788 Shares 8204 views

Chiński TRIONIKS. Pelodiscus: treść

Chiński TRIONIKS jest jednym z najbardziej znanych okazów żółwi miękkim ciele. Ten mały słodkowodne stwór ceniących terrumnisty za jego piękne widoki. Far amfibia nie wymaga szczególnych warunków pielęgnacji. Większość błędów życia znajduje się pod wodą (może tam pozostać przez okres do 15 godzin). Jest on w stanie wdychać tlenu zarówno z wodą i z powietrza.


W środowisku naturalnym TRIONIKS mieszka w jeziorach, rzekach i zbiornikach, gdzie warunki panujące – opadający brzeg, słaby prąd i piaszczyste dno. Działania żółwia jest widoczna w nocy i we dnie spoczywa. To jest chińska jednostka posiada doskonałą odpowiedź szybki – szybko porusza się w wodzie i na lądzie. I dlatego w dziki jest bardzo trudno złapać.

opis

Podobnie jak wszystkie żółwie, chiński Far TRIONIKS powłoka ma kształt owalny w długim 30-40 cm, ale w przeciwieństwie do innych form nie jest tak trudne, ponieważ nie istnieją żadne twarde płytki rogowe. Kolor powłoki tych płazów brunatno-zielonej, o małych drobnych żółtymi plamami, dolna część koloru ciała piasku głowicy małej wielkości.

Oczy czaszki jest lekko wypukła, są w różnych kolorach. Od wyłożyć cienką wydłużone szyi. W porównaniu z kobietami w męskim rośnie długie paski ogona (lata). U kobiet, pozostaje trochę krótki. Każdy TRIONIKS kończyna ma pięć palców. Jedną z cech odkrytym rodzaj żółwia jest bagażnik z nozdrzy. Mogą nawet zmusić go do ogona. Amfibia waży nie więcej niż 4 kg.

TRIONIKS siedlisko

Żółwie tego gatunku żyją w Tajwanie, Japonii, na wyspie Hainan, w północno-wschodnich Chinach, Korei i Wietnamie. Na hawajskiej wyspie osobników prawdopodobnie przyniósł żeglarzy, którzy wykorzystywali je jako pokarm. Rosyjski żółw zastosowania do Republiki Południowej Amur i Primorye.

Chiński TRIONIKS mieszka w małych i dużych rzek i jezior na mulistym dnie. Wybrzeże powinny być pochyłe, z silnym roślinności. Na wybrzeżu, żółwie pełzać do wygrzewania się na słońcu, a woda chroni je przed niebezpieczeństwami, i nie są karmione. Na jesieni tych stworzeń nory w błocie, gdzie spędzić całą zimę, a są one obudziły maju-czerwcu.

styl życia

Wybrany jest wystarczająco ogrzała zbiorników z piaszczystym dnie i rzadkich roślin. Nie można tolerować rzek o szybkim prądzie. Wielki upał Far żółw chowa się w mokrym piasku lub idzie do wody. W przypadku zagrożenia, płazy pojawiają się natychmiast upolzet w dolnej błoto. Te wspaniałe istoty można ogrzewać nie tylko banki, ale również do kopania w ziemi na brzegu w pobliżu linii wodnej. W razie potrzeby, one wykopane i znikają w głąb.

Istnienie podwodny

Większość czasu chińska TRIONIKS spędza w wodzie, wspaniałe nurkowania, pływa. Część żółwia tlenu dostosowuje się do wody za pomocą gardła oddychania. Gardle płazy mają grono kosmkowych narośli śluzowa pokryta masą naczyń krwionośnych, a tu jest połykanie powietrza bezpośrednio z cieczy. Chiński żółw podwodny otwiera usta do cieczy przemywa włosy w krtani. Sprzątaczka woda w rzece, tym mniej otwarte usta pogrążyła się ona TRIONIKS.

Pelodiscus może ciągnąć wydłużoną szyjkę z dala, aby oddychać powietrzem. To daje jej możliwość nie wypływają na powierzchnię i do pozostania niepozorny drapieżników – pokaz trąba stojącej wody. Pomimo tego przystosowania do życia wodnego, płazy są w stanie działać dobrze na ziemi. W szczególności młodzi szybko przenieść TRIONIKS. Zdjęcia żółwi są wymienione poniżej.

może ugryźć

Złapać żółwia zachowuje się bardzo wrogo, próbując chwycić go za rękę, a jego bardzo długa szyja pozwala na dotarcie do tylnego siedzenia pancerza. Gryzie nawet maleńkie żółwie mogą być bardzo bolesne, duże okazy mogą wyrządzić całkiem poważnie rannych ostrymi zębami napalone szczęki.

kanały

Chiński TRIONIKS są drapieżnikami i jeść robaki, ryby, owady, płazy, mięczaki i skorupiaki. Oczekiwanie na zasadzkę zdobycz, ukrywając się w błocie lub piasku i chwycić ofiarą zbliżył gwałtowny ruch głowy. Większość aktywności jedzenie widział w nocy lub o zmierzchu. W tym okresie, chińskie TRIONIKS nie ukrywa się w oczekiwania i może aktywnie polować intensywnie geodezyjne jego terytorium i poszukiwania pokarmu na dnie jeziora. Jeśli złapiesz rybę dużych rozmiarów, to natychmiast żółw nie połknąć, a pierwsze odgryza głowy.

