739 Shares 3974 views

Jak świętować Boże Narodzenie w różnych krajach?

Jak świętować Boże Narodzenie w różnych krajach? Z pewnością odpowiedź na to pytanie nie wie każdy mieszkaniec naszego bogatego kraju, który przez wieki około tego święta nie pamiętał w ogóle. Jednak długo zapomniane tradycje stopniowo reaktywowana, a dziś nie jest przesadą stwierdzenie, że Boże Narodzenie – jednym z najbardziej ulubionych świąt prawosławnych, choć nieformalny. Mimo to, kto nie lubi zbierać się wokół stołu i jeść dużą rodzinę i wydaje dania pikantne, w tym pieczona gęś, kutya, ciasta i chleba. To święto daje maksimum komfortu, ciepła, miłości i dobroci. Był szczególnie doczekać dzieci, które kojarzy się z cudów i magii. Zgoda, każde dziecko będzie bardzo szczęśliwy, aby otrzymać prezent w Wigilię jest obchodzony kalyadkami niepowtarzalny, wspaniały taniec i śpiew. Oczywiście, w naszym kraju narodziny „Syn Boży” – znaczącym wydarzeniem! Jednak, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w różnych krajach? Na uwagę zasługuje fakt, że w niektórych krajach europejskich i USA Powyższe wypoczynkowy oferuje znacznie więcej niż w Nowym Roku.


Oczywiście, nie jest tajemnicą, że Boże Narodzenie jest w zasadzie religijnej i świeckiej nie upuścić. To z tego powodu, że mieszkańcy „Starego Świata” wolą spędzać Wigilię, a nie w piecu kuchennym, w kościele, obserwując usługi księdza.

Rozważając, jak z okazji Bożego Narodzenia w różnych krajach, należy podkreślić, że każde państwo ma swoje własne tradycje i zwyczaje, które zawsze pamiętać, kiedy „syn Boży” rodzi. W naszym kraju, po rozpadzie ZSRR powyżej prawosławnego święta została zalegalizowana w 1991 roku dekretem prezydenckim.

Tak, zwracamy się do praktycznej strony publikacji na temat jak Boże Narodzenie obchodzone jest w różnych krajach.

Czechy

Wigilia Czesi czują błogosławionego czasu – w tym okresie, są one zaangażowane w dekoracji choinek. Po tym, zaczynają dawać prezenty, aby podnieść nastrój i stworzyć świąteczną atmosferę dla swoich przyjaciół i bliskich.

Oczywiście, rodzina zaprasza wszystkich gości do stołu, gdzie głównym uczta jest karp. Ryby zakupione w postaci żywej, a następnie pieczony z kminkiem. Po obfitym obiedzie Czesi wolą wróżę na jabłkach. Owoc jest cięty na dwie równe części, a jeśli sekcja jest otrzymywany z nasion gwiazdką prawidłowej postaci, oznacza to, że rok będzie szczęśliwy i udany.

Czarnogóra i Serbia

Jak świętować Boże Narodzenie w różnych krajach, takich jak Czarnogóra i Serbia? Te osoby słowiańskie święto zwane „Božić”, a w przeddzień święta – „Badnidan”. Serbowie w szczególności stosować się do tej tradycji: w porannym Badnidana głowa rodziny wraz z jego najstarszy syn udać się do lasu, aby przywrócić kawałek drewna młodego dębu, a ojciec powinien następnie wyrzucić go w kominku.

Drewno pali się przez trzy dni, pilnuje domu i rodziny, a także przyciągnięcie szczęścia i dobrobytu finansowego na nadchodzący rok.

Albania

Jest domem dla ogromnej liczby prawosławnych, więc święto nie jest kompletna bez tradycyjnego „Boże Narodzenie” symbolu: choinki, święta i prezenty.

Grecja

Dość interesujące jest pytanie, jak z okazji Bożego Narodzenia w różnych krajach, w powyższym prywatności, Grecji? Na Bałkanach trzymać Adwent i Wigilię dzieci chodzą od domu do domu śpiewając kolędy, zapowiadając rychłe narodziny Zbawiciela. Jednak greckie fundacje religijne nie są pozbawieni pogańskich fundamentów. Na przykład, od czasów starożytnych został przeniesiony do współczesnego legendy o istnieniu złego i podstępnego Elfów, w ciągu 12 dni po pojawieniu świetle Jezusa w domach sugerują chaos i nieporządek. Z tego powodu Grecy zapalił kadzidło i przygotować się do „intruzami” oferty.

Charakterystycznym symbolem Bożego Narodzenia w Grecji znajduje się drewniany krzyż, ozdobiony gałązkami bazylii. Jest on umieszczony w pojemniku z wodą i po myciu Krzyża staje święta. Taka woda jest rozpylana w rogach domu, aby wypędzić złe elfy.

