745 Shares 1181 views

Husky z różnych oczy: charakterystyczny dla rasy lub małżeństwa?

Husky – jest to jeden z najbardziej modnych i drogich ras psów dzisiaj. Mieć takie zwierzę nie może stać. Zwierzęta nie tylko wyróżnia się dużym rozmiarze, ale wymagają stałej uwagi i szereg długich spacerów. Poza te psy zaangażować podziwu spojrzenia przechodniów i powodować im wiele pytań. Na przykład, niektórzy próbują dowiedzieć się, jak często urodzonego husky innymi oczami?


standardy rasy

Często można spotkać się z twierdzeniem, że Huskies – rasy dla romantyków i indywidualistów. I rzeczywiście, dane pies zawsze rozpoznawalny, ale spełniać dwa absolutnie identycznych osobników jest niemożliwe, nawet wśród bliskich krewnych. Husky zmieniać w zależności od koloru płaszcza (od jasnobrązowych odcienie czerni). Ponadto, każde zwierzę ma swój niepowtarzalny „maski” na twarzy. Dla tej rasy charakteryzują się szerokim wyborem opcji i koloru oczu. Iris w tych psów mogą być malowane w kolorze niebieskim, brązowym, bursztynu i odcieniach oliwkowych. Dość często są husky innymi oczami. To jest tak powszechne, że niektórzy z mieszkańców uważają, że normą dla rasy.

Heterochromia: Prawdy i mity

Mieszkańcy psy innymi oczami, powszechnie nazywane „Arlekin”. Naukowe sam termin dla tej funkcji – heterochromia. Widząc takiego psa, nie można nie zauważyć jej niepowtarzalny rozróżnienia. Jedno zwierzę oczy mogą być niebieskie, a drugie – Karim. Istnieją również inne kombinacje kolorów. Heterochromia rzeczywiście obserwowane u wielu gatunków zwierząt, a czasami ludzi. Tylko niektóre gatunki i rasy są predysponowane do pojawienia się takiej funkcji.

Dlaczego Husky różne oczy? Dokładna odpowiedź na to pytanie może dać tylko lekarz po zbadaniu konkretnego psa. Zwykle jest to zjawisko wrodzone, tendencja do pojawienia się, który jest przekazywany na poziomie genetycznym. Heterochromia jest jedynym elementem zewnętrznym. To nie wpływa na widzenie. Ponadto desce oczy nie są uważane za wady lub małżeństwa. A potomstwo zwłaszcza psy mogą rodzić doskonale zwyczajne. Czasami jest również uzyskane heterochromia, co jest wynikiem przedłużonego stosowania środków leczniczych, lub powikłania chorób przewlekłych.

Husky innymi oczami, aby przynieść szczęście!

Zazwyczaj można heterochromia widoczne u zwierząt w młodym wieku. szczeniak oczy naprawdę może się nieznacznie zmienić kolor, jak one starsze. Ale jeśli poszczególne odcienie tęczówek różnią, jest mało prawdopodobne, że wraz z wiekiem stają się identyczne. Należy podjąć w swoim domu husky z innymi oczami? Oczywiście, jeśli już marzy o czworonożnego przyjaciela rasy. Funkcja ta nie ma wpływu na stan zdrowia psa. Co więcej, wiele z nich szuka specjalnym puppy z heterochromii, bo myślą, że są bardzo piękne.

I nadal powszechnie uważa się, że te psy przynieść szczęście i może stać się prawdziwym talizmanem dla swego pana. Ale nawet jeśli jest to tylko kolejny mit, z odpowiednim wykształceniem najbardziej wiernego przyjaciela do was z pewnością stanie się każdy Husky. Oczy w różnych kolorach nie są patologią, a co dokładnie szczeniak do wyboru – wybór należy do Ciebie.