552 Shares 5635 views

Wykształcenie średnie techniczne – jest co?

Co jest wykształcenie średnie , techniczne i różni się od najwyższy i podstawowy? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule. Jednocześnie, dowiesz się, jakie są profile i specjalizacja w szkołach średnich technicznych.

Kiedy iść na studia?

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że wykształcenie średnie techniczne – jest szkoła techniczna, kolegium, Polytechnic College (szkoła zawodowa). Uczyć się w tych instytucjach są absolwentami po klasie 9, a także po 11, a nawet liceum. W skrócie, można zrobić absolutnie wszystkim, jeśli wiek wnioskodawcy nie przekracza 45 lat. Oczywiście, starsze pokolenie będzie wybrać tylko kształcenia na odległość. A ten, który właśnie ukończył liceum, wskazane jest, aby wejść do działu w pełnym wymiarze godzin.

Należy zauważyć fakt, że otrzymane po 11 klasie edukacji sprowadza się do roku. Co jest tego powodem? Pierwszy kurs jest tylko dla tych, którzy zapisani po 9 klasie. Ci faceci mają wykształcenie niepełną wtórnego. Są one wymagane do uzyskania wiedzy na 10 i 11 klas szkół średnich. Dla tych celów przydzielone 1 roku college'u. Teraz staje się jasne, przy czym kształcenie absolwentów 11th grade zmniejszona przez cały rok – po prostu wziąć 2 bieg.

Po uczelni / szkoły technicznej na uzyskaniu dyplomu szkoły średniej. Nawiasem mówiąc, w chwili obecnej prawie wszystkie (z wyjątkiem szkół medycznych i farmaceutycznych) szkół i technicznych zmieniona.

Program przemieszczenie porównaniu z uczelniami i podstawowej edukacji zawodowej

Można powiedzieć, że formacja wtórna techniczną przez cały czas miał więcej korzyści, nawet w chwili obecnej. Fakt, że uczelnia oferuje wszystkie dyscypliny w postaci skompresowanej. Oznacza to, że student uczy się tylko to, co trzeba. W szkołach, z drugiej strony, należy rozważyć dyscypliny głębi. Zdaniem wielu studentów są dużo zbędne i niepotrzebne.

Kolegia lub uczelni? Co wybrać?

Trzeba odpowiedzieć na pytania:

  • Muszę nauczyć się szybko i od razu iść do pracy (im szybciej, tym lepiej)?
  • Mam wysoką inteligencję, zainteresowania w pogłębionej nauk?
  • Czy ta instytucja jest zawodem, marzę o?

Tak więc, jeśli odpowiedź: „Muszę nauczyć się jak najszybciej”, a „nie mam ochoty nurkować do nauki”, a następnie wybrać wyższe wykształcenie.

Przejdźmy teraz do wyboru przyszłego zawodu. Warto zauważyć, że wiele z technicznego – profil, ale może występować w nich stopień nie jest istotne dla tej dziedzinie. Na przykład, w elektromechanicznych ekonomii uczelni.

Bezpieczeństwo i higiena pracy i środowisko

Jeśli masz marzenie, aby stać się meteorolog, na przykład, to powinien wybrać wyspecjalizowanej instytucji edukacyjnych związanych z ochroną środowiska. Nie jest konieczne, aby wprowadzić uniwersytet. W tym kierunku są:

  • Środowisko bezpieczeństwa i technosfera;
  • hydrologia;
  • mierniczych;
  • Inżynieria Środowiska.

Kochasz przyrodę i chcieliby pracować w środowisku, jak również w laboratoriach? Następnie należy wybrać tylko ten kierunek.

Technologia produkcji wszelkich towarów

Chcesz dowiedzieć się jak zrobić wino lub ser? A może chciałbyś stać tekstyliów? Wybierz wtórnego zawodowe wykształcenie techniczne. istnieje wiele szkół i kolegiów w Rosji, nauka wytwarzanie produktu, czy to jedzenie, przemysłowych, włókienniczy.

sektor usług

Marzysz o pracy w turystyce czy chcą stać się artystą fryzjer / makijaż? Dla ciebie, istnieją uczelnie związane z sektora usług. Pozostaje tylko wybrać specjalność. Młodzi ludzie również znajdzie zawodu, jeśli chcą pracować w urzędzie mieszkaniowym, ECD i podobnych instytucji.

