844 Shares 4847 views

Biografia Elena Blaginin. Strona po stronie w

Powszechnie znane nazwisko – Elena Blaginina, biografia to – przykład dla zmotywowanych ludzi. Jej książki wzrosła więcej niż jedno pokolenie. Nie ma prawie biblioteka dla dzieci – w domu, w szkole, miejskie – bez względu na to gdzie jej książki.

dzieciństwo

Biografia Elena Blaginin dość powszechne, a jednocześnie pełen wydarzeń. W 1903 roku, w rodzinie kolejowej w miejscowości kasjera Yakovlevo prowincji Oryol urodziła dziewczynkę. Dziecko o imieniu Lena. Dorastała w ciepłej, rodzinnej atmosferze, ulubiony, ale nie zepsuło to matka, ojciec, babcia i dziadek. Pieniądze z rodziny był pokorny, codzienne potrawy – zupy i owsiankę. W weekendy, pieczone placki z wątróbką. Słodycze odwiedził tylko na święta.

Ale dzieciństwo dziewczynki był pełen wierszy, opowiadań, żartów, dowcipów. Mama i dziecko dziadek czytać dzieła rosyjskich pisarzy i poetów, babcia powiedziała opowieści i legendy. Ojciec zorganizował teatr rodziny, gdzie aktorzy byli wszyscy – od najstarszych do dzieci.

Nic więc dziwnego, że w ciągu ośmiu lat Lena skomponował swój pierwszy wiersz o swojej rodzinie i szczęśliwego dzieciństwa, a następnie pojawił się na lekkim opowieść o śniegu i grać dla kina domowego.

Biografia Elena Blaginin ściśle związana z ukochaną dziadka – Wioska kapłana i nauczyciela w szkole parafialnej. Dziewczyna zaczęła się szkolenia z zakresu umiejętności jest tutaj wraz z innymi wiejskich dzieci. Marzyła o zostaniu nauczycielką, idąc w ślady dziadka.

Lena ukończył wiejskiej szkole, a rodzina przeniosła się do Kurska. Ojciec znowu znalazł pracę jako kasjerka koleją, a dziewczyna kontynuowała naukę w miejscowej szkole. Dalsze studia kontynuował w St Mary High School.

Lena dużo pomocy wokół matki domu, mycie, czyszczenie, naprawa, gotowanie, a następnie uczy lekcje i czytać, czytać, czytać …

Student Instytut Pedagogiczny

W kraju sytuacja była poważna – wojna, rewolucja. Liceum w połączeniu z prawdziwym szkoły. Ale Unia nie jest połączone, a wszyscy studenci odesłany bez rozpatrzenia, ale z odniesieniami. Restauracja zamknięta.

Biografia Trening Eleny Blagininoy kontynuowane w Kursk Instytutu Pedagogicznego. Ona celowo podszedł do swojego snu. Ani deszcz ze śniegiem, ani silne mrozy nie kolidują z dziewczyną. Lena liny plecione obuwie domowe codziennie pospieszył do instytutu, przezwyciężając semikilometrovoe dystans.

Studiowała z przyjemnością, brał czynny udział w życiu publicznym. W tym czasie zaczęła pisać wiersze, a sen dzieci doktryny shewing ustąpił.

Elena Blaginina pierwszy opublikowany w czasopiśmie literackim „Start” w 1921 roku, po czym następuje kolekcji „Golden Grain”, znanego almanachu literackiego. Helen pracował niestrudzenie, była całkowicie schwytany przez studia i działalności poetyckiej. Jej idolami – blok Mendelshtam, Achmatowa, Gumilow. Ona stała się członkiem Unii kurdyjskich poetów.

Moskwa Instytut Literacki i sztuka

W 1921 roku, w biografii Eleny Blagininoy wziął nową turę.

W Moskwie otwarto Instytut Literacki nazwany Brusov. Elena, obawiając się, że w stolicy jej rodziny nie puścić, poszedł na studia w tajemnicy, i otrzymała w tym samym czasie dostał pracę w bagażniku gazety „Izwiestia”. Pracować zapewniając jej istnienie w trakcie szkolenia. W nocy, on siedzi na książkach i podręcznikach. Jej mentorem był stihoved poeta Georgij Arkadevich Shengeli. Pod jego kierownictwem udoskonalił umiejętności poety, jest ściśle związane z twórczą biografię Eleny Blagininoy. Zdjęcie ukochanego nauczyciela umieszczony powyżej.

Instytut Blaginina poznała swojego przyszłego męża – poeta George Obolduevym, który został odrzucony i nie zostanie wydrukowany ze względu na buntowniczego nastroju, który przenikał jego poezję. Elena umiłowany męża i miał nadzieję, że pewnego dnia jego praca będzie oceniana w kraju. Helen poważne teksty niepublikowane również chętnie.

twórczy sposób

Blaginina absolwentem Instytutu w 1925 roku do twórczego i literackiej-publishing trasie. Nie znaleziono w tej specjalności i pozostał do pracy w „Izwiestija”.

następnie pracy Biografia Elena Blaginin kontynuowane w Unii Radiowej, nadawanie w college'u. Elena praktycznie przestał pisać, została wchłonięta przez przyziemnych obowiązków.

Ale miłość do dzieci wygrał. Gdy dziecko bawi się z przyjacielem, napisała zabawny wiersz zaimprowizowany i zaczął … Elena pisał o wszystkim, co jest dookoła: o rzeczach, o przyrodzie, o ludziach, o zwierzętach.

W 1933 roku, wiersze Jej dzieci zostały opublikowane w czasopiśmie „murziłka”. Zaprzyjaźniła się z jego redaktor, MP Vengrova. Elena późniejszy redaktor „Murzilki” w ciągu kilku lat – redaktor „artysty”.

Żywotnie zainteresowany w poezji dziecięcej innych narodów, Elena Blaginina stał utalentowany tłumacz, umiejętnie przenosi się do poezji rosyjskiej z języków Mołdawii, Ukrainy, tatarskich. Tarasa Szewczenki, Leo Kvitko, Lesia Ukrainka – nie jest pełna lista nazwisk, których wiersze tłumaczone ona dla rosyjskich czytelników.

Od 1936 roku został wzbogacony o twórczej biografii Eleny Blagininoy. Dla dzieci były drukowane jeden po drugim ze swoich zbiorów dzieł. Pierwszy z nich wyszedł zatytułowany „Jesień”, a następnie po „Nie przeszkadza mi pracować”, „Mama śpi, była zmęczona”, „Żuraw”, „Alenka”, „Travushka-muravushka”.

Poeta nie tylko aktywnie pisać dla dzieci, ale również chętnie spotka się z ich młodych czytelników.

Ostatnia książka „Gori Gori jasne” ukazał się w 1990 roku, kiedy Elena Aleksandrowna nie było. Zmarła w kwietniu 1989 r.

wniosek

Wielki poeta – Elena Blaginina. Biografia może służyć jako wzór do naśladowania dla wielu młodych ludzi. Była poświęcona, bezinteresownej miłości ojczyzny. Mamy nadzieję, że jej wiersze są wielokrotnie przedrukowywane i zadowolić naszych dzieci.