294 Shares 6140 views

"Lazolvan" (syrop). Instrukcje użycia

Lazolvan jest lekiem stosowanym w terapii ostrych, przewlekłych postaci zapalenia oskrzeli, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zapalenia płuc, astmy oskrzelowej (z trudnością w odprowadzaniu plwociny) i brochectazy. Produkt: syrop lub tabletki.

Lek "Lazolvan" (syrop). Instrukcja użycia: skład, farmakokinetyka

Lek zawiera substancję czynną chlorowodorek ambroksola. Składniki pomocnicze: sorbitol, hydroksyetyloceluloza, glicerol, acesulfam potasu, środki aromatyczne, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.

Lek jest dobrze zaabsorbowany w żołądku, jelitach. Składniki leku mogą wchodzić do mózgu przez barierę krew-mózg, wsiąść do ciałka dziecka z mlekiem matki. Po wewnętrznym przyjęciu działanie trwa trzydzieści minut, trwa dwanaście godzin. Lek jest metabolizowany w tkance wątroby, wydalony przez nerki (okres półtrwania wynosi jedną godzinę). W przypadku ciężkiej postaci przewlekłej niewydolności wątroby wskaźnik ten wzrasta kilkakrotnie.

Produkt leczniczy Lazolvan "(syrop). Instrukcja użycia: farmakodynamikę

Lek ma wykrwawione, tajolityczne, wydzielnicze działanie, stymuluje pracę komórek serowych gruczołów błon śluzowych oskrzeli, zwiększa uwalnianie środka powierzchniowo czynnego w oskrzelach, pęcherzykach płucnych. Normalizuje także plwocinę, zmniejsza jej lepkość. Lek zwiększa aktywność rzęsek nabłonka ciliowego, zwiększa transport oddzielonego oskrzela.

Narkotyk "Lazolvan". Dawkowanie, droga podania

Lek przeznaczony jest wyłącznie do przyjęcia wewnętrznego. Musi być stosowany podczas jedzenia, ściśnięty wystarczająco dużą ilością płynu. Dorośli potrzebują dwa kubki pomiarowe dwa razy dziennie. Czas trwania terapii zależy od postaci choroby, jej intensywności i zależy od lekarza prowadzącego.

Produkt leczniczy "Lazolvan". Przeciwwskazania

Ten lek nie powinien być stosowany w przypadkach nadwrażliwości na składniki, w pierwszym trymestrze ciąży, w obecności objawów padaczki, wrzodów dwunastnicy, żołądka.

Produkt leczniczy "Lazolvan" (syrop). Instrukcje dotyczące stosowania: działania niepożądane, przedawkowanie

Do skutków ubocznych należą: zgaga, ból gardła, wymioty, nudności, zaparcia, suchość w ustach, osłabienie, bóle głowy, bóle dróg oddechowych, biegunka, wstrząs anafilaktyczny.

Jeśli schemat leczenia nie zostanie dotrzymany, mogą wystąpić objawy przedawkowania. Obejmują one biegunkę, nudności, wymioty, niestrawność. Aby wyeliminować te warunki, stosuje się płukanie żołądka, które powinno się przeprowadzać w ciągu pierwszych godzin po zażyciu narkotyków; Środki objawowe.

Lek "Lazolvan" (syrop). Instrukcje dotyczące stosowania: interakcje leków, szczegółowe instrukcje

Lek jest zgodny z lekami hamującymi aktywność fizyczną. Zwiększa przepuszczalność w wydzielaniu cefuroksymu oskrzelowego, amoksycyliny, doksycykliny, erytromycyny. Leku nie można łączyć ze środkami zmniejszającymi kaszel z powodu trudności w odprowadzaniu plwociny, co obserwuje się po obniżeniu się kaszlu.

Ze szczególną ostrożnością leki stosowane są w pierwszym, trzecim trymestrze ciąży, w okresie laktacji, z pogwałceniem czynności nerek i wątroby.

Narkotyk nie jest zalecany do użycia przed pracami związanymi z prowadzeniem pojazdów, zarządzaniem niebezpiecznymi mechanizmami, ponieważ może powodować bóle głowy.