Warto zauważyć, że umowa handlowa i merchandising również należą do sektora usług.

systemy informacyjne

Jeśli masz sposób z komputerami, jesteś ciekaw, aby dowiedzieć się wszystkiego z nią związane, nie jest łatwo wybrać specjalność do własnych upodobań. Istnieje kilka odmian:

  • bezpieczeństwa informacji;
  • automatyzacja i kontrola;
  • informatyka.

Wykształcenie techniczne związane z technologią informacyjną, umożliwia absolwentom uzyskanie specjalność na której może pracować w wielu dziedzinach. Ponadto, każdy z was może iść, aby dowiedzieć się więcej, uzyskać wyższe wykształcenie. W tym samym czasie studiów na uniwersytecie będzie dużo łatwiejsze.

Rolnictwo i rybołówstwo

Dla chłopców i dziewczynek wojewódzkich, co do zasady, są szkoły i uczelnie techniczne, związane z rolnictwem. Zazwyczaj w takich instytucjach edukacyjnych trenować agronomów, mechaników, inżynierów.

Budownictwo i architektura

Pamiętaj, rozmawialiśmy o tym, że istnieją zalety techniczne w porównaniu z uczelniami? Może to odnosić się do dziedziny budownictwa. Jeśli chcesz zbudować, przeprowadzenie prac montażowych, wykonywania zadań technicznych, a potem iść na studia związanego z budową. Podczas szkolenia będzie można wybrać miejsce praktyki, gdzie dużo, co oznacza, że wkrótce będziesz mógł rozpocząć pracę pociągu.

Drewno i krajobraz

Którzy produkują meble, ściany, drewniane elementy? Oczywiście, absolwenci uczelni związana z drewna. A kto jest zaufany, aby się parki, ogrody? Oczywiście, eksperci w projektowaniu krajobrazu. Średnie zawodowe wykształcenie umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności w tych dziedzinach. Oczywiście, pożądane jest, aby mieć talent i miłość do pracy.

Chemiczny i metalurgiczny produkcja

Jeśli jesteś zainteresowany w chemii, to można łatwo wybrać technologię specjalnie do pracy w przyszłości w każdym laboratorium technicznym lub fabryki. Dziewczyny, oczywiście, oferują pracę laboratoryjną, a młodzi ludzie – miejsce pracy dla przetwarzania wszystkich materiałów produkcyjnych.

minerały

Wykształcenie średnie techniczne zapewnia profilu związanego z wydobyciem minerałów, ropy naftowej. Prace mogą być absolwentem, aby znaleźć się w górach, na dalekiej północy. Należy pamiętać, że studenci techniczne powinny mieć dobre zdrowie do pracy w tej dziedzinie.

Lotnictwo, technologia kosmiczna, kolej i transport miejski

W Rosji wystarczająco szkoły kształcące techników do utrzymania sprzętu transportowego, kierowców, mechaników, pilotów i tak dalej. Ale większość z tych uczelni wymagać przejście komisji przedlekarskiej.

Dla każdego rodzaju sprzętu transportowego ma własną szkołę, na przykład, kolejowego, lotniczego i tak dalej.

Komunikacyjne, urządzenia

Operatorzy na poczcie, instalatorzy kable internetowe i telefoniczne Centrale pracowników i innych specjalistów również wypełnić swoje instytucje szkoleniowe. W przyszłości, nie jest łatwo znaleźć odpowiednią pracę.

Moc i Elektrotechnika

Czy masz marzenia o pracy w elektrowni czy tylko elektryka? Wybierz dowolny uczelni / uczelni, która uczy tego zawodu.

Tak więc dochodzimy do końca materiału badawczego. Uważamy, że nie jesteś już kwestia „edukacja techniczna wtórny – to co”. Nawiasem mówiąc, większość absolwentów są kwalifikacje „technika”.