216 Shares 2611 views

Mocowanie pióra wycieraczki. Rodzaje mocowań

wycieraczki (wycieraczek) przedniej szyby samochodu stosuje się do usuwania przedniej szyby szklanej (tył) wilgoci maszyny i brudu. Efektywność ich pracy zależy w dużej mierze bezpieczeństwo zarówno kierowcy bezpośrednio i pasażerów pojazdów. Dlatego też wybór tej części osprzętu należy podchodzić odpowiedzialnie.


Główne rodzaje zamocowania wycieraczki

W tej chwili do instalacji piór wycieraczek stosowane są najczęściej różnych typów mocowań. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj sprzętu jest dostępny w samochodzie. Zastanówmy się jakie są rodzaje mocowania piór wycieraczek.

«Haka» (U hak lub J hakowego)

Jest to standard, najczęściej jest najstarszym i Najprostszym rodzajem mocowania, przeznaczony do montażu głównie ramie wycieraczki. Wskazany przez litery U lub J. Praktycznie wszystkie pojazdy krajowe mają wycieraczki mount „Hook”. W odniesieniu do wielkości, nie mają jednolitego standardu, i mogą się różnić. Najbardziej powszechne są 9 x 9 x 3 i 4. Istnieją także inne (na przykład w modelu Audi są bardzo małe haczyki, a szczotka kierowcy w Subaru Tribeca B9 – hak 12 x 4).

Side pin

Jest kolejnym popularnym rodzajem zamocowania szczotki, znane również jako „kołek boczny”. Powszechnie znany wśród producentów samochodów zakupionych od 2004 roku, strona pin, i do dziś jest bardzo popularne i niezawodne mocowanie. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, ale bardzo silny. Krążyły mocowanie pióra wycieraczki na BMW, Volvo, najnowszych modeli Mercedes i Volkswagen.

Push Button

Jest to również bardzo popularny osprzętu, znany jako „button”. Pojawił się w 2007 roku, a dziś często można znaleźć na samochodach marki Audi, Volvo, Peugeot, Ford, Skoda i tak dalej. D.

„Klucz” mocowanie wycieraczka może być kilka rodzajów o różnej szerokości zatrzask. Węższa wersja Narrow Push Button powszechne w samochodach Volkswagen i Audi. Jej szerokość – 16 lub 19 mm (Push Button – 22 mm).

Zakładka szczypta

Inne nazwy – „anteny”, „zacisk boku.” To mocowanie pióra wycieraczki, po raz pierwszy pojawił się w francuskiej marki samochodu, aw końcu zaczął być stosowany przez innych producentów. Zainstalowany na Volvo, Fiat, Audi, Saab, Nissan Qashqai, XC90, Peugeot, Citroen. Bardzo często postrzegane w samochodach pochodzenia niemieckiego BMW i Mercedes-Benz.

bagnet

Zakładanie pióra wycieraczki „bagnet” jest również nazywany „bagnet zamek” lub po prostu „bagnet”. Jest to najmniejsza z wszystkich typów i ma prostą konstrukcję. Ten uchwyt jest zainstalowany na prawie 90% w nowoczesnym samochodzie marki Citroen i Renault, rok produkcji, która od 2004 roku, i Saab. Nie bagnet wersję z dwoma otworami dla śrub złącznych. Są one wykorzystywane do transportu towarowego.

Blokada pin

Montaż ten jest często określany jako „utrwalacz” lub „szpilki” jest rozwój niemieckich inżynierów. Jest on stosowany w samochodach Mercedes-Benz, Audi i Seat.

pazur

Inne nazwy: „Claw”, „Zamek” i „łapę”. Raczej rzadko występujące zapięcie na samochody Seat Altea i Audi A6.

Boczne mocowanie Montaż boczny

To mocowanie nie jest bardzo popularne i najczęściej stosowane w modelach samochodów Renault. Wcześniej był on używany w amerykańskiej produkcji samochodów.

Zamek górny zamek górny

Używany od aktualnych modeli BMW (seria 5 i 6) oraz na najnowszych wersjach Chevrolet Aveo.

Multi-Clip

Ze względu na duży wzrost liczby modeli pojazdów, dla których projekt szczotka przewiduje szczególne przywiązanie Special-Clip, firma BOSCH w 2009 zaczął wysyłać Aerotwin szczotki z uniwersalnego osprzętu Multi-klip. Zestaw wycieraczek dane nie obejmują dane, które muszą być gromadzone na własną rękę. Ten uniwersalny adapter dostarczany jest już zmontowany formę, dzięki czemu wycieraczki w samochodzie można wymienić natychmiast. Mocowanie Multi-Klip jest zaprojektowany, aby znacznie uprościć wybór piór wycieraczek. Nadaje się do najczęstszych czterech rodzajów łączników: Side pin, karcie szczypanie, guzik i zamek górny Push. Do przyklejania „haczyk” nie jest właściwe.

Przed zakupem dozorcy muszą określić, które zamontować piór wycieraczek. Aby to zrobić, odpiął zatrzask, muszą zostać usunięte i zobaczyć, jak to wygląda.

W zasadzie, rodzaj dozorców mocujących nie odgrywa szczególną rolę w kategoriach funkcjonalnych (najważniejsze, że są one w stanie roboczym). Jedynymi opcjami są nieco mniejsze łączniki poprawić właściwości aerodynamiczne (ale to istotnie tylko wtedy, gdy prędkość pojazdu ponad 150 km / h) i pojawienie się wycieraczką bezpośrednio sami. Do tej pory wiele rodzajów mocowania (najważniejsze z nich rozważaliśmy w tym artykule). I ta różnorodność jest wynikiem jedynie pragnienie producentów mieć dodatkowy dochód ze sprzedaży rzadkiego towaru.

Wycieraczki działania łatwo sprawdzić, wystarczy wlać szyby wodę (1) kubka i włączać je. Wszystkie wody muszą usunąć wszystkie 1-2 ruchu. Jeśli nie radzą sobie z tym zadaniem, musi zostać wymieniony.

Pierwsze samochody świata
125 shares 2997 views
646 shares 4955 views