Brazylia

Bardzo niezwykłe pytanie, jak z okazji Bożego Narodzenia w różnych krajach, na przykład w czasie ojczyzną kawy Brazilii.Na wystąpienia „Syn Boży” jest obchodzony bez typowych atrybutów dla nas – śnieg, sanie, Snowman i oczywiście zimne. W tym czasie, nie panuje straszny upał. Jodła ozdobiona sztucznym śniegiem w formie konwencjonalnej bawełny. Brazylijczycy – ludzie bardzo religijni i początek święta Bożego Narodzenia daje „Rooster masa”, ponieważ jest to drób powiadomi występowaniu rano. W ojczyźnie „Carnival”, pojawienie się światła Jezusa nie jest zazwyczaj obchodzony w wąskim kręgu rodziny – są wdrażane masowe obchody ulicy z jasnymi ognistych tańców i śpiewów. Jeśli masz bardzo niewielkie pojęcie o tym, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w różnych krajach na całym świecie – zdjęcia „Brazylia” Obchody pomoże upewnić się, że jest to bardzo jasny i niezapomniany event.

Mieszkańcy Ameryki Południowej państwo ma obowiązek zebrać całą rodzinę przy stole w przeddzień święta, co nie jest bez krajowego obecności Mikołaja, który jest nazywany Pai Natal.

Niemcy

Nie wiem, jak z okazji Bożego Narodzenia w różnych krajach? Zdjęcie z „niemieckim” festiwalu pokazuje, że od średniowiecza, każda rodzina niemiecka, nie różni się dochody, specjalnie kupiliśmy świece zapalić je w „lekkiej” uroczystości, aw tygodniu spalić ich -To luksusu. Oczywiście, dzisiaj, jako dekoracja w szerokiej gamie oferowanych akcesorii i świeczników elektrycznych, ale Niemcy – konserwatywnym kraju, więc nie Boże Narodzenie jest kompletna bez rocznika kandilyabrov i wieńce z czterema świecami, z których każdy jest symbolem Adwentu (etap przygotowawczy festiwalu) , Cztery tygodnie przed narodzeniem Chrystusa zapalił pierwszą świecę, trzy – druga świeca, dwa – trzecia świeca, a ostatnią niedzielę wieniec ozdobiony jest czterema świecami. Istnieje również tradycja zainstalować mały dom w pobliżu modelu żłobie gdzie umieścić na dając dziecko Jezusa.

Niemcy przejść do nabożeństwa w Wigilię, a następnie zorganizował specjalną kolację, gdzie główny posiłek – pieczeń gęś. W czasie Bożego Narodzenia w Niemczech postanowiłem odwiedzić nawzajem swoje domy.

Finlandia

Zastanawiasz się, jak z okazji Bożego Narodzenia w różnych krajach, w szczególności w Finlandii? Do niego nie są przygotowane z wyprzedzeniem. W Wigilię Bożego Narodzenia, a wieczorami obowiązkowych, inicjowane przez organizacje charytatywne kobiecych ( „pikkuyoulu”). Postanowili zrobić dekoracje wakacje, które są następnie wprowadzane do sprzedaży na rynkach i targach. Ulice i aleje są ozdobione kolorowymi girlandami, a jeśli chodzi o drzewa, a jej Finowie przebrany krótko przed Wigilią. Jak stosuje się w całym zdobienia „Himmel” – zawiesinę, wykonane ze słomy w postaci geometrycznych kształtów. Oczywiście, ludzie w Finlandii na Wigilię pójść do sauny, a wieczorem udać się do służby w Kościele. W tych wakacji i odwiedzić miejsce pochówku i ozdobić groby swoich bliskich z gałęzi jodłowych i świece. Fiński Boże Narodzenie Santa Claus, który jest nazywany „Joulupukki” zdecydowanie przychodzi do każdego domu, aby pogratulować dzieci z narodzinami „syna Bożego”. Dzieci w tym dniu ubranego w długą czapkę i czerwone majtki.

Belgia

Jasne i spektakularny Festiwal Bożego Narodzenia odbyło się w Belgii.

Miejscowy Santa Claus, rola, która stoi Mikołaja, jazda na białym koniu, któremu towarzyszy jego temat Czarnego Piotra i obdarowuje dzieci prezent, ale dla niegrzecznych dzieci bicz go w sklepie. Jednocześnie dzieci otrzymują prezenty nie tylko Santa, ale również przez ich rodziców, którzy wkładają je w skarpetkach wisiał bezpośrednio nad kominkiem. Jednakże, zabawki i dzieci są pod drzewem. Świąteczne śniadanie jest kompletna bez kawałek słodkiego chleba wykonanego w postaci figurki Dzieciątka Jezus.

Austria

Austriacy na wakacje wolą do dekoracji choinki to nie tylko zabawki ozdoby i girlandy, ale marcepan i czekolada. Wszystko umieścić na Boże Narodzenie fantazyjnych strojach i nie zamykać drzwi na zamek, czekając na kogoś, kto narzeka na gości. I, oczywiście, danie podpis na austriackim stole – jest pieczony karp.

wniosek

Oczywiście, Boże Narodzenie na całym świecie różnią się w obchody. Jednak nadal istnieją wspólne tradycje, które nezyblimo obserwowane w wielu krajach, a mianowicie, ozdoby choinkowe, spotkanie gości, święto, śpiew i taniec – to wszystko jest bardzo jednoczy i łączy ludzi.