reprodukcja

Dojrzewanie rozpoczyna się żółwi z szóstego roku życia. kolego one od marca do kwietnia, a jajo leżał już w maju i do końca sierpnia. W szczególności ich działania aktywnie od połowy czerwca. TRIONIKS kopie owalny otwór o głębokości 15-20 cm i średnicy 8-10 cm w odległości od wody w 10-35 m, trawy, który ją pokrywa. Leżeli jaja w gnieździe razem lub w serii 2-3. Kobiety leżał od 20 do 70 jaj 2-3 razy w ciągu okresu letniego. Jaja pokryte białej powłoce, mają owalny kształt o średnicy 17-23 mm, i o masie 5 g trwania wydzielania w temperaturze 28-30 stopni wynosi 40-60 dni. Rozmiary nowo narodzone istoty – około 30 mm. Zdjęcia żółwi są wymienione poniżej.

Chiński żółw w domu

Takie płazy telefony najlepiej jest trzymać w dużym akwarium, a najlepiej z pokrywą, jak żółwie często uciec. Wyspa z ziemią one potrzebne tylko w celu złożenia jaj. Sami TRIONIKS to prawie nigdy nie wspinać.

Żyjących w żółwia akwaterrarium muszą równomierną temperaturę wody 20-26 stopni. Są wrażliwe na działanie promieni słonecznych i wysokiej temperatury powietrza. Grassroots piasek lub małe rasy, które powinny być obecne w akwarium, grając rolę amfibii ratującej życie schronienia.

Glebę zmniejsza również niechęć. . Warstwa Wysokość – 10-15 cm żółw chiński TRIONIKS w ciągu dnia z wody skrada się rzadko, ale uwielbia wygrzewać się na słońcu, trzymając się z jej pyska. akwaterrarium Skala musi wynosić co najmniej 60 litrów, wszystko zależy od wielkości amfibii. Jasne oświetlenie to denerwujące.

Napowietrzanie w zbiorniku pelodiscus konieczne, ponieważ oddycha powietrzem nie tylko normalne, ale również taki, który rozpuszcza się w wodzie. Oddycha tym powietrzem za pomocą specjalnych włosków głęboko w gardle. Umożliwia TRIONIKS długo pod wodą.

Z nikim się dostać na

Chiński TRIONIKS uważane drapieżnikami i pustelnicy. Nie powinny być trzymane z innymi nekormovymi zwierząt, ponieważ mogą one rozpocząć konflikt między ludźmi, co doprowadzi do poważnych konsekwencji z poważnymi obrażeniami, utrata kończyn, a nawet śmierć. Nadanie żywności wyłącznie żółwia należy odizolować od innych stworzeń.

jak radzić sobie

Komunikować się z osobników dorosłych powinna być tylko w specjalnych rękawicach. Muszą podjąć wyłącznie tylną skorupę siedzenia. Mają elastyczne i wydłużoną szyjkę, która jest dobrze wysklepione, a to przewiduje zaradności zgryz żółwia.

Jeśli TRIONIKS nadal zadane rany, to w żaden sposób nie można go odłożyć. Po prostu najlepszy żółw kropla w akwarium, a ona natychmiast odpiąć. Były przypadki, gdy amfibia nie chce puścić jego ręki, trzeba było otworzyć szczęki dodatkowego sovochkom żelaza, wbijając go do boku.

Starsze osoby, które znajdują się w niewoli, zachowują swój gniew i dzikość, ale młody żółw łatwo przyzwyczaić się do jedzenia z ręki, choć innego wrogiego też.

W Japonii i Chinach TRIONIKS złapać i jeść ich mięso jest bardzo cenione. Najczęściej płazy zostały złowione w więzieniu lub przynęty. jaja żółwia nadają się również do żywności. Istnieją nawet niektóre japońskie klasztory, które zawierają Far stworzeń w jeziorach jak święte zwierzę. The Red Book również trafić chińskich TRIONIKS żółwia. kopia Cena w krajach wschodnich jest niska – około 10 $.

Suszenie jest bardzo szkodliwe dla płazów. Maksymalna może on pozostać na ziemi nie więcej niż dwie godziny.

Co do karmienia

Pod względem żywnościowym trioniky dość mało wymagająca i Jedz różnorodne żywności dla zwierząt. Młode istoty mogą być zasilane:

 • owady (robaki mąka, karaluchy, świerszcze);
 • bloodworm;
 • gammarus;
 • małe ryby akwarium;
 • Daphne major;
 • koretra;
 • dżdżownice.

żółwie dorosłych chętnie jedzą:

 • krewetki;
 • kalmary;
 • ślimaki;
 • skorupiaków;
 • morskich i małych ryb słodkowodnych;
 • (Wątroby i serca) produktów ubocznych;
 • szczeniąt;
 • myszy;
 • żaby;
 • Kawałki mięsa;
 • kurczaki.

Tylko czasami TRIONIKS może jeść pokarmów roślinnych: banany, sałata i kapusta. Od czasu do czasu z żywnością są konieczne do udzielenia żółwie witamin i suplementów mineralnych.