893 Shares 1118 views

Jakie dokumenty są potrzebne na skuterze?

Niestety, jak i rozczarowanie wielu nastolatków na terytorium Federacji Rosyjskiej niedawna ma nową ustawę, na mocy którego zakazuje eksploatacji dowolnego pojazdu posiadającego silnik o pojemności większej niż 0,25 kW, bez prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Mimo że wiele to nie przeszkadza, bo nie wiem nawet, jakie dokumenty są potrzebne na skuterze i czy one w ogóle istnieją.

Czy musimy sobie prawo do kontrolowania skuter?

W prostych słowach człowieka, nowa ustawa ostrzega kierowcę, że każdy, kto pracuje żadnych pojazdów mechanicznych (samochody, motorowery, motocykle, itp) musi posiadać prawo jazdy, lub, mówiąc prościej, prawo do zarządzania transportem znaczy. Są one wydawane na niemal wszystkie kategorie pojazdów, z wyjątkiem środków mechanicznych i rowerów z silnikami mniejszej niż 0,25 kW.

Zasady ruchu drogowego i nie jest przypis, który wyjaśnia, że silnik – jest to specjalne urządzenie, które zamienia energię mechaniczną paliwa do napędów elektrycznych lub mechanicznych i innych urządzeń pojazdu silnikowego, prowadząc ostatecznie samego pojazdu w ruchu.

Odpowiadając na pytanie o to, czy dokumenty, na skuterze, można powiedzieć na pewno trzeba, że tak, bo skuter w tym przypadku odnosi się zarówno do motorowerów i motocykli, zgodnie z jego przeznaczeniem. I zgodnie z nowym prawem, kierowcy obu z nich musi mieć prawo jazdy.

Cechy techniczne skuterów

Dlaczego nowa ustawa tak zdenerwowany wielu nastolatków? Wcześniej w rosyjskich motorowerów, skuterów i ATV z silnikiem spalinowym o pojemności komory 50 metrów sześciennych lub mniej, nie trzeba prawo i, w rzeczywistości były one równe rowery, ale od nowej ustawy, według został opublikowany listopad 2013 z którym konieczne było sporządzenie prawo do kontrolowania Kategoria M motorowery, tj niedawno koniecznie niezbędne dokumenty na skuterze.

W SDA stwierdza, że motorowery – nie jest niczym innym niż pojazd silnikowy, który ma silnik wewnętrznego spalania z komory objętościowej 50 do kostki lub silnik elektryczny do 4 kW, a szybkość powinna być ograniczona do 50 km / h.

W związku z tym można stwierdzić, że motocykle, skutery, rowery z silnikiem, quady i inne pojazdy odpowiednie dla specyfikacji danych, mogą być traktowane jako motorower. Wszystko, co ma w swojej konstrukcji mocniejszy silnik, bardziej podobne do kategorii motocykli. Następnie Jakie dokumenty są potrzebne na skuterze jeździć legalnie?

Jeżeli objętość silnik skuter 50 kostek

W skrócie, same dokumenty na skuter z silnikiem o pojemności do 50 metrów sześciennych nie są potrzebne, wystarczy mieć prawo do odpowiedniej kategorii. W tym przypadku, kategoria M (czyli prawo do kierowania motorowerem). Kategoria ta obejmuje również kontrolę CU do silnika do 4 kW lub motoroweru ze specjalnej „kołysce”.

Również możliwość zarządzania tej grupy pojazdów do osób, które otworzyły żadnej innej kategorii. Oznacza to, że jeśli dana osoba ma prawo do prowadzenia samochodu, to on nie będzie musiał uczyć się na nowo kategorii M. On po prostu można wziąć motorower i odchodzą, a jeśli się zatrzyma policji drogowej kierowca ma prawo do przedstawienia swoich praw pracowniczych i iść dalej, gdyby nie popełnić żadnych naruszeń.

