493 Shares 1626 views

Ciśnienie krwi ludzkiej

Ciśnienie krwi osoba jest całkowite ciśnienie wszystkim tętnic w organizmie. W różnych tętnicach – ciśnienie jest różne. To jest tym większa, im większa jest średnica i bliżej do serca. Większość wysokie ciśnienie krwi w aorcie – główne zbiorniki, ścieki z lewej komory.

Ciśnienie krwi ludzkiej składa się z dwóch cyfr „górze i na dole”. Ciśnienie „Górna” – jest to tak zwane ciśnienie serca. Wynika to z pracy serca, siła, z jaką serce pompuje krew do aorty. „Dolna” odzwierciedla tonu naczyń krwionośnych w organizmie, co wpływa na nerki. Miąższu nerki aparatu przykłębuszkowego jest urządzeniem, które zapewnia spadku ciśnienia rozpoczęcia pracy układu renina-angiotensyna, co prowadzi do wzrostu w odwrotnym wychwytywania wody w nerkach, a w konsekwencji, zwiększenie objętości krwi, wzrost ciśnienia.

Ciśnienie krwi ludzkiej, może zmieniać się w szerokich granicach: szczyt – od 90 do 139, a dolna – od 60 do 89. Jest to koncepcja ciśnienia roboczego. Zazwyczaj takie ciśnienie, które jest charakterystyczne dla konkretnego pacjenta, dla normalnego.

Ciśnienie krwi ludzkiej może zależeć od wielu czynników środowiska: na przykład, w wysokich temperaturach jest zmniejszona ze względu na odruch rozszerzenia naczyń (na powrót ciepła) oraz straty cieczy z potu. Gdy palpitacje, wynikające, na przykład, ze względu na zwiększoną aktywność fizyczną i strachu, ciśnienie krwi może być poprawiona. Gdy gwałtowna zmiana pozycji ciała z poziomej na pionową może wystąpić niedociśnienie efekt, który przejawia zaciemnienie i mrowienie. Jego wygląd jest ze względu na fakt, że naczynia i serce nie jest w stanie szybko reagować na zmiany pozycji ciała w przestrzeni, a ciśnienie było niskie.

Ciśnienie krwi ludzkiej, jest regulowany przez układ nerwowy, jak również hormonów. W ciągu dnia ciśnienie jest w stanie zmienić ich wydajność znacznie. We śnie, to zmniejsza się w ciągu dnia (szczególnie pod wpływem stresu) – wzrasta.

Należy zauważyć, że może to być inna ciśnienie krwi przez różne ręce. Ale jeśli różnica jest mniejsza niż 5 mm Hg. Art., To nie ma znaczenia klinicznego. Identyfikacja różnic w więcej niż 10 mm Hg. Art. zwężenie tętnicy dowody na ramieniu z mniejszym ciśnieniem.

Ciśnienie w różnym wieku mogą się nieznacznie różnić. Na przykład, ciśnienie tętnicze u młodzieży może być zwiększona. Jeśli jej wzrost nie jest wynikiem patologii, ciśnienie krwi – przemijające i łagodne. Wynika to z faktu, że dzieci wydają się być nadpobudliwe (to charakteryzują się one zwiększoną aktywność), jak również regulacja neuro-wewnątrzwydzielniczy w czasie dojrzewania.

W różnych warunkach fizjologicznych na zmiany ciśnienia. Oto, na przykład, krew ciśnienie w czasie ciąży może zwiększać, co może być objawem poważnej choroby – stanu przedrzucawkowego. Dlatego krew ciśnienie u kobiet w ciąży powinny być stale monitorowane. Jeżeli w ciągu jednego tygodnia, ciśnienie powyżej normalnych dwa lub więcej razy, należy podejrzewać stanu przedrzucawkowego.

Podczas ciąży ciśnienie normalne zmiany. Hormon ciąży, progesteron powoduje rozluźnienie ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do zmniejszenia ciśnienia i hipotonia efekt wzmocnienia. Największą ilość progesteronu produkowanego w połowie ciąży – możliwe jest niedociśnienie w tym okresie. W szóstym miesiącu ciąży organizm kobiety zawiera więcej niż około 2,5 litrów krwi – jest to dodatkowy ciężar na jej ciele. W ostatnich dniach ciąży ciśnienie krwi przywraca jej wartości normalnej.