324 Shares 8792 views

Jak pożyczać pieniądze tuż po otrzymaniu

Jak pożyczać pieniądze prawo? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi. Niektórzy ludzie po prostu chcą pomóc ich przyjaciół i krewnych, ale obawiają się, że po ich pieniądze, już nie zobaczyć. Podobnie jak w starym dobrym powiedzenie: „Jeśli chcesz stracić przyjaciela – dać mu kredyt.”

Inne są patrząc na to i trochę korzyści z odsetek, zamienia się w rodzaj instytucji mikrofinansowania. Ale jeśli są one chronione przez wszelkiego rodzaju przepisów federalnych, obywateli kredytodawców często po prostu „dać” swoje oszczędności. Będziemy rozmawiać o tym, jak prawidłowo pożyczyć pieniądze.

Główna zasada – pisemna umowa obowiązkowe

Każda kwota ponad 1 tys. Rubli należy dołączyć pisemne umowy. Jest to obowiązek dla osób fizycznych wynikających z Kodeksu Cywilnego Federacji Rosyjskiej. Na prawo jest inne prawo – wszelkie kwoty wydane przez umowy. Dlatego pierwsza zasada Jak pożyczać pieniądze, – pisemna umowa.

Pożyczkodawcy lub kredytodawcy?

Zgodnie z umową, biorąc pod długu zostanie wywołana kredytobiorca i dając – kredytodawca. nie pożyczkodawcy. To jest ważne. Z tego preparatu może mieć problemy w sądzie najbliższej pożyczkodawcy. Pozwany we właściwym położeniu prawnym może po prostu zrezygnować z umowy, odnosząc się do faktu, że dana osoba nie może być wierzyciel.

Ale, jak to się mówi, „słowo na razie nie będzie szyć”. Dlatego proponujemy absolutnie każdą kwotę, aby się poprzez umowy pożyczki.

Jak powiedzieć o tym innym?

Wielu obywateli niewygodne, a czasami po prostu zbyt leniwi, aby wszystkie rodzaje dokumentów pisemnych. Dają pieniądze, licząc na uczciwości i rzetelności. Oczywiście, to jest ich prawo. Mamy tylko mówić o tym, jak pożyczać pieniądze w kategoriach prawa, tak aby później nie był obecny na rozprawie.

Ale co, jeśli nie chcesz zranić siebie wszelkiego rodzaju notatek? Są ludzie, którzy są niewygodne, że ma do zaoferowania. Są to, z jednej strony, chcą ubezpieczyć, ale z drugiej – boją się obrazić ludzi. Po tym wszystkim, nie wiadomo, w jaki sposób, aby zaakceptować tę informację każdemu. Może on wtedy oferuje do zawarcia umowy pożyczki, a nie być traktowane jako takie. Aby to zrobić, istnieje kilka trudnych porad:

 1. Powiedzcie mężowi, że droga się nauczyli adwokat lub zwrotu podatku dochodowego. Jak, mam pomagać, a ty – mnie. Wszystkie pytania na temat, jak to jest możliwe „korba”, odpowiedział wymijająco: „pomogę”, „Nie jest przyjacielem, kto to zrobi”, itd. Z prawnego punktu widzenia jest to bzdura, ale mało prawdopodobne, aby być prawnikiem … Ponadto, ustawa istnieje wiele przypadków, odliczeń i zwolnień podatkowych, bez zanurzania w temacie trudno od razu zrozumieć. Alternatywnie, można powiedzieć, że jest to niezbędne do przedstawienia dochodów i wydatków w zakresie ochrony socjalnej na dotacje i pożyczki projekt umowy przyczyni się do zmniejszenia „Profit” budżetu rodzinnego. Jest mało prawdopodobne, że ktoś zrozumie. Jeżeli on potrzebuje pieniędzy, jest on prawdopodobnie do podpisania dokumentu.
 2. Sprawdź wszystkie przez rzekomego pośrednika. Na przykład, masz pieniądze, ale są one „w tylnej części jednostki zaufania.” Aby je wyciągnąć, trzeba koniecznie umowę kredytową. Bez niej po prostu nie dostać pieniędzy.