Należy zauważyć, że aby uzyskać prawo kategoria M może być już 16 lat, konieczne jest jedynie, aby zrobić kurs i zdać egzamin w policji drogowej. Praw większości pozostałych kategorii będą musieli poczekać do dorosłości.

Co do reszty, można powiedzieć, że inne instrumenty do kontrolowania skuter tego typu nie są potrzebne, ponieważ w Rosji nie są one oficjalnie udokumentowane, jak również na rowerach. Mimo to, wiele osób zaleca się nosić ze sobą czek na skuterze lub wskazówek, które są dołączone do nich zakupu, jak w tym przypadku będzie znacznie łatwiejsze do udowodnienia policji drogowej, że skuter należy do Ciebie i nie jest wpisany do porwania. Podczas gdy właściciel skuter nie jest zobowiązany do dostarczenia dokumentów, które nie zostały przewidziane przez SDA.

Ważne jest, aby pamiętać, że zgodnie z prawem pracownik ma prawo żądać prawa jazdy, w przypadku, gdy kierowca prowadzi skuter 50 kostek. Sprawdź, czy w kradzież to wystąpienie jest zarejestrowany, to może być za pośrednictwem specjalnego systemu, a procedura jest wystarczająco szybki.

Jeśli objętość kostki skuterze ponad 50

W przypadkach, gdy wielkość silnika wykracza poza 50 kostek, konieczne jest sformalizowanie skuter. Dla pojazdów o pojazdów mechanicznych wydany paszport (TCP). Następnie ponownej certyfikacji następuje w ten sam sposób, jak w przypadku z samochodu.

Ponadto, konieczność uzyskania tablic rejestracyjnych, czyli umieścić motorower na koncie, odpowiednio, będzie musiał przejść inspekcję i uzyskać ubezpieczenie. I, oczywiście, mają prawo do odpowiedniej kategorii, a mianowicie A1. Przejmuje kontrolę pojazdów z silnikiem o pojemności od 50 do 150 metrów sześciennych.

prawa kategoria A1 i będzie gotowy na 16 lat. W tym przypadku, jeśli kategoria A1, zostanie otwarty motorowery do 50 metrów sześciennych może być obsługiwany nawet bez kategorii M.

Jakie dokumenty na skuter 150 metrów sześciennych będzie wymagane do rejestracji? Proces ten zazwyczaj nie różni się zbytnio od rejestracji z innymi pojazdami. Potrzebne są następujące dokumenty:

 • Paszport – do wydania zaświadczenia o rejestracji i określenie właściciela, w tym przypadku osoby, która kupiła pojazd.
 • PTS – lub dokument rejestracyjny pojazdu, który zawiera wszystkie dane, funkcje, a także numery seryjne tablice rejestracyjne i rejestracji.
 • Dowód zakupu lub umowy sprzedaży, w celu potwierdzenia, że dana osoba rzeczywiście kupił i jest właścicielem pojazdu.

W przypadkach, w których ustawienie do obliczeń wykonanych po raz pierwszy, konieczne jest również kopię GTE (zgłoszenia celnego towarów) w celu potwierdzenia, że skuter jest oficjalnie importowany i odprawione w Rosji. Jeśli kiedyś kupił środek stał zarejestrowany w Rosji, dokument ten nie może być konieczne, ponieważ TCP jest odpowiedni wpis.

Wykonanie dokumentów przy zakupie używanego mieć skuter /

Ponieważ dokumenty na skuterze 50 kostek nie jest konieczne, aby zarejestrować się i zrobić to w zasadzie niemożliwe, a następnie rozważyć ten temat, z jednej strony, to nie ma sensu. Ale jeśli sędzia logicznie i słuchać rad skuterystów, możemy zrozumieć, że warto, aby przynajmniej umowy sprzedaży. Ponieważ policja drogowa chce zobaczyć przynajmniej niektóre dokumenty na skuterze.

