532 Shares 2908 views

Będą poduszki powietrzne powie Data

W Europie, bezpieczeństwa biernego samochodu zaczął oceny 25 lat temu. Zaangażowany w tej międzynarodowej organizacji EuroNCAP. Obejmuje to firmy ubezpieczeniowe, agencje rządowe, instytuty badawcze i klubów samochodowych.


Większość uważa, że bezpieczeństwo pojazdu jest mierzone przez cenę lub (w drogim samochodzie i włączone wszystkie najdroższe), czyli ilość poduszek powietrznych. są częściowo rację, oczywiście. Ale obecność poduszek powietrznych nawet nie gwarantuje, że rozwijają się w czasie i poprawnie naduyutsya.

Podczas wypadku zdeformowane rack szyby i ciało. Przesunięcie pedały hamulca i sprzęgła. Twisted kierownicy może spowodować poważne obrażenia i ważne jest, aby wiedzieć, w którym kierunku i jak daleko pójdą po zderzeniu.

C jedynie za pomocą testów zderzeniowych samochodów są gwiazdki za bezpieczeństwo. Euro-NCAP odbywa się w następujący sposób: anonimowy zakupiony kilka samochód ręki i po prostu podzielić je na dwóch niezależnych ośrodków badawczych – holenderskich i angielskich.

Podczas testów przeprowadzonych symulowane kolizji – przedni (przy prędkości 64 km / h), która to boczna (50 km / h), zderzenia z pieszym (40 km / h). Czasami, jeśli urządzenie posiada dodatkową poduszkę dla ochrony głowy, należy użyć dodatkowego ciosu testów wypadkowych bokiem w słup (29 km / h).

Modele umieszczone wewnątrz pojazdu wyposażonego w czujniki, który wskazuje stopień obciążenia na poszczególnych części ciała w celu określenia stopnia uszkodzenia, które mogą być uzyskane po przyjęciu innego wypadku. Używany zarówno dorosłych jak i dzieci manekiny, aby ocenić bezpieczeństwo nie tylko dorosłych, ale także młodych pasażerów. Pasy bezpieczeństwa są stosowane do mocowania manekiny. Do każdego badania przeprowadzono oddzielną skrzydle.

Po punktacji, samochód jest przypisany do liczby gwiazd – maksymalnie 5.

Walka o punkty

Wyniki Euro-NCAP nie są natychmiast zaczął przyznać auto. Ale organizacja ta otrzymała wsparcie rządu w większości krajów europejskich i odwoływania jego wnioski ustały. Gazety zaczęły publikować wyniki testów zderzeniowych i potencjalni nabywcy zaczęli badać te wyniki.

Producenci samochodów nie ma wyboru – aby zarobić więcej, trzeba było zdobyć więcej punktów. I stało się jasne, że dodatkowe poduszki nie rozwiąże problemu. Aby uzyskać więcej punktów, trzeba zainstalować czujniki, które sygnalizują odpiął pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Punkty bonusowe nie są zbędne – im wyższy wynik, tym więcej gwiazdek można dostać, a czujniki są dość tanie. Teraz, kierowcy zmuszeni są do słuchania nieprzyjemny pisk tych czujników, tak długo, jak pasy nie są zapięte. Nieprzyjemne – ale skuteczne. Mimo wszystko, jeśli pas nie jest zamocowana – nie pomoże i poduszki powietrzne.

zaostrzone wymagania

Oczywiste jest, że producenci nie chcą inwestować w rozwój nowych systemów bezpieczeństwa. Wystarczy wykonać ustawowego minimum i otrzymywać należne 5 gwiazdek.

Dlatego w Euro-NCAP od czasu do czasu zaostrzenia wymagań. Konieczne staje się, że w bazie miał stabilności (ESC). Będą niewystarczające biernego samochodu bezpieczeństwa (pomaga to zrobić bez obrażeń podczas wypadku) – zacznie obliczać efektywność bezpieczeństwa czynnego – różnorodne asystentów elektronicznych, które pozwoli Ci zaoszczędzić od dostania się do wypadku. Ten sam system ESC (ślizgu), włącz kolizji sprawie znaków drogowych, ogranicznik prędkości, i różnych innych.