Można myśleć o innych sposobów. Ale wiem jedno: jeśli idziesz do zwrotu pieniędzy, podpisać żadnej umowy. Te sztuczki są potrzebne, tak aby nie urazić innych. Prawnie wykształcony człowiek zrozumie, że wszystko to jest fikcja, ale to ze zrozumieniem reagują na takiej umowie. Nie można wymyślić żadnego powodu, ale po prostu powiedzieć wprost: „Panie Pieniądze, podpisać dokument”

Jak dać pieniądze dla kredytobiorców na paragonie: kawałek piśmie

Pokwitowanie powinno być dokonane w dowolnej formie. Ale jedna zasada – im więcej informacji, tym lepiej. Musi to być następujące dane:

 • Dokładne informacje na temat kredytobiorców i kredytodawców. To nazwisko, imię, adres rejestracji i rzeczywiste miejsce zamieszkania, dane paszportowe. Pamiętaj: roszczenie musi zostać złożony do sądu w miejscu zarejestrowania kredytobiorcy. Kpc Federacji Rosyjskiej jest nazywany „Jurysdykcja terytorialna”.
 • Kwota w rublach słów. Prawidłowe sformułowanie: „5 (pięć) milionów rubli”, gdzie konieczne pisemne i cyfrowe, a słowo sens.
 • Jeśli pieniądze są podejmowane w dolarach lub euro, konieczne jest, aby określić szczegółowo kurs Banku Centralnego powróci (w dniu kredytu lub zwrotu). kredytów hipotecznych w walutach – przykład. Wielu ludzi pozwać banki przeliczyć swoje obowiązki w tempie w momencie podjęcia kredytu. Przypomnijmy, że rubel na lata 2014-2016 „spadła” podwoiła się w stosunku do dolara i euro. Jeden pozew została wygrana, nawet w połączeniu z surowości umowy. Aby uniknąć takich incydentów, to lepiej, aby zarejestrować wszystkie szczegóły.
 • Okres spłaty. W przypadku braku tego elementu, dług musi być zwrócony w ciągu 30 dni.
 • Podpis. To musi być wykonane przez kredytobiorcę. Pamiętaj: bez odszyfrowywania podpis jest nieważny, które następnie badanie nie podawano.
 • Dane dotyczące świadków. Pożądane jest, aby one również umieścić podpis osobisty.
 • Dodatkowe warunki. Poręczycieli, odsetek, gwarancje, kary itd. D.

Pożądane jest, ale niekoniecznie

Teraz wiemy, jak dać pieniądze na długu, które dokumenty stanowią jednocześnie. Przede wszystkim chodzi o umowę pożyczki lub paragon. Teraz, że pożądane jest, aby to zrobić przy projektowaniu, ale niekoniecznie:

 1. Odwołać się do notariusza. Nie daje żadnych dodatkowych korzyści do sądu z odpowiednimi wpływami rejestracyjnych. Ale podpis notarialnie psychologicznie nakłada dodatkową odpowiedzialność kredytobiorcy.
 2. Znalezienie świadków. Ich uczestnictwo jest obowiązkowe przy sporządzaniu kwitów. To nie jest protokołem badania przesiewowe z udziałem dwóch świadków. Stąd zwrot „Weź ze sobą świadków, którzy ją podpisali, ja” – brzmi głupio. Wystarczy, aby spędzić badania pisma ręcznego, a wszystko będzie się układać. Ponadto będzie musiał zapłacić pozwanemu po zwycięstwie w sądzie.

Zamówienie jest wolne?

Teraz pomówmy o procenty. Zawsze jest to ból podlega w sądzie. Zwykle, gdy kredytobiorca pilnie potrzebuje pieniędzy, że zgadza się na jakiekolwiek procentach. Ale, jak w słynnym zdaniu catch „wziąć kogoś innego – dać jej.” Kiedy przychodzi czas, aby zwrócić pieniądze zaczyna sprzeciw wraz z odsetkami, tj. E. Nie ma kwestionując wysokość kapitału (który jest bezużyteczny). Jest stara się zmniejszyć odsetki, kary i odsetki.

W zakresie przepisów prawa, nie ma jasnego stanowiska. Sądy mają swobodę decydowania, jaka kwota odsetek, kar i grzywien należnych. To nie jest regulowany. Ponadto, Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej mają sądy niższych instancji obowiązkowe jest zastosowanie artykuły kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej, aby zmniejszyć odsetki, grzywny, kary.

Dlatego daje 10 tys. Rubli poniżej 25% rocznie z kar i odsetek za zwłokę za każdy dzień zwłoki w ciągu kilku lat można powrócić 10 tys. + 100 rubli.

A teraz druga strona medalu. Jeżeli odbiór nie jest określony odsetek za korzystanie z pieniędzy, przyjmuje się domyślnie, że jest. Kredytobiorca zapłaci odsetki od refinansowania stopy Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej. To zmienia się co roku.

Jaka jest stawka refinansowania?