Jest to konieczne, aby udowodnić, że ukradł motorower od poprzedniego właściciela, a tak naprawdę kupił ją dla pieniędzy, ponieważ może on zachować wszelkie wpływy lub inny dowód zakupu, z którymi może on ubiegać i napisać oświadczenie o kradzieży nieruchomość. Z Porozumieniem wszystko będzie znacznie ciszej i nie trzeba się bać popadnięcia w rękach oszustów.

W tym przypadku próbki dokumentów na skuterze 50 kostek można uznać za próbkę umowy sprzedaży pojazdu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że motorower PTS maksymalnie 50 modułów po prostu nie istnieje i nie ma potrzeby, aby domagać się od poprzedniego właściciela lub sprzedawcy.

Ale w przypadku innego rodzaju skuter powinien szukać opcji tylko z dokumentami, w przeciwnym razie legalnie poruszać się takiego transportu byłoby niemożliwe. Proces rejestracji jest prosty:

 1. Właściciel bierze zarejestrować pojazd.
 2. Sporządzać umowy sprzedaży i zapłacił cenę.
 3. Produkowane rejestracja nowego właściciela.

Jednakże procedura jest znany wielu, ponieważ jest ona identyczna z procedurą sprzedaży samochodu lub innego pojazdu, aby ta sama dość proste.

Co jeśli nie zachowały się jakiekolwiek dokumenty na skuterze?

Na szczęście, w Rosji nie trzeba mieć żadnych dokumentów na skuterze 50 kostek. Ruch Sotrutniki nie mogą wymagać niczego innego niż prawo jazdy, więc nawet jeżeli sprawdza czy umowa sprzedaży została utracona, książki techniczne, które mogą być dołączone do zestawu, lub coś innego, to nie martw się i faktycznie nie krytyczny. Skuter może nadal działać bez tych dokumentów, ponieważ prawo przewiduje dla niego, zwłaszcza jeśli dokumenty były ważne i skuter nie jest wpisany do porwania. Czego obawiać, najważniejsze – nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Jeżeli dokumenty zostały utracone na skuter z dużą objętość silnika, wszystko jest znacznie prostsze – przywrócić prawie żadnych dokumentów faktycznie. Oczywiście, jeśli faktycznie skuter został zarejestrowany i ma tablicę rejestracyjną. Konieczne jest jedynie, aby zwrócić się do policji drogowej i powiedzieć im o stracie, a następnie zapyta, co należy zrobić, aby przywrócić dokumenty.

Czy muszę postawić skuter na koncie iw jakich przypadkach?

Z powyższego tekstu może być zrozumiałe, że rejestracja może być ustawiony tylko skutery korzystne w pewnych cech: silnik spalinowy 50 do 150 centymetrów sześciennych i rozwój prędkości ponad 50 km / godz. Chodzi o to, że nie jest nawet skuter, ale prawdziwy motocykl, który jest tradycyjnie nazywany tak.

Ale czy jest to konieczne, aby to zrobić? Jeśli zamierzasz korzystać z pojazdu, to jest koniecznością! Ponieważ zarządzanie takim skuterem bez dokumentów nielegalnie to grozi grzywna, jeśli kierowca zostanie zatrzymany przez policjanta ruchu drogowego.

Uzyskanie kategorii prawa jazdy kontrolować skuter

Dokumenty do kontroli skuter – to pakiet zabezpieczeń zależy od sposobu specyficzny skuter ma zamiar uruchomić sterownik. W najprostszym przypadku, jest paszport i prawo jazdy z otwartym kategorii M. Jeżeli motorower jest mocniejszy, prawo do A1 kategorii lub jednostkowy, jak i TCP i ubezpieczenia.

