479 Shares 7212 views

Co izolacja kaptur kupić? Izolacja pod folią Hood: Opinie

Jesienią pogoda psuje Kierowcy ciepło. Jednak przed zimą z jego nieprzewidywalności. Silne mrozy w nocy – jest to normalna sytuacja. Wielu właścicieli samochodów często dużo podróżować po mieście, ale samochód pozostaje w chłodzie przez kilka godzin. Kiedy wrócił do kierowców samochodów, silnik ostygnie i za każdym razem trzeba się rozgrzać. Ale możliwe jest, aby poprawić tę sytuację i kupić osłonę nagrzewnicy. On nie pozwoli silnik ostygnie tak szybko.


Dlaczego jest to konieczne, aby odizolować silnik?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak trudno jest zimny silnik zaczął. Ale w zasobie kruszywa takie startupy zostawić swój ślad. Tak więc, w niskich temperaturach burtę zmiany właściwości olejów i paliw silnikowych.

Zagęszczony w zimnym smakiem nie jest tak skutecznie wnikać twardych punktów. Jeśli silnik przez chwilę nie otrzyma wystarczającego smarowania, będzie to miało wpływ na jego stabilność. Tak, szczególnie cierpią w tym przypadku grupa tłoka i cylindra. Kiedy olej tłoki głodowe działać w niemal suchych warunkach. Nie starają się zaoszczędzić na izolacji. Wtedy można znacznie pożałujesz. Zatem, kaptur izolacji „Lanos” właściciel samochodu będzie kosztować zaledwie 1000 rubli z klipów. Jest tani w porównaniu do remontu silnika.

Paliwo w zimnym i mroźny dzień zmienia się również jego właściwości. Jest gorzej niż wyparuje, a to nie jest najlepszy sposób wpływa na jakość mieszanki paliwowej. Poziom naładowania akumulatora daje gorsze zimy. Silnik uruchamia się znacznie trudniejsze, nawet ze specjalnym olejem zimowym.

Ale co z regularnym kaptur izolacji?

Mówi się, że w warunkach zimowych rosyjskich możliwości tego materiału nie wystarczy. Jest skuteczny w temperaturze do -10 ° C. Dlatego konieczne jest ponadto, aby wybrać odpowiedni materiał izolacyjny na zimę.

Bardziej poważny izolacja kadrowa jest zainstalowany na tych samochodów, które są sprzedawane w północnych szerokościach geograficznych. Reszta dodatkowych funduszy nie są maszynami. Często kierowcy izolowane maszyna siebie.

kaptur izolacji: co wybrać?

Wielu właścicieli próbują rozwiązać ten problem za pomocą popularny, że przyszedł do ręki. Tak więc, może to być koc lub filcu. Filc – jest w porządku, ale duży kawałek czasami trudno dostać, i przyszyć go wystarczająco mocno. Oczywiście, w pewnym stopniu to pomaga, ale nie jest też bardzo skuteczny.

Suschetvuet materiały i produkty lepiej zawodowych do tego celu. Dla każdej konkretnej marki produkują specjalne zestawy. Wśród głównych zalet tych profesjonalnych rozwiązań – dla łatwiejszego montażu i demontażu. Takie produkty są wytwarzane w małych partiach, i są zaangażowane w ich małych producentów prywatnych. Jeśli potrzebujesz właśnie taką profesjonalną wersję, a następnie kupić to jest dość trudne.

Takie ośrodki oferują dwa rodzaje izolacji. Albo będzie to tylko maska i komora silnika lub cały samochód. Zaizolować samochód całkowicie – to jest bardzo kosztowne i trudne. Dlatego też, większość właścicieli samochodów woli po prostu telpoizolirovat silnik ręcznie.

producenci

Istnieje tylko kilku producentów, które dostarczają izolacji na masce. Jest to firma „Standard-warstwa”, „Standard” i „Hermes”. Dla tych producentów utrzymuje doskonałą reputację. Liczne referencje – wszystkie pozytywne.

Firma „Standard” jest gotowa do zaoferowania tech kaptur izolacji „Izofleks” i „Tiviplen”.

„TiviplenP” posiada warstwę samoprzylepną, i jest wykonany na bazie polietylenu. To trzy warstwy – warstwa kleju bezpośrednio penoplolietilen a przednia strona PVC. Folia w tym produkcie nie ma, ale ciepło jest skutecznie zatrzymywane. Można wybierać spośród kilku rodzajów grubości produktu. Jest możliwe, aby wybrać grubość od czterech do piętnastu milimetrów.

Jeśli chodzi o „Izofleks”, to jest bardziej dźwiękochłonne i nie nadaje się do przechowywania ciepła. Jednakże, ze względu na warstwę poliuretanu mogą być stosowane jako maską izolacyjnej.

