458 Shares 3388 views

MY Lermontow „Trzy Palms”: analiza wiersz

Michaił Lermontow „Trzy Palms” została napisana w 1838 roku. Produkt jest parabolą z poetyckim sensie filozoficznym. Nie ma liryczny poeta ożywił natury dała jej zdolność do myślenia i odczuwania. Michaił często pisał wiersze o świecie. Kochał przyrodę i miły dla niej, ta praca jest próbą dotarcia do serc ludzi i spowodować ich być milsze.


Zawartość wiersza

Lermontow poemat „Trzy drzewa palmowe”, opowiada historię trzech palm, rosnących na pustyni arabskiej. Wśród drzew zimnych strumieni strumienia, to zmieniła świat w martwym pięknej oazie, raj, który o każdej porze dnia i nocy, gotowy do schronu obcy i ugasić pragnienie. Wszystko byłoby nic ale palmami nudzą sami, chcą być przydatne dla kogoś, a one rosną w miejscu, gdzie nikt nie doszedł. Kiedy zwracamy się do Boga z prośbą, aby pomóc im wypełnić swoją misję na horyzoncie jest karawana kupców.

Palma radośnie witany ludzi, kręcąc swoje szczyty kudłate, ale obojętny piękno okolicznych miejsc. Handlowcy zyskał pełne dzbanki zimnej wody, a drzewa zostały wycięte, aby rozpalić ogień. Niegdyś kwitnące oazy na noc zamienił się w garść popiołu, który wiatr szybko rozwiane. Karawana w lewo, a na pustyni, nie było tylko samotny i bezbronny strumień, suszenie w gorącym słońcu i piasku nagranego lotny.

„Strach ich pragnień – czasami się spełniają”

Lermontow „Trzy Palms” został napisany, aby odsłonić naturę relacji człowieka z naturą. Ludzie rzadko doceniają to, co daje im świat, są okrutne i bez serca, myśleć tylko o własnej korzyści. Kierując chwilowego kaprysu człowieka, bez wahania, jest w stanie zniszczyć kruchą planetę, na której żyje i jest. Analiza wiersza Lermontowa „Trzy Palms” pokazuje, że autor chciał, aby ludzie myślą o ich zachowanie. Natura nie może się bronić, ale jest zdolny do zemsty.

Z filozoficznego punktu widzenia wiersz zawiera motyw religijny. Poeta uważa, że Stwórca może prosić tylko chcesz, ale to, czy efekt końcowy zadowoli? Każdy ma swój własny los, życie toczy się po drodze jest przeznaczony z góry, ale jeśli dana osoba nie chce go i prosi o coś zaakceptować, takie pośpiech może prowadzić do fatalnych konsekwencji – to jest to, co czytelnik ostrzega Lermontov.

Trzy palmy są prototypy, którzy charakteryzują się dumą. Bohaterki nie zdają sobie sprawy, że nie są one lalkarzy, ale tylko marionetkami w rękach innych. Często jesteśmy zobowiązani do pewnego cenionych cel, starając się przyspieszyć, za wszelką cenę starają się tłumaczyć pragnienia w rzeczywistość. Ale efekt końcowy nie przynosi przyjemności i frustracji, cel nie uzasadnia oczekiwania. Lermontow „Trzy Palms” napisał pokutować za swoje grzechy, aby zrozumieć motywy swoich działań i, aby ostrzec innych ludzi z pragnieniem, aby coś, co nie należy do nich przez prawo. Czasami marzenia się spełniają, nie zwracając radosne wydarzenia i katastrofy.