336 Shares 4382 views

Dowiedz się, jak odzwyczaić kociaka gryzienie i drapanie

kocięta edukacja ma ogromne znaczenie dla tych, którzy przyjęli do swojego domu furry znajomego. Jednak do tego uroczego stworzenia idealnie pasuje do twojego życia, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. W szczególności, nie jest zbędny do poznania, jak odzwyczaić kociaka do gryzienia i zarysowania.


Przede wszystkim należy pamiętać, że podobne zachowanie kotów zawsze ma obiektywne powody. Spójrzmy na niektóre z tych powodów, a jednocześnie dowiedzieć się, jak uniknąć takiego zachowania agresywne. Tak więc właściciele mogą uniknąć konieczności podjęcia drastycznych środków przeciwko ulubionych.

Powód pierwszy: Zwierzę odczuwa dyskomfort lub ból, i może być ranny. Jest to najbardziej oczywisty powód, a jeżeli kot staje się agresywny bez oczywistej widocznego powodu, to może on jest chory. Należy skontaktować się z lekarzem weterynarii niezwłocznie wizytę dopiero później.

Powód drugi: Ta agresja może być spowodowana strachem. Kot elementarny wyzwalane instynktu samozachowawczego. Kotek po prostu broni się i nie chce cię skrzywdzić. Jak odzwyczaić kociaka gryzienie i drapanie w tym przypadku? Bądź pewny, że jak tylko przyczyna strachu zniknie, będzie automatycznie rozwiązać problem. Kotek uspokaja i wszystko wróci do normy.

Powód trzeci: Ustaw instynkt terytorialny. Niektóre kocięta mogą być wzbudzane przez pojawienie się w okolicy ich zamieszkania obcych kotów. Kociak czuje dziwną istotę i instynktu – atak nazywa się automatycznie. W tym przypadku takiego ataku, ze względu na niedostępność terenu naruszającego jest przekazywany do Ciebie.

Kot nie chce cię skrzywdzić. Pamiętaj, że jest to przede wszystkim zwierzęciem, które reaguje automatycznie na nieodłączne charakteru programu. Tak, jak odzwyczaić kęs kotek i zadrapania, gdyby miał taką gwałtowną reakcję na koty ulicy? W tym przypadku, może po prostu chcesz zablokować opinię kotek. Na przykład, zaveste ich okien. Sprzedajemy również specjalne spraye zawierające substancje kojące kota i zabezpieczyć psa przed stresem.

Powód czwarty: kot może ugryźć lub zarysowania podczas gry. Nie będzie powtarzany więcej niż przypomnienie o tym, że kotek nie chce cię skrzywdzić. Najprawdopodobniej kotek tylko nie uczono, że jest to niemożliwe do zrobienia. Jednak czwarty powód, być może najbardziej powszechne.

Tak, jak odzwyczaić kęs kotek i zarysowania w trakcie gry? Co Działania edukacyjne powinny być prowadzone ze swoim zwierzakiem?

Aby zacząć korzystać z pierwszych dni pobytu zwierzęcia w domu powinno dać mu znać, że Twoje dłonie i stopy nie są zabawki. Zachęcić kota bawić się zabawkami. Jak to się robi? Bardzo proste! Zamiast rąk i nóg, zawsze używać specjalnych zabawek. W tym przypadku kot nie będzie postrzegany jako odpowiedni dla gryzienie część obiektu o swoje ciało.

Należy zwrócić uwagę na gości przybywających do ciebie ludzi. Być może już zauważyłeś, jak ktoś z Twoich znajomych jest drażni kota, przenoszenie lub pstryknął palcami przed jego pyskiem? Takie działania powinny być zabezpieczone tak, ponieważ zwierzę, aby było jasne, że ręka zabawki i może ugryźć.

Oto kilka wskazówek, jak odzwyczaić gryzienie kotek: Aby przybliżyć się do zwierzęcia palcami, należy użyć specjalnego rodzaju pręta zabawka rybackiej. Okresowo pozwolić kotek złapać zdobycz. Po kotek zdobył zaimprowizowany polowania, powinien mieć wysokobiałkowy traktując IX.

W ten sposób spełnił swoje podstawowe instynkty: Polowanie, regenerowany procesu gry, potrzeba jedzenia w postaci ciągu kolejnych posiłków gier, pielęgnacji ciała i snu. Jak widać, szybkiemu kocięta Hodowla następnie zaoszczędzić od problemów z ich zawartością i dostarczy wiele zabawy.