305 Shares 6404 views

Swędząca wysypka na nogach: przyczyny, zapobieganie

Najczęściej swędząca wysypka na kolana z powodu banalnych alergie pokarmowe lub reakcje alergiczne na leki, kosmetyki. Rzadziej, organizm dobrze reaguje na tkaninie lub pyłu ziemnego. W tym przypadku stan skóry istnieją obszary obrzęk czerwona wysypka, która złuszczyć. W ciężkich przypadkach AZS rozwija nie tylko zwykłe uli, ale nawet płacz egzemy. Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji – w celu wyeliminowania przyczyny alergii. Wspomagania przeciwhistaminowe i maści (na przykład „Fenkarol” lub „Fenistil”).

Powodów jest wiele – jeden objaw

W sezonie zimowym, zwłaszcza przed hipotermią, całkowita suchość skóry i często rozwijają niedobory witamin ekzemopodobnye wysypka na dłoniach i stopach, któremu towarzyszy świąd. Swędząca wysypka na nogach mogą być łatwo powiązane z odpowiedzią do depilacji ale to jasne – objaw wielu chorób dermatologicznych (łuszczyca, wypryski, etc …). Swędzenie skóry nogi mogą być spowodowane żółtaczka, który występuje w różnych powodów (choroba wątroby i pęcherzyka żółciowego, zmiana poziomu hormonów w okresie ciąży, i tak dalej. D.). Wyprysk i owrzodzenia kończyn dolnych powodują choroby (żylaków naczyń) i chorób wewnątrzwydzielniczych (np cukrzycy).

Swędzenie spowodowane infekcją

Jeśli swędzenie i wysypki są trwałe, rozproszone po całym ciele lub towarzyszą ogólnego zatrucia – to znaczy szukać pomocy medycznej. Na przykład, jeśli czerwona wysypka na nogach zarysowany na tle wzrostu temperatury, zatrucia i ciężką ogólnego pogorszenia warunków zdrowotnych, warto pomyśleć o obecności róży. To uszkodzenie skóry spowodowane na zakażenia paciorkowcami , który wymaga leczenia chirurga (zwykle kończy się, że powołanie leków i antybiotykami, ale ten typ zakażenia u leczonych w oddziałach chirurgicznych widzenia możliwych komplikacji). Drugi wariant takiej kombinacji objawów – choroby zakaźne, które mogą „złapać” cię od dzieciństwa. To – ospa i odra zwykle. Naturalnie, z róży, odry i ospy wietrznej swędząca wysypka na nogach będzie wyglądać inaczej. W pierwszym przypadku – czerwonawo plamy w postaci płomieni, w drugim – koalescencyjny małe grudki otoczone miejscu, a trzeci – różowa plamka, przechodząc do małych i dużych pęcherzyków. W tych „dzieci”, a wysypka infekcje szybko rozprzestrzenia się po całym organizmie.

Należy zauważyć, że w zmianach organizm grzybicze (grzybice) i pierwotniaki (drążącego) może również pojawić się swędzącą wysypką na nogach. W obu przypadkach świąd jest „skoncentrowany” na palcach oraz w przestrzeniach między palcami stóp, ale w przypadku świerzbu na skórze pojawiają się białawe paski i drobne pęcherzyki i świąd jest gorzej w nocy. Grzybica jest pokazany obierania i grudki. Ponadto, roztocza swędzenie zazwyczaj wpływa nie tylko na piechotę, ale skórę rąk i brzucha.

profilaktyka

Swędząca wysypka może i powinna profilaktirovat. Zacznij ze zdrowym stylem życia, w szczególności – nie używać vysokoallergennyh produktów, a w podporze jesienno-zimowym organizm witaminami. Przestrzegać higieny osobistej (mycie stóp dziennie, używać nawilżających, nigdy nosić czyjeś ubranie i buty). Wykonując depilacji przestrzegać kilku prostych zasad: tylko ostry, nie mogą golić wobec wzrostu włosów, należy użyć specjalnych narzędzi, kremy przed i po goleniu. W każdym razie, swędząca wysypka na nogach – to jest objawem choroby, które można łatwo zapobiec.