Producent „Standard-layer” oferuje wyłącznie produkty termoizolacyjne. W tym przedsiębiorstwie początkowo udał się do stworzenia uniwersalnych rozwiązań. Produkty są nie tylko doskonałe zatrzymuje ciepło, ale ma również doskonałe właściwości dźwiękochłonne.

Avtoodeyalo

Taka izolacja pod maską można znaleźć w sklepach z łatwością. Wybór modeli – ogromny. Ale z umiejętnościami i materiałów łatwo jest kołdra wykonany własnymi rękami.

Koc ma szczególną konstrukcję opartą na specjalnej wełny mulit. Ponadto, istnieją modele wypełnione włóknem szklanym. CSF można znaleźć w osłonie ogniotrwałej. Z tego materiału izolacyjnego, gazu przemysłowego i ropociągów. Ta izolacja ma niską przewodność cieplną i nie pali się. Z włókna szklanego z łatwością wytrzymuje wysokich temperatur i jest odporny na działanie różnych technicznych materiałów i cieczy.

Produkt ten redukuje czas nagrzewania w samochodzie 15 minut do 5. Ponadto, ciepło będzie zatrzymany. Na krótko zatrzymuje się z tym produktem urządzenie nie ostygnie. Koce są drogie, ale oszczędności tutaj – to tracą skuteczność.

zaizolować kaptur

Avtoodeyalo idealny dla ochrony silnika. Ale co, jeśli trzeba grzejnik pod maską?

Wiele osób zaleca się stosowanie folii ze spienionego polipropylenu. można łatwo znaleźć w sklepach dla majsterkowiczów. Jest dobrze zachowuje ciepło, chroni komorę silnika na zimno.

Ten materiał nie ulega zniszczeniu nawet przy bardzo wysokich temperaturach, a więc jest prawie idealny do samochodu. Jeśli chodzi o grubość, najbardziej optymalna wielkość – to 20 mm. Można zrobić grzejnik z rąk. Trzeba wyciąć kawałek niezbędnej tak, że jest to możliwe i podąża za kształtem powierzchni swojej maski samochodu. Fix materiału za pomocą specjalnych uchwytów. Kolejny kawałek materiału jest niezbędna do przetwarzania żebra.

Warto zauważyć,

Ważnym punktem – przed nałożeniem warstwy izolacji cieplnej powinien być dobry do mycia i odtłuścić tyłu pokrywy maski. To gwarantuje, że materiał nie zasnąć nagle podczas jazdy lub innego odpowiednim momencie.

Teraz silnik nie będzie się obawiać nawet najbardziej straszliwych mrozów. Można bezpiecznie korzystać z urządzenia, że silnik ostygnie. Kolejną zaletą – jest kompletny brak lodu lub szronu na kapturze. Jednocześnie jest ona dostępna. izolacja foliowa, którego cena w marketach budowlanych jest bardzo niski, prawie tak dobry jak profesjonalnych koców i innych materiałów.

Porównania i testy

Testy zostały przeprowadzone różne izolację. Tak, konkurowały ze sobą produktów fabrycznych, folia penofol, a także koc i czuł. Konkurencja jest również testowane izolacji „Lanos” kaptur, z których wynikało, średni wynik. usunięte Wyniki po trzech eksperymentów. Zatem czas zmierzony moduł ogrzewania do temperatury roboczej, czas potrzebny do całkowitej ekstynkcji i niebezpieczeństwa zapłonu.

Temperatura w czasie testu było około -20 stopni. W ciągu 10 minut ogrzewa się maszyny z grzejnikiem bez niego.

W rezultacie avtoodeyalom silnik całkowicie ochładza się w ciągu 6 godzin. kaptur izolacja personel pokazano wynik w 4 godziny. wziął folia Izolon trzecie miejsce z wynikiem 3,5 godziny. I nawet bez silnika grzejnika jest całkowicie ochładza się w ciągu 3 godzin.

Filc był w oddzielnym konkursie – wynik 5:00.

Jeśli mówimy o niebezpieczeństwo zapłonu, do maksymalnego wyniku tylko avtoodeyala. Izolacja folii, których cena jest bardzo niskie (poryaka 200 rubli), mogą być drogie do właściciela. Jeśli zwarcie czy folii dotykać zacisków akumulatora, materiał wybucha prawie natychmiast.

wniosek

To jest tak proste i tanie, aby przygotować się do zimy, która w naszym kraju zawsze przychodzi nagle. Nie czekaj, ale lepiej kupić niezbędne materiały do wzorów lub użyć zwykłego lub fabrycznego rozwiązania. To poprawia sprawność układu napędowego w zimnym i mroźnej zimy. Od izolacji do poprawy pracy silnika, zużycie paliwa będzie na poziomie upadku. Urządzenie pracuje w trybie oszczędzania energii, który gładzisz potrzebę remontu.

Tak, zorientowaliśmy się, jak wybrać najlepszą izolację na masce pojazdu.