Prawa i kategorie mają do czynienia dokładniej z PTSD, jeśli ubezpieczenie i wszystko jest jasne, proces rejestracji jest bardzo prosty. To, co pozwoli na określone kategorie praw:

 • Kategoria M – pozwala na sterowanie pojazdem z silnika do 50 metrów sześciennych, co nie jest konieczne, wszelkie inne dokumenty, z wyjątkiem praw. Kierowca z danej kategorii nie mogą poruszać się pojazdy z mocniejszymi silnikami. Dla motorowerów, istnieją pewne zasady, które różnią się od tych przewidzianych dla konwencjonalnych motocykli lub samochodów. Będzie to dokument na skuterze 50 kostek.
 • Kategoria A1 – to zupełnie inna kategoria, przybliżona do A, ale ma ograniczoną pojemność do 150 metrów sześciennych. Ponadto, każdy może uzyskać go bez problemu w 16 lat.
 • Kategoria A – pozwala na zarządzanie wszelkiego rodzaju motocykli, to jest bardziej wydajne maszyny z silnikami o większych niż 150 metrów sześciennych, w celu uzyskania prawa do tej kategorii jest konieczne wyłącznie do 18 lat.

Jak zdać egzaminy w celu uzyskania prawa do skutera w ruchu?

Jeżeli dokumenty są potrzebne na skuter, trzeba przejść kilka testów:

 1. Szkolenie w szkole nauki jazdy w określonym żądanej kategorii, kosztów i warunków nauki, jak zależy bezpośrednio od wybranej kategorii, jak również ze szkół najbardziej napędowych, ale warto zauważyć, że w większości przypadków do kategorii M skróconą szkolenia, a nie trwa dłużej niż 2 tygodnie.
 2. Jednocześnie z lub bezpośrednio po treningu trzeba poddać badaniom lekarskim i otrzymać specjalny certyfikat, zgodnie z którym dostęp do sterowania pojazdu.
 3. Produkowane wynajmu wewnętrznych egzaminów szkół jazdy dopuszczenia do rdzenia.
 4. Własna egzamin w policji drogowej składa się z dwóch części: teoretycznej i praktyki komputera na dworze iw mieście. Po pomyślnym zakończeniu, można oficjalnie dostać prawo.

Ale nie martw się, jeśli nie można przystąpić do egzaminu, ponieważ Retake odbędzie się dokładnie jeden tydzień. A jeśli drugi raz nie przejdzie, a miesiąc później. W każdym razie, każdy kierowca siła zdać egzamin i otrzymać dokumenty dotyczące własnej skuter.

Kary za jazdę bez prawa jazdy w tych skuterów regulujących

Jest oczywiste, że nie powinno być prawo do odpowiedniej kategorii, jak również wszystkie dokumenty. Ale co by się stało, gdyby nagle kierowca nie jest w porządku, ale on wciąż siedział za kierownicą? Po zatrzymaniu ruchu policyjny motocykl ten sterownik zostanie dostarczona do funta samochodu, a kara będzie wynosić od 5 do 15 tysięcy rubli. Podnieść pojazd z funta samochodem osoba może, mając prawo do tej kategorii.

Jeśli kierowca nagle stwierdzenie utraty praw, nie jest w żaden sposób zmienić tę sytuację, ponieważ straty powinny być rejestrowane. W tym przypadku, kierowca otrzyma tymczasowe prawo jazdy, a po upływie 60 dni, wydany nowy sterownik jazdy.

Dla wygasłych grzywien licencyjnych i twarzy. A jeśli nagle będzie zaangażowana wielokrotne naruszanie przepisów, na przykład, jeśli kierowca jest już pozbawiony praw, to pojawia się na drodze, wtedy kara będzie 30000 lub będą przewidziane poprawczych pracy lub pozbawienia wolności na okres do 15 dni.

Ważne jest, aby pamiętać, że dokumenty, na skuterze 50 kostek nie są konieczne i powinny być do ostatniego pracownika, aby udowodnić, że prawo karą za jazdę na tym pojeździe nie istnieje. Jeżeli pracownik udowodni, przeciwnie – jest to nielegalne działania, które mogą być zakwestionowane w sądzie, pisanie dialogów lub telefonu z aparatem.