Stopa refinansowania – to stopa procentowa, przy której bank centralny pożycza do banków i innych organizacji kredytowych. Kwota ta jest wyższa inflacja. Dlatego też, zanim prawo do pożyczania pieniędzy za pokwitowaniem, trzeba znać klucz stopy procentowej refinansowania. Jest to ważne, jeżeli ich otrzymanie nie jest określona kwota odsetek.

Jak dać pieniądze na pożyczki kaucją

Teraz pomówmy o tak zwanych pożyczek tymczasowych. Albo raczej, jak dać pieniądze długu oprocentowanego z zabezpieczenia. Ponieważ ten ostatni jest zazwyczaj samochód lub mieszkanie.

Zacznijmy pojazdem. Ustawodawstwo pozwala prywatni inwestorzy pożyczają pieniądze na kredyt samochodowy. Istnieją dwie opcje:

 • TC jest właścicielem czasowego użytkowania do końca obliczeń.
 • Auto umieścić na specjalnym parkingu. Następnie konieczne jest podjęcie działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Ale jak dać pieniądze na kredyt samochodowy kredyt? Główne punkty porozumienia:

 • Daktyle, oprocentowanie, wydłużenie rozmiarów.
 • Zabezpieczenie, jego skrzynia biegów (z odpowiednimi aktami prawnymi dotyczącymi dokumentów samochodowych, biletów itd. D.).
 • Obowiązki stron.
 • Szczegółowy opis pojazdu, tak że w razie niewykonania umowy nie otrzyma ramkę z niej, jeśli pojazd pozostaje z właścicieli.

Pamiętaj, że zgodnie z ustawą „O Pledge” umowa będzie nieważna, jeżeli nie spełnia wymaganej formie.

Ponadto notariusze mają prawo do zarejestrowania transakcji zastawem w specjalnym rejestrze na wniosek wierzyciela hipotecznego. Minimalizuje to oszukańcze systemy. Podczas dodawania do usług notarialnych będzie musiał zapłacić koszty sądowe. Jednak główną zaletą – uzyskanie rejestracji umowy, która daje gwarancję dla obu stron.

Ale jeśli pojazd ustanowione kilka razy? Potem dostaje prawo do osoby, która po raz pierwszy zarejestrowany transakcję oficjalnie. Umowa pożyczki pod zabezpieczenie samochodu uważana jest zawarta z chwilą przekazania pieniędzy. To jest opisana w Kodeksie cywilnym.

apartamenty Bail

Teraz o tym, jak dać pieniądze do kredytu zabezpieczonego na nieruchomości. Pierwszą rzeczą do zrobienia – dokładnie przeanalizować wszystkie dokumenty w mieszkaniu. Być może już zastawione. Oczywiście, jest to oszustwo ze strony kredytobiorcy – nie informuje pożyczkodawcy, ale ostatni z tej małej materialnego dobra.

Kaucja za mieszkanie, a także z samochodu, wraz z rejestracją w Rosreestra. W umowie, oprócz głównych punktów, można określić reguły tymczasowym dyspozycję mieszkaniu.

Jakie są korzyści z rejestracji transakcji z zabezpieczeniem w Rosreestra

Główną zaletą oficjalnych transakcji w agencji państwowych – dla bezpieczeństwa obu stron przed oszustwem. Jeżeli umowa była Rosreestr Oznacza mieszkania lub samochody nie są oficjalnie zobowiązała. Przynajmniej ten organ państwowy nie jest znana. Tak więc, na rozprawie Prawo jest po stronie wierzyciela, który zarejestrował transakcję oficjalnie.

wyniki

Tak więc, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak dać pieniądze na dług poprawnie.

Pierwsza zasada – każda ilość, aby naprawić udokumentowane. Nie bój się prosić o pokwitowanie.

Druga zasada – wymagają zabezpieczenia dla kredytu w dużej ilości. Może to być samochód, nieruchomości, papiery wartościowe, antyki, i tak dalej. D. Na podstawowe niuanse jak pożyczyć pieniądze tuż pod zabezpieczenie samochodu lub mieszkania, już powiedział. Najważniejsze – do rejestrowania wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem notariusza w Rosreestra. Pamiętaj, że jeśli wykupić kontrakt z przepisem organ publiczny, a potem okazało się, że nie jesteś pierwszy wnioskodawca dla samochodu lub mieszkania, sąd na swojej stronie. Istnieje zasada – kto pierwszy zarejestrowany w Rosreestra porządku i bezpieczeństwa.

Mam nadzieję, że teraz wie, jak dać pieniądze długu poprawnie. Po tym wszystkim, uprzedzony – jest uzbrojony.