu, nawet bardziej rzadkie. Według raportu, nie stwierdzono przypadków tężca położniczego opisywano od 1972 do 2008 roku.

Wcześniej w tym zakażenie było bardziej powszechne. Zgłoszone przypadki tężca w Stanach Zjednoczonych spadła o 95 procent od 1947 roku, kiedy Stany Zjednoczone zaczęły ich śledzenia. Spadek ten wynika w szczególności wprowadzenie szczepionki przeciw tężcowi. Prawie każda osoba, która jeszcze dzisiaj do czynienia z chorobą w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie otrzymała szczepionki.

opieki zdrowotnej

Kobieta, o której mowa w raporcie, również nigdy nie otrzymał szczepień przeciwko tej chorobie. W leczeniu lekiem, które mogą neutralizować toksyny uwalniane przez bakterie, jeśli nie jest to związane z tkankami nerwowymi, zgodnie z Mayo Clinic.

Kobieta doznała napadów i była w potrzebie pomocy medycznej oddychać. Ale po miesiącu w szpitalu wyzdrowiała na tyle, aby powrócić do domu, stwierdza raport.

Lekarze pracujący z nim, zaleca się, że noworodek otrzymał także leki w przypadku, gdy infekcja jest przekazywane mu przez matkę podczas porodu, ale rodzina odrzuciła leczenie zapobiegawcze, zgodnie z raportem. Dziecko badane pod kątem oznak zakażenia, ale nie zaobserwowano żadnych problemów.

„Przypadek ten podkreśla znaczenie szczepień tężcowi dla wszystkich ludzi” – napisali naukowcy w swoim raporcie.

Problemy ze szczepieniem

Ludzie ze społeczności Amiszów, co do zasady, nie ma powodu, aby nie religijne zrobić szczepienia, ale zwykle po prostu nie dostać profilaktycznej opieki zdrowotnej, czytamy w raporcie.

Aby poprawić ceny szczepień w społeczności Amiszów, członkowie lokalnego departamentu zdrowia złożył wizyty w każdej rodziny, aby wyjaśnić korzyści szczepień. Byli w stanie zaszczepić 47 osób lub 12 procent członków społeczności, stosując szczepionkę Tdap, co zapobiega tężec, błonicę i krztusiec lub szczepionki Td, która chroni przeciw tężcowi i błonicy.

Jednakże, ponieważ żadna z zaszczepionych członków wspólnoty nie zgadzają się, aby otrzymać kolejne zastrzyki. Mówią, że nie ma potrzeby ciągłego szczepienia. Lokalne władze zdrowotne planuje przeprowadzenie dodatkowych działań alternatywnych w tym kierunku.

Kiedy szczepić

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób zaleca, aby dzieci otrzymują pięć dawek szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, a następnie powtórzyć zastrzyk nastolatek. Zalecane jest, aby dorośli otrzymali zastrzyki kontroli co 10 lat. Ponadto, kobiety w ciąży powinny być szczepione w trzecim trymestrze ciąży, gdzieś między 27 a 